Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz hulp01 #207936 üzenetére

    Jogos a korrekció! :B :R
    Amúgy az XP számítás valóban rettenet. Vagyis inkább az XP osztogatás. A rankednél vetettem fel, de randomban is alkalmazni lehetne, hogy nem csapatonként lenne a rangsor, hanem a két csapatot együtt kellene nézni. Mindenkinek kiszámolná az alap XP-t, majd a győztes csapat kapna nagyon maximum 1,5-ös szorzót (jelenleg szerintem durván több a győzelmi bónusz), plusz nyilván hozzászámolni az egyéneknél a medálokért kapott XP-t, és mindent, ami még beleszámít az alap XP-be, majd ez alapján rangsorolni a 30 játékost együtt. Így a győzteseknek lenne némi bónusz, de nem lenne olyan, hogy aki győztes csatában lószart sem csinált, az 2x annyi XP-t kap, mint a vesztes csapat élmezőnye. Így aki szar, az a jutalmazásnál is szar lenne, aki meg jó, az a végén is megkapná a megérdemelt XP-t. Aztán mondjuk az ilyen XP gyűjtős küldik úgy lennének leírva, hogy "Légy a 20 legtöbb alap XP-t szerző játékos között a csatában!"
    Szerintem egy igazságosabb rendszer lenne, és a vesztes csapatban lévőket sem frusztrálná, hogy megtettek mindent, de semmi jutalmat nem kapnak érte. Sőt, állítom, ha vesztésre állna a csapat, akkor is motiválná az embert az, hogy nem baj, legalább érdemes a végsőkig küzdeni, mert nem 124 XP-t kapok a végén csak azért, mert vesztettem. Talán a csata végi "véletlen" fulladásos halál is kevesebb lenne.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák