Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Nem igazán olvastam vissza, csak keresni próbáltam de nem jártam sikerrel.

    Eddig volt 1 mobius kamerám, és most hogy túladtam rajta ki szeretném próbálni a Yi-t. Többnyire dronvideózáshoz lenne, viszont mivel ehhez már vannak érdekes kiegészítők gondoltam, kipróbálnám bringázáshoz is.

    Mivel nincs benne stabilizátor nem tudom mennyire kapnék élvezhető videót. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Inkább rázós erdei utakon használnám, ahol ugye van némi kihívás is.

    Egy ilyen "övvel" gondoltam... ehhez amőgy meg kellene vegyem a vízálló tokot is?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz vasi89 #1675 üzenetére

    Te ez valami hihetetlenül jó lett. Ennél sokkal sokkal rosszabb eredményre számítottam. Habár nem tiszta hogy most melyik a Yi és melyik a gopro. Az elején amivel indul az Yi? Nekem az is teljesen megfelelne. Semmi zavaró rezgés nincs benne, és én is pont ugyanilyen terepen használnám.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz #16729600 #1687 üzenetére

    Az engem is érdekelne, hogy lehet-e pl power bank-ról tölteni... elméletben ha van olyan csatlakozód ami passzol nem kellene hogy gond legyen.

    Az a szett szerintem drága, de ez függ attól is hogy mire használnád. Ha csak hétköznapi dolgokat videózol, teljesen fölséges ennyit költeni rá, ez már majdnem még 1 kamera ára.
    Én ezt találtam egy rövidebb kutatómunka után, és már meg is rendeltem. Sok hasznos cucc van benne, és csak fele annyi mint amit te találtál. De érdemes körbenézni kicsit jobban. 15$-tól vannak szettek, pl Banggoodon.

    (Gearbestről ez az első és utolsó rendelésem, hétfőn fizettem ki, szerdán írtam nekik hogy mi lesz, és csütörtökön kaptam választ hogy általában 1 hét mire feladják. Ehhez hozzáadva az amúgy 18-21 napos szállítást, már nem éri meg azt az extra pár dolcsit, amivel olcsóbb, mint máshol)

    A vízálló tokról sokat nem tudok, de amit itt olvastam abból az jött le, hogy majd mindegyik olcsó kategóriás cucc eléggé gyenge minőség, és ha nem is szivárog be a víz, párásodik, és egy időre elromlik az egyik gomb....

    szerk: ha kiegészítőket vásárolsz, és nem vagy témában még vele, nem árt megkérdezni valakit, hogy fog-e passzolni. A sok kis illesztést nehéz átlátni képekről, és elég nagy sz*pás ha fél hónapot vársz rá, majd mikor megjön, és felpattintanád valahova, akkor hiányzik 1 szaros csavar, vagy biztosító pöcök.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Kérhetnék valakitől egy gyors választ?

    A kiválaszott kiegészítő szett, sajnos nincs raktáron, ezért újat kellett keressek.

    EZT találtam, viszont itt 2x is megkérdezik hogy az M3-as ragasztó beletartozik-e a csomagba, és azt mondják hogy nem?!

    Ez milyen hülyeség? Nem az a piros cucc a kétoldalú ragasztó? Mi értelme van azoknak ha nem adnak hozzá ragadós cuccot?

    Tovább fokozódott az inkompetenciájuk (gearbest), képtelenek megoldani a legkisebb problémát is. 1 termék nincs raktáron, akkor nem küldenek semmit

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Daywalker #1702 üzenetére

    Csak abban nem voltam biztos, hogy jól tudom, hogy az-e a ragaszó rész. Nem értem miért rakják rá a képre, ha nem tartalmazza a csomag? Félrevezetik az embereket, nyernek némi pénzt, aztán mikor rájönnek hogy át lettek verve, széjjeloltják az oldalt, és mindenhol rossz hírét keltik.... Ez nem elfogadható üzletstratégia 2015-ben. 10 másik online bolt van, ahol ugyanezt meg lehet kapni, szóval csak óvatosan.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Van-e baj?

    Megjött a kamerám, nem ismerte fel az sd kártáy úgyhogy párosítás után a telefonról toltam egy firmware updatet!

    A százalékos számolósdi le is pörgött, de azóta piros háttéren ezt írja a teló:

    Frimware Update

    Camere is updating, pease wait..

    kor benne refresh ikon

    The camera is updating, with the buzzing sound. By rapid beeps, update is complete and the camera will turn off automatically.

    alatta gomb Back to Home

    Na most ez megy kb 10 perce a telefon nem megy alvó módba, és a kamera is kéke világít illetve a wifi led is villog.

