Új hozzászólás Aktív témák

  • lacibacsi

    addikt

    válasz peterson79 #178805 üzenetére

    Az álláspontod, mindig az üléspontod határozza meg. Ez bizony nagy igazság...

    (#178806) Papooo: A valósághoz való ilyenfajta közelítés (óvatosan fogalmazva is) felb@szná a WOT-közösség idegeit... ;]
    Amúgy tényleg tud(ott) ilyet a jó öreg "nagybuff". Természetesen közvetlen célzásnál nem repeszromboló volt betöltve, hanem páncéltörő lövedék, ami (most tessék megkapaszkodni) jól irányzott (és jó RNG-vel megáldott) lövésnél "egylövésezte" az ellenséget... A pontossága ebben az esetben egészen kiváló volt. Nem emlékszem már pontosan, de az első éleslövészet gyakorlaton talán 3000 méterre lévő célokra lőttünk és nem nagyon miss...

    (#178810) peterson79 : Nem tudom, hogy van-e erről leírás valami hivatalos(abb) oldalon, amit akkor írtam, azt a kiképzésen belénk vert okosságból idéztem... A II. világháborúban nem volt GPS, de amikor én voltam katona (1992), akkor sem volt még használható műholdas rendszer. Egészen egyszerűen katonai térképek és tájoló segítségével kellett megállapítani a helyzeted. Nekem nem volt nehéz dolgom, mert folyton Csobánka környékén gyakorlatoztunk, így nem lehetett nagyot tévedni, de nyilván egy ismeretlen terepen talpraesett katonának kellett lenni ahhoz, hogy sikeres lehessél. (A bakonyi nagy éleslövészeten viszont nem bízták a véletlenre a dolgokat: pontosan megmondták, hogy mi a PSZ koordinátája, nehogy szétlőjük valamelyik szomszéd falu kocsmáját) Ha már tudtad, hogy kb. hol vagy és hogy hol vannak az ütegek, akkor ki kellett számítani a lövegek szögállásait és a használandó töltést, aztán jöhetett a próbalövés. Majd a beállítások cizellálása, majd újabb próba... és így tovább. A tűzvezetéshez gyakorlatilag távcsövet és távmérőt használtunk, na meg az igényes szovjet tervezésű PUO-9 tűzvezető műszert (ami a parancsnokaink szerint sokkal pontosabb, mint az ámerikaiak számítógépes rendszere, haha).Ja, és a kapcsolat a PSZ és az üteg között telefonon történt, de nem ám rádiótelefonon, hanem kábelen, amit saját magadnak kellett lefektetned... (gyakorlat után meg összeszedned...)

    (#178812) Papooo : Nem pontos amit írtál. A parancsnoki szakasz maga a felderítő szakasz. A tüzet ők vezették, az ütegnél nem számoltak, csak végrehajtottak.

    Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Új hozzászólás Aktív témák