Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz MaCS_70 #570 üzenetére

    Amit backupolni szeretnék az fizikailag is egy külön HDD-n van. Igen, mentek mindent egy fizikailag csak akkor a rendszerhez csatalakoztatott külső HDD-re ha backupolok, de jó lenne egy földrajzilag elkülönített hely is, amit ráadásul bárhonnan elérek. Erre megfelelő lenne a OneDrive de már kezdem azt érezni, hogy ez nem erre van kitalálva, direkt úgy szögelték össze, hogy bár lehet 1TB tárhelyed az Office365-el együtt, de a biztonsági mentésekért külön egy másik ágon fizetni kelljen.

    Nekem úgy állt elő, hogy linkeltem a D meghajtón lévő egyik képeket tartalmazó mappát a OneDrive csoportba, ami fizikailag a C meghajtón van, és ott megismételte a mappa tartalmát, pedig bejelöltem, a hely megtakarítást, de ennek ellenére pillanatok alatt a C meghajtón landolt az egész D meghajtón lévő mappa.

    Nekem nagyon úgy jön át, hogy a OneDrive kimondottan arra van kihegyezve, hogy a felhő tárhelyen van minden, ami bárhonnan elérhető, a tartalma megosztható és szükség szerint le lehet szinkronizálni/tölteni egy fizikailag is a kezedben lévő eszközre (telefon, táblagép, laptop, pc) és nem fordítva, hogy ezen eszközök tartalmát töltögesse fel, kivéve a 3 alap könyvtár (asztal, képek, dokumentumok) tartalmát, amiben legfeljebb a telefonnal készített fotók és az office programokkal készített dokumentumok vannak, de nem a több száz GB egyéb forrásból származó fájl.

Új hozzászólás Aktív témák