    Nem csipog nem számol semmit. SD kártya benne van, bármi ötlet? Olyan nagyon hamar ideért, ne kelljen már ismét a supportal barátkoznom.

    Francért nem mozog semmi sem, honnan tudjam hogy még dolgozik vagy már rég megfagyott a f@szba.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Daywalker #1792 üzenetére

    Nem tudom hogy sípolt-e, mert nem voltam végig mellette, de olyan hossza tuti nem pittyegett mint amit a videókon láttam. A wifi led most is villog lassan.
    kb 15 perc telt el. A teló nem fagyott le...nem vágom mi a helyzet

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz SutiAdi #1794 üzenetére

    Köszönöm, ki fogom próbálni. Nyomtam egy back-et és szerencsére nem hallt meg. Mikor párosítottam kiírta hogy nem sikerült a frissítés, és hogy próbáljam újra. De a kamera működött.

    Azért a biztonság kedvéért végigfotóztam 5 percenként, hogy ha mégis megkotlana, legyen valami a kezemben amivel bizonyíthatom az igazam.

    Remélhetőleg így már működni fog.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz scream #1796 üzenetére

    Frissen formáztam neki... Szerintem valami kompatibilitási probléma lesz, itt többen panaszkodnak ugyan erre a hibára.
    [link]

    Ha megvan a megoldás megosztom itt is.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Xaomi Yi, nem olvassa az sd kártyát / nem sikerül a firmware update

    Aki hasonló gondokkal küzd, az újonnan szerzett kamerával annak valószínűleg itt a segítség.
    Bevezető, hogy tisztázzuk mi is a hiba:

    Megérkezett a kamera, kicsomagoltam, bele az akkut, és egy 16gb-os hama micro sd-t. Elindult, de nem volt hajlandó felvenni.
    Telefonra lekaptam az appot (google palyről, !!angol!!) feltelepítettem, és pár mp alatt megvolt a kamera, ment az élőkép is.

    Most a telefonról szerettem volna fotózni vagy videót rögzíteni de az sem ment. Azt írta ki hogy No SD Card.

    Leformáztam, de még mindig nem olvasta be. Ekkor arra gondoltam hogy frissítem a firmware-t, és így majd megoldódik a probléma. NEM ez a megoldás. Mivel a frissítésnél nem tud a kártyára írni, ezért nem fog sikerülni.

    Szóval a megoldás:

    1- Gépben leformatáltam a kártyát
    2- Be egy telefonba, ott is format neki, majd eject sd card (vagy kikapcsolod és úgy veszed ki)
    3- Vissza a kamerába, majd a beállításoknál format.
    4- Így már működnie kell. Ha mégsem, akkor talán a kártya a hibás, próbálj ki egy másikat, vagy olvasgass itt illetve ezen a fórumon is kérdezhetsz.

    A Firmware update megszakítása, vagy hibás végrehajtása, a kamera károsodásához vezethet, a garancia nem terjed ki ilyen nemű hibára, mindenki saját felelősségére végezze el.

    Annyit tehetünk, hogy odakészítünk egy másik fényképezőgépet, és amennyiben furcsaság történik, egyből fotózunk, de normális esetben nincs ilyesmire szükség.

    Ezek után, már működni fog a firm frissítés is. Indítsd el, !!! feltöltött kamerával, és telefonnal !!!
    Először letölti, majd a kamera elkezd csipogni (érdemes a frissítés előtt, a beállításokban a csipogás hangerejét LOW-ra állítani, így nem lesz zavaró). Ne piszkáljuk se a telefont se a kamerát, a folyamat teljes ideje alatt. Mikor kész van a kamera ki fog kapcsolni, ha ez megtörtént akkor a frissítés sikeres volt, és lehet használni, öröm&boldogság.

    Tipp: Érdemes szétnézni Youtubeon (how to set up yi for best vdideo quality), megfelelő beállításokért. Főleg ha nem vagyunk tisztában melyik formátum mit jelent/eredményez. A gyári beállítás majdnem biztos hogy nem a legjobb minőség képes kihozni a kamerából, szóval érdemes egy kis időt fektetni ebbe is. A beállítások után viszont legalább 1x teszteljük, hogy minden rendben van-e a felvétellel, hang videó minőség, kompatibilitás.

    (Tag: xaomi yi kamera firmware frissítés hiba probléma segítség elakadtam sd kártya nem ismeri fel no sd card megoldás javítás leírás)

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz glugi #1820 üzenetére

    Nem árt óvatosan kuponozgatni, vagy legalább is ne éljük bele magunkat nagyon.

