Új hozzászólás Aktív témák

  • xXxian

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne bárkinek türelme, s elmagyarázná nekem, hogy tudnék a házunk emeletén is kielégítő minőségi wifi-t rittyenteni? Összefoglalót olvastam, de nem lettem okosabb.

    Szóval, a nappaliban egy thome router van. itt a Tv és az Xbox ehhez csatlakozik vezetékkel. Az emeleten eddig egy Asus RT-N18U volt, de fizikai kapcsolat hiányában repeater módban működött. Nem tudom, hogy emiatt volt-e vagy sem, de egy közeli szoba legtávolabb falára szerelt tévénél már esetleges volt Netflix, HBO minősége (szakadozott, megállt a lejátszás).

    Az emeletek közt van kiépített telefon és koax kábel kapcsolat, próbáltuk ma kideríteni, merre mennek a kábelek (hogy LAN kábelt húzhassunk a feleslegesek helyére) de nem jártunk sikerrel. Mivel más drasztikus beavatkozás mellett a födémet sem szeretném átfúrni, valami wireless megoldás kellene.

    Ahogy látom, hallom, van mesh router, de van powerlink adapteres megoldás is. Melyik lenne a jobb nekem? Mi a 2 különböző rendszer előnye, hátránya? Van más megoldás is?

    Előre is köszönöm az építő jellegű tanácsokat!

    Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Új hozzászólás Aktív témák