Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrKapocs

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni Windows 10 Pro frissítés teljes letiltásában.
    Oktatással foglalkozom és igyekeztem felkészíteni az informatikai rendszeremet a koronavírus második hullámára. Ez azt jelentette, hogy beszereztem bluetooth mikrofonos fülest (ne legyek a gép 30 cm-es körzetébe kényszerítve) többet is, mert volt, amelyik gyorsan megadta magát, HDMI-kábelt, hogy a tv-n tudjam nézni a képet, vezeték nélküli egeret.

    A lényeg: A korábban jól működő win10-em (1903 verzió) felfrissítette magát, amikor bevittem a céghez. Az itthoni wifit forgalmi korlátosra állítottam, így elvétve egy-egy frissítés mehetett csupán át. De ezek lényegtelenek voltak. A céges wifin frissült 1909-re, amellyel elindult a kálváriám. Az addig jól műdödő bluetooth eszközök instabilak lettek, de működtek. Driver frissítés, bios frissítés természetesen megvolt. Laptop és eszközök gyártóival is beszéltem. Oké, gondoltam, hogy menjen fel a 2004-es verziójú win10... na ekkor totál működésképtelenné váltak a bluetooth eszközeim.

    A problémát úgy oldottam meg, hogy visszatettem a 1903-as win10 pro-t. Minden tökéletesen működik, betonstabilan. Megoldási ötletem, hogy ne frissítsen a windows, semmit.
    3 dolgot tettem ennek érdekében:
    1. Az itthoni wifit forgalmi korlátosként állítottam be és letiltottam a forgalmi korlátos hálózaton a frissítéseket. Ez nagyrészt megoldja a frissítési gondokat.
    2. Windows gomb+R, services.msc, Windows update - szolgáltatás állapota letiltva, majd indítás típusa letiltva. Az indítás típusa azonban mindig visszaáll kézire. A szolgáltatás állapota az megmarad a letiltva állapotban.
    3. Windows gomb+R, gpedit.msc, számítógép konfigurációja, felügyeleti sablonok, windows összetevők, windows update, letiltva. Vagyis a helyicsoport házirendet állítottam át. Ez megmarad, nem áll vissza.

    A biztonság fokozása érdekében, mivel letiltottam a frissítéskeket, feltettem a Kaspersky Internet Security 2020-at.

    Kérdésem az, hogy így nem fog frissíteni a windows? Kell még valamit tennem, hogy ne frissítsen?

    Tudom, borzasztó, kockázatnak teszem ki a rendszert meg minden, de higgyétek el, az is borzasztó, hogy 40 cm-re kell ülnöm 10 órát a gép előtt és közel hajolva a mikrofonhoz beszélni. Egyszerűen nem bírtam, kiégett a szemem, fájt a fejem, kellenek a bluetooth eszközeim.

    Előre is köszönet a segítségeteket! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz King Unique #123447 üzenetére

    Köszönöm a tippet, de a "Select the target Feature Update version" opció nálam sajnos nem lesz megfelelő. Ahogyan írtad is, a 1903-as verzió támogatottsága le fog járni decemberben, így az általad felvetett megodlás számomra nem járható: "If you don't update this policy before the device reaches end of service, the device will automatically be updated once it is 60 days past end of service for its version."

    "Az viszont nem világos, hogy ha csak a funkciófrissítést akarod elkerülni, akkor ahhoz minek teljesen és véglegesen tiltani a Windows Update-et?" Azért mert egyszerűen nincs kedvem kockáztatni. A 1903-as frissítésre való áttérés sem volt sima ügy, akkor gyakorlatilag egy bootloop-ba került a gépem. A BIOS állítgatásával sikerült onnan kihoznom. Nincs kedvem azzal kínlódni, hogy ilyen, elbaltázott frissítések miatt telepítgetem újra a laptopom és napokat pazarlok el rá. Pedig nem egy régi laptopról beszélünk, egy HP 15-bs102nh -ról van szó.
    Ha nem jön össze a frissítés, lásd 1909 és 2004 alatt nem működnek a bluetooth eszközeim, akkor az számomra az komoly gond. A laptop munkaeszköz számomra, fontos, kell, nem játék. Hiába van a gépem a legfrissebb, ropogós windowson, ha nem működik vele a bluetooth füles/mikrofon rendesen, sokra megyek a legfrissebb verziómmal... egy elcseszett update és ülhetek ott a gép előtt 30 cm-re és beszélhetek a falnak, beszorítva egy kényelmetlen íróasztal elé, egy székhez szögezve. A szemem pedig kifolyik, mert 10 órát fogok ülni a gép előtt.

    Én értem, hogy az informatikai világban a legfőbb bűnök között szerepel az update kikapcsolása, de ráfaragtam. Amikor a 1909-et letöltötte benn a cégnél, akkor rányomtam, hogy mehet a frissítés. Úgy gondoltam, ha már letöltötte, akkor mindegy. A 2004-re csak azért frissítettem, mert nem volt jó a 1909-es. Pedig driver, bios, stb. frissítés, minden megvolt. Felhívtam a lapos gyártóját, a füles gyártóját, mindent megtettem, egy csomó időt elcsesztem rá. Alapbeállított eszköz, alapbeállított kommunikációs eszköz, stb. Már a könyökömön jöttek ki ezek a jótanácsok, mert hiába állítgattam be ezeket a frissebb windows verziókon. Nincs kedvem ehhez a kálváriához újra. Ezért a végleges tiltása az update-nek. Nyilván ez kockázatos, nem támogatott a win, stb., de extrém kockázatnak nem teszem ki a gépet (nincs xxx oldalak látogatása, crackelt programok letöltögetése, torrentezés, stb.)

    "Ha teljesen és véglegesen letiltasz mindennemű frissítést, nem lesznek befoltozva az OS esetleges biztonsági rései, akkor sokat nem oszt nem szoroz, telepíthetsz akármilyen vírusirtót.." Ebben valószínűleg igazad van. De, ha tiltom az összes frissítést, akkor - úgy olvastam - a Defender sem fog tudni frissülni. A Kaspersky pedig ugye frissül, mert az egy "3rd party" program, különösebben nem érdekli, hogy én letiltottam a windows update-et.

    Inkább úgy kérdezném: beállítottam az általam korábban leírt 3 dolgot annak érdekében, hogy ne frissüljön semmilyen szinten sem a win10-em. Ezek a beállítások garantálják ezt?

    Nagyon köszönöm a segítséged és meglátásaid! :R

    [ Szerkesztve ]

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Doky586 #123456 üzenetére

    Nem rossz az ötlet, nekem is eszembe jutott. Virtuális gépként egy régi szkenner miatt egyébként is rajta van a winxp. Nem dobok tán' ki egy jó szkennert?! :) A céges laptopomon (Dell) win7