    BG pl nem fogad el kupont a jelenleg amúgy is (állítólag) haszon nélkül árult termékeire. Az 50 dolcsis kedvezmény az újonnan regisztráltaknak is átverés volt, vagy szókiforgatás. Kaptál 10db 5$-os kupont, amit csak 50$+ fölötti rendelésre használhatsz el, és ezek nem lehetnek jelenleg akciós termékek.

    Csak gondoltam megosztom hogy senkit nem érjen meglepi... én beváltottam egy -4$ os kupont a pontjaimból, de nem használhattam a kamera rendelésénél, mert most akciós!!! Amúgy rettenet gyorsan ideért 9 nap volt a feladást követően. Nem volt időm még játszani vele, de az app megtalálta firmwaret frissítette, élőkép van. Szóval gondolom eredeti.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz glugi #1825 üzenetére

    Én tegnap tesztelgettem, és kb 30 fok lehetett kint, nagyjából 5-10 perces snitteket lőttem, 1080p 60fps-el. Észrevettem melegedést de még bőven a belefér kategóriába sorolnám.

    De engem is érdekelne hogy ha mondjuk napon vagy hosszabb ideig használom, és elkezd már tényleg forrósodni akkor muszáj pihentetni különben károsodik, vagy lehet akkor is használni?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Már egy hete megvan a kamera, de eddig csak tesztelgettem, a videókat valamiért nem akartam megnézni...

    Aztán ma rászántam magam hogy átnézzem hogy is teljesített, és sajnos beigazolódott a "félelemem". Tényleg semmivel nem tűnt jobbnak mint a hasonló árú Mobius, ami persze annyira nem lenne baj, de sikerült egy teljes mértékben hibás darabot kapnom.

    A mikrofon valami irtó csendes. Csutkára húzva a hangot is épp hogy hallatszik amit fél méterre beszélek, állítólag ez is javítható, de ehhez szét kell bontani a kamerát. A nagyobb gond, hogy a fókusz valami rettenetes. Nem hiszem hogy ez szándékosan lenne úgy beállítva hogy kb 50-90 cm-ig legyen csak éles, mivel ez egy akciókamera "féleség".
    A legtöbben nem azért vették, hogy felvegyék ahogy kötnek... vagy szerelnek valamit. - arra amúgy tökéletes ez a beállítás.

    Persze utána néztem hogy miként lehet ezt orvosolni, és van rá megoldás, viszont ehhez kell egy micro hdmi csatlakozó, illetve 3 helyen is le kell hámozni a forró ragasztót a lencse oldaláról, ami szakavatatlan kézben kárt is okozhat benne, illetve bukjuk az alig felavatott kamera garanciáját... illetve ha rázósabb terepen használnánk, akkor valószínűleg a beállítás után ismét rögzíteni kellene, hogy ne forogjon el, ehhez viszont egy ragasztó pisztoly is kellhet, ami talán nem mindenkinek van otthon.

    Én tudom hogy ez egy rendkívül olcsó kamera, de most itt nem a minőségről van szó, hanem hogy eleve rosszul van beállítva, és nagyjából használhatatlan már a dobozból kivéve, ez pedig elfogadhatatlan.

    Itt van néhány kép, és videó: [link]

    Az asztalon a legtávolabbi narancs golyó 170cm-re van az első képen. Majd 30cmként közeledik. Az első képen alig lehet olvasni a golyó számát. A lugast ábrázoló képen is tisztán látszik, hogy alig 2 méter után a levelek már teljes mértékben elmosottak.

    Tehát aki ilyen kamerát tervez vásárolni, mindenképp jó ha tudja, hogy ezek a hibák előfordulhatnak, és ha nem is különösen nehéz, de igényel némi kézügyességet, és pár alkatrészt a javításuk.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Karaya #1849 üzenetére

    A modellszámot hol lehet megnézni? melyik lenne nekem a jobb? :))

    Amúgy a videókban amit néztem azt felejtették el tisztázni, hogy mire kellene beállítanom. Mennyire távolra kell lásson hogy jó legyen?

    Én ezt légi felvételekhez használnám, ahol 3 métertől 500+ ig kellene viszonylag éles legyen a kép. Fogalmam sincs a mobius hogy tudta ezt hozni, de ott csak a nagyon közeli tárgyak voltak életlenek minden más elég elfogadható volt.

    Mellesleg mielőtt nekiugrok, írtam a BG supportnak, kíváncsi vagyok mit szólnak. Nyilván nem küldöm vissza, már csak az elpazarolt idő miatt sem, de hátha nem csak 1 vállrándítás lesz a reakció.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Karaya #1856 üzenetére

    A típus Z23L. BG-ről van, én nem láttam lehetőséget hogy választhassak a szériaszámok közül, habár lehet ott volt valahol a leírásban csak nem vettem észre.

    Dear ...

    Thanks for you email.
    We have received your pictures ,sorry ,but we are not quite agree with your said that Everything is out of focus. Actually , we can see your ball in the photo is very clear. And to be honest ,the video is not clear ,that's truth. we recommenced you refresh your camera refer to follow link:
    http://www.xiaoyi.com/update/sports?lang=zh-cn
    Please choose a corresponding serial number and download the corresponding software to refresh.

    Best regards

    Én azt állítottam, hogy 70 cm után Minden fókuszon kívül van... nekik az ment át hogy Minden homályos :))) A videót nem töltötték le, csak megnézték a Google driveon ami természetes hogy nem éles.

    Küldtek egy [linket], google lefordítja... itt ki lehet választani a kamera szériaszáma szerint a frissítést. Érdemes ezzel szarakodni, vagy a kamera magától is ugyan ezt töltötte le mikor frissítettem?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Készítettem egy átfogóbb teszt/értékelés félét, néhány kiegészítőről. Leginkább azoknak aki még nem használtak ilyen fajta cuccokat. A videóban egy 24$-os szettet mutatok be, és néhány apróbb de fontos alkatrészt amit a kamerához vettem.

    A 17 darabból álló szett, nem csak a yi kamerával működik, szóval bárki használhatja a megfelelő átalakítóval.

    [Sakkor a videó, remélem segíteni fog néhány embernek.]

    (tag: tartozékok, kiegészítők, cuccok, kupak, szett, hám, teszt, vélemény, videó, tipp, hogyan, mit vegyek, érdemes)

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Karaya #1919 üzenetére

    Kösz, ez hasznos volt, kiírhatnád alá kommentben is. vagy ha még lesz korrekció lehet kiírom én.

    Az uv filtert azért csúnyán benéztem, a leírásban is van kép ahol hasonlítgatják, a vele/nélküle állapotot, és ott is azt mutatja hogy kevésbé ég be tőle a táj.

    Arra lennék még kíváncsi hogy az üzemideje kb mennyi kellene legyen? Én egy kb 40-50 perc túrán beraktam 30 és 5 mpkénti fotózásra (tehát párszor wifivel telóhoz kapcsoltam) és mire odaértem már alig 28 % volt.
    Ma is videózgattam kb 20 percet és elég sokat merült.

    A különböző típusok akksi kezelésében is van eltérés?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #1809 üzenetére

    Banggoodról rendeltem a kamerát, ide is ért 14 nap alatt, pedig Kínából jött. (elméletben)

    Xaomi yi Z23N

    - értékelés -

    Most már jó ideje tesztelgetem. Az első nagy csalódás akkor jött mikor rájöttem hogy rettenet rossz a fókusz. Csak a közeli tárgyak élesek, minden más el van mosva.
    Neten rengeteg segítség van ennek az orvoslarásra, nekiálltam én is. Viszont kellett hozzá egy mini hdmi kábel és ragasztó pisztoly a lencse fixálásához. nekem egyik sem volt, nem is szándékoztam beszerezni. Nagyobb kínlódás volt de meg lehet csinálni.

    A mikrofonról is leszedtem a borítást, de ez sajnos semmit nem javított az amúgy is nagyon csendes hangzáson.

    Következő pofára esés akkor jött mikor rájöttem hogy az uv szűrő amit vettem, egyedül a kamera lencséjének védelmét látná el, ha fenn maradna. Mivel hogy a napsugarak kiszűrésére IR szűrő kellett volna. Ez mondjuk az én hibám, de az oldalon ahonnan rendeltem,a leírás teljes mértékben félrevezető volt.

    Elkezdtem megvágni 1 videót, amihez régebben mobiusal felvett anyagot is használtam. És mikor egymás mellé került a yi és a mobius nyer anyaga, leesett az állam. A yi-vel felvett anyag teljesen fakó, és a legtöbb helyen élvezhetetlen, főleg ahol a nap bármilyen szögben a kamera előtt van. A mobius ezzel ellentétben remekül kezelte, és kiszűrte a zavaró fátyolosodást (ghosting).
    Továbbá ahogy a yi menüjét böngésztem az is eléggé meglepett hogy nincs lehetőség a kontraszt színtelítettség stb állítgatására. Az alap beállítások pedig mint fentebb említettem rendkívül fakó képet adnak, Főleg ha van mihez viszonyítani. (ezt utólag lehet javítani szoftverekben, de ez elég nehéz, és nem mindenki ért hozzá)

    Itt a fórumon szétnézve értettem meg hogy nem csak 1 féle Yi kamera van, persze ezt nem a nevében jelzik, hanem gondosan elbújtatva hátul az akkumulátor alatt az SN szám elején. Én a Z23N típust kaptam, amire a fenti problémák igazak. És mint írtam nagy részüket lehet javítani, a fátyolosodás viszont egy olyan probléma amire nem találtam rendes megoldást.

    Video a Z23N rettenetes fénykezeléséről

    Itt a videó az uv filter hatásáról

    Aki teheti mindenképpen kerülje ezt a szériát, ha nem biztos benne milyet küldenek rendelje máshonnan! Ez így szerintem használhatatlan.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Crus #1945 üzenetére

    Akkor tölti ha a piros gyűrű világít. Ha nem világít akkor vagy fel van töltve, vagy nem megy a pc, és így az usb töltés nem működik.

    A z23-ról pedig pont néhány órával ezelőtt készítettem egy beszámolót: (#1938) trialboj

    itt pedig a firmware frissítésról írtam: trialboj (#1809)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #1938 üzenetére

    Tegnap ketten is linkeltetek 2 különböző kamerát, ahol kiváló volt a képminőség. Az egyik nappal szemben. Egyértelművé vált hogy az enyémmel gond van. Írtam a BG supportnak, és válaszoltak is:

    Thanks for your email.
    In your photos and videos, we could see it is blur and out of focus.
    We have sold many camera to other customer ,but their camera is not as ike your camrea, we feel sorry for you.
    Suggestion 1: Send it back to CN Company ,we change a new camera for you.
    Suggestion 2: We refund you 20 Dollars now, you can use it to buy a better camera, is it ok?
    Sorry again.

    Best regards
    Henry

    A visszaküldés számomra nem opció. Nem tudom mennyibe kerülne, de időben mire odaér visszaküldik ideér, már tél van, és addig nincs mit használjak.

    Csak azért osztottam meg hogy aki hasonló problémákkal találkozik, érdemes megpróbálni visszaszerezni egy kis pénzt. Főleg ha tényleg egy alig használható eszközt kap kézhez.

    Amíg ezt írtam kifagyott a rendszer, de restart után a chrome restore page opciója, még a fele kommentet is visszahozta, nice!!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Csak miattam fölösleges ezzel foglalkoznod, már beláttam hogy csak az én kamerámmal van a gond, és nem az egész széria hibás.

    Ismét küldtek egy üzentet, amiből nekem az jött le hogy közel sem én vagyok az első aki ilyen gagyi kamerát kapott. Sőt, kicsit úgy tűnik mintha egy szerencse játék lenne, hogy te most mit fogsz ki. És hiába veszed itthonról a bontatlan csomagot, az is lehet hibás, és szinte biztos vagyok hogy ebben az esetben nem fogsz visszakapni 1 penyt sem.

    Thanks for your email.
    We refund to your Paypal account , you can use it to buy anything you want , not just in Banggood. If do ,we are happy.
    To be honest, xiaomi camera have some common problem ,but not all the camera is broken ,not all the xiaomi is best.
    For this good price ,xiaomi camera is popular among young people, and also people blame for its quality.
    We refund you 20 Dollars now, and you decide by yourself, is it ok?

    Best regards

    Szóval csak óvatosan a rendelésekkel!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Daywalker #1956 üzenetére

    Nem kérdés hogy kráter van a két minőség között. És nem csak a fénykezelésben. Igaz hogy a YT ezt a videómat valamiért szanaszét tömörítette, de a nyers anyag sincs köszönőviszonyban a te általad mutatott snittekkel.
    Bárhol állítom meg, az enyém tiszta pixel.

    (#1955) Crus : a garanciát buktam amikor hozzányúltam a mikrofonhoz, de még ha nem így lenne, sem tudnék várni több mint 1 hónapot... hogy kicseréljék.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz szepsuti #1967 üzenetére

    A fókusz állításnál nem bukod a garanciát. A bal alsó sarokban lévő csavar fején van a garancia plecsni, ha azt kilyukasztod akkor buktad. Azt viszont csak a mikrofon miatt érdemes szétszedni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Egy ideje már nem olvastam a forumot, most átfutottam és senki nem találkozott 23N típussal, ami gyetrán kezeli az ellenfényt. Valaki linkelt is egy Eu-s Gearbest modellt, 83$ ért, de ha kicsit bele túrok a kérdésekbe akkor látszik, hogy mindenhol teljesen random módon küldik ki. (legalább is mindenhol ezt állítják)

    Tehát lényegtelen hogy 20 vagy 40$ extrát fizetek rá, nem garantálják hogy "egészséges" szériát kapok. Ez tényleg ekkora orosz rulett, vagy csak pont én szívtam meg, és nem minden 4. modell hibás?

    Question:
    Wich Hardware Version is in stock (EU)? Z23 L / A or S?
    Reply:
    Hi Jan,
    Thank you very much for your inquiry. The item is generally shipped out with a version at random due to variable stock levels.

    Question:
    if I buy in EU werehouse I can be specified in the Order I want the white version model z23l ? thank you
    Reply:
    Hi Severine, it is support EU warehouse. The item is generally shipped out with a version at random due to variable stock levels. Thank you for your inquiry.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz hevizms #2043 üzenetére

    Kikapod az aksit, és alatta kb középen kell írja az SN numbert. Z22x v Z23x.

    A szívás csak az hogy teljesen random módon küldik, és nincs rá garancia hogy jót kapsz. A fókusz pedig nem az egyetlen hiba. Akinél az rendben van annak szarakodik a mikrofon, akinél a mikorfon ok, pl mint nálam, ott meg lehet valami egyéb szűrőt spóroltak ki, és napos időben használhatatlan képminőséget kapsz.

    Eldobható kamerának azért nem mondanám, de ha már nagyon megszívtad és nem tudsz vagy akarsz túladni rajta, érdemes esetleg másodlagos kamerának használni, és olyan helyekre felpattintani, ahova egy jól működőt nem mernél.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz havri1 #2047 üzenetére

    Ez egy olyan kérdés amit nem lehet pontos választ adni. A 23L már új szériának számít, és itt is vannak hibás fókusszal ellátott modellek, de az IR szűrő a nagyobb gond, ha azt elrontották akkor már nem egyszerű javítani. Pont feletted írtak egy lehetőségről. Nem tudom hogy segített-e rajta vagy sem, mert pont nem napos időben próbálta ki.

    Esetleg annyit lehet tenni, hogy EU raktárból rendeled, és ha hibás modellt kapsz talán könnyebben vissza tudod küldeni egy cserére... Kínába visszaküldeni nem valami biztonságos, nem is beszélve róla, hogy ki tudja mikor ér oda ha odaér egyáltalán.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz knoxhu #2065 üzenetére

    Az általad linkelt oldalon 1x átvertek azóta nem használom, de a szállítási idő szerintem a leghoszabb (azok közül amit én próbáltam.)

    Nem írtad miféle videók lennének ezek, de én a helyedben inkább ezt a szettet venném. Több minden van benne, és ha nem is kell az összes, tovább adhatod ismerősnek vagy pénzé is teheted.
    + természetesen egy ilyen átalakító is kell, hogy a sima kamerát hozzá tudd csatlakoztatni bármihez.

    Amúgy Xiaomiból csak a yi kamera, azon belül vannak típusok, de már a legtöbb helyen csak Z23 szériás modellt találsz. Illetve ha vissza olvasol pár hsz-t láthatod, hogy elég sokan sznevednek azzal a rpbolémával, hogy nem mernek rendelni mert random küldik a típusokat, és senki nem biztosíthat róla, hogy most pont nem egy hibás szériát kapsz majd.

    Ez elméletileg egy jó modell Z23L és garantálják is hogy ezt kapod... a címben még ott az "L" a leírásban már nincs.

    Most néztem meg, és nekem is Z23L-van, (nem "N" ahogy a videókban írtam, ezt eléggé benéztem,) de sajnos ez most azt jelenti, hogy nem a típus volt a hibás, hanem bármelyik modell lehet selejtes.

    Ha viszont azt várod hogy más kamerákat ajánljanak akkor nem biztos hogy a jó topikban vagy. Mellesleg ha nem fontos a hang, és nincs szükséged beépített képstabilizátorra, akkor gopro után SZERINTEM a xiaomi a legjobb alternatíva.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Az érdekelne hogy van-e már megbízható verzió a kamerából? Vagy pontosabban az hogy van-e olyan bolt ahol tudják hogy melyik modellt árulják, és nem valószínű hogy selejtet kapsz?
    Volt már 1 ilyen kamerám, de valami szánalmas képet készített, nappal szemben pedig egyenesen förtelem volt.

    Mivel csak hobby célokra kell, nem érné meg ennél drágábbat vennem, de még 1 hibás darabot nem szeretnék.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Üdv,

    Kicsit kiestem ebből a körforgásból, utoljára az első generáció yi kamerám volt, de fókusz és egyébb hibs volt, szóval lemondtam róla.

    Most látom hogy van 2. gen, kb 3x annyiba kerül mint a régebbi amit 70usdért vettem.

    Kérdezném elsősorban hogy ez is lutri hogy ki kap jót, és ki kap abszolőt szemetet?

    Van itt valaki aki bringázáshoz használja? Az apró rezgéseket el tudja nyelni valamilyen szinten?

    Láttam egy teszt videót, de annyira elfogult volt a srác, hogy tuti hazudik :)) Ki is írta hogy 180p 120fpsnél is csak 22Mbps et produkál, ami nem túl részletgazdag, és a beépített stabilizációról sem ejt sok szót. Szerintem ez a két dolog ami megkülönböztet mindent a goprotól.

    Szóval ha valaki felvilágosítana picit, hogy hányadán állunk jelenleg hálás lennék.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem vagyok egy expert, de ezeket elméletileg akciókameráknak hívjuk(még akkor is ha manapság vlogolni szoktak velük), szóval egy ilyen tesztben hasznos lenne ha bármilyen mozgást is imitálnál, pl futás, motorozás, bringázás, bármi amiben kis rázkódás is van, hírtelen fordulások stb.

    A gyengébb minőségű kamerák általában itt szoktak elvérezni, nem tudják tartani a kép élességet, és rettenetesen rázkódnak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Had ellenkezzem egész hevesen ez ellen.
    Tele van a net motoros, és bringás videókkal, futni már lehet kevesebben szoktak velük, de a gopro egész jól megbirkózik az apróbb rázkódásokkal. Aki budget kamerát vesz tuti nem tud gimbalra költeni, szóval igenis fontos hogy lássa, mennyivel marad el a legjobbtól.

    Persze ha te eladni szeretnéd őket, a cél az hogy a lehető legközelebb legyen a videóban az összes termék :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Amúgy ez a 4k mikori kiadás? VÁrható komolyabb árcsökkenés a nyár folyamán?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Monyos #4540 üzenetére

    Azért nem mind1, hogy milyen beállításokkal lett kimentve. Aki nem ért hozzá, az nagyon el tuja barmolni a tökéletes videót is, egy rossz beállítással, ami pl túl magas, és a YT algoritmusa szénné tömöríti.

    Érdemes nyers videókat nézegetni, ha saját célra lesz. Viszont ha a YT a cél, akkor azt kell megkeresni milyen kimentés mellet érhető el a legszebb kép.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    :)) nevetségesen drága. Ami egy árban van a goproval, az még akkor sem éri meg ha néhány teszt azt hozza ki hogy jobb.

    És ezt arra alapozom, hogy ők az abszolút királyok, lehet kicsit elkényelmesedtek az utóbbi időkben, de akkor is értenek hozzá hogy raják össze a kamerájukat, nem csak ráfestik hogy 4k, hanem azt a tartalmat használni is lehet. Képstabilizátor, és bitráta is nagyjából a legfontosabb, de a legtöbb tesztben valahogy nem említik a nagy ellenfelek ezen adatait.

    Nem próbáltam még a 4k-t, csak az előző szériával szivatott meg a xiaomi (hibás terméket kaptam), talán nyáron benevezek rá, mert 200 dolcsit még esetleg megér. De 300$ fölött bármilyen helyzetben a goprot választanám, akár használtan garanciával, rengeteget látok a neten.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz tuki2200 #4559 üzenetére

    Nem kérdés hogy tudnak valamit, és még nincsenek is elszállva maguktól, tehát nem túlárazott a termék. Én örülnék ha végre tomporba rúgnák a kiskirályt, mert eléggé elkényelmesedtek, és az sosem jó (nekünk).

    Amúgy nem értem amit írsz, hol cserélte le őket? Milyen projektben?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz #16729600 #4572 üzenetére

    Az utolsó mondatod, kb le is törte teljesen a várakozásomat, mert akkor ezt sem lehet bringázásnál használni.

    Két generációval ezelőtt sem tudtak mit kezdeni a nappal, pedig egy akciókamera elég sűrűn találkozik ezzel a jelenséggel. Erre még ráadásképp jött hogy nekem szart küldtek, ami abszolút használhatatlan volt ha sütött a nap.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lehet már láttátok, de azért sokaknak hasznos lehet:

    Öszehasonlítás Yi 4K+ vs GoPro Hero 5 Black vs Sony FDR X3000

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Monyos #4588 üzenetére

    Ha tekerésre használod, akkor szívesen látnánk/nék, egy két videót, ahol nem a bringára hanem valahogy rád van felpattintva a kamera. A bringán csak akkor néz ki jól, ha vágóképet készítesz, és beállítod hogy a teleszkóp mozgását, lábadat, utat hátra stb videózza. EGy teljes felvétel a kormányról nagyon rázós ős unalmas is.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Senki nem dobál fel jóféle videókat? Nekem valahogy csak nem sikerül elhinni, hogy ez lenne olyan jó mint a hero5, pedig árban még drágább is.

    Arra amúgy van magyarázat h miért fekete az akciókamera? h beleolvadjon a ruházatba? Az első gen yi, még fehér volt, és nem melegedett annyira a napon...

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz csodacsoki #4645 üzenetére

    És Mo on nem nézted mennyi? Mert Romániában 280 font a hero 5 black, gondolom tok nélkül, de akkor is.

    A lényeg akkor is az hogy ki tudja-e váltani az összes felhasználási felületen a goport. Csak mert nem olyan rég rta valaki hogy neki az új 4k+ bringás rázkódással elég furán viselkedett ha a nap szemben van.

    Az sem mind1 milyen formátumot ment ki, azt mennyire lehet jól tömöríteni YTra. Bitrátáról sem hallottam 1 reviewban sem, gopronal hangsúlyozták h 100 fölött van ami már combos.

    Nekem biciklis pályákat/túrákat felvenni kellene, de még nem sikerült meggyőzzem magam, hogy ez már eléggé kiforrt technika lenne.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz csodacsoki #4647 üzenetére

    Ááá ez gyönyörű kép, és én csak 1440pben tudom nézni, 4kban még élesebb lehet. Az elején a srác dzsekijén az összes gyűrődés tű éles még ha meg meg állítod is a képet.

    Nem tudom ki mire használja, de érdemes kipróbálni, hogy 60fpsben videózól amit 30 v 24fpsben editálsz, és hihetetlen jól mutat a lassítás.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Talán picit érthető, mert jelenleg aki hangot akar rögzíteni az külső mikrofonnal teszi, a legtöbben meg úgy is zenét vágnak a videók alá.

    Mellesleg ha jól emlékszem a hero5nek is gyenge a mikrofonja, tehát ott sem sikerült nagyot alkotni, lehet nehezebb rendesen kidolgozni mint gondolnánk.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz csodacsoki #4668 üzenetére

    Annyira csípem az ilyen videókat, mondjuk többnyire azokat ahol van valami cselekmény is, de pl itt is király ahogy az emberek erre arra futkorásznak mint a kis hangyák.

    Jól gondolom hogy ez angolország? Mert ha nem elég furák a vasárnapi sofőrök arrafelé :))

    Arra lennék amúgy kíváncsi hogy pl ez a 4k+, mennyire használható 1080pben? Csak mert a gépem nem túl izmos, és félek nem bírja még a 1440pt sem :(

    Tehát a kamera arra lett kiélezve hogy 4kban nyújtsa a legjobb minőséget, és ha csak 1080pt használok, akkor sokkal gyengébb lesz?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz glugi #4688 üzenetére

    Ez még annyira friss hogy árat sem lehet tudni?

    Nem nagyon értek a szenzorokhoz meg chipsetekhez, jófélét raktak bele?

    Továbbra is reménykedem hogy nemsoká lesz 1 modell ami szeretni fogja a bringás felhasználást.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz glugi #4691 üzenetére

    Én a leggyengébb pontnak azt találtam, hogy a részletgazdag és egyben gyorsan mozgó kép, tehát pl erdőben levelek fák ágak, túlzottan sok infót tartalmaznak és nem képest tárolni/tömöríteni, ezért szétesik a kép, és óriás pixelek jelennek meg.

    https://www.youtube.com/watch?v=Fy7PKRpAVNo[link] a videó több szempontból sem a maximum amit a Yi 1 tudott, de bárhol megállítottam a nyers videót még a lassú részeknél is teljes káosz van.

    Ez amúgy fennáll a hero 5nél is ha 4kban feltöltött videót nem 4kban hanem 1440pben nézek, és megállítom látszik hogy rettenet dúrva tömörítést végzett a YT, és kis túlzással az 1080 as kép már élvezhetetlen, de legalább is nem hero5hoz méltó.

    Persze ez komplex probléma, de mivel nem sürgős, ráérek kivárni amíg megtalálják rá a megoldást, és remélem megfizethető áron adják majd :)

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Bocs ez off, de nem ismerek más kamerás aktív topikot.

    Esetleg nem tudja valaki hogy 100usd körül mi az ami jó vételnek számít, otthoni barkácsolás videózgatáshoz? Hang kellene elfogadható legyen, meg kevésbé fényes helyen se legyen nagyon zajos... már ha van ilyen. Esetleg külső mikrofont csatlakoztatnék ha lehet.

    YT-ra menne az anyag, de többnyire a saját magam szórakoztatására, hobbiból, szigorúan 1080p 30fps.

    A yi4k, kicsit drága még, és ahelyett hogy lefele esne az ára egyre feljebb megy :)) pár hete még 199 eur volt, most meg jóval 200 felett láttam.

    Köszi

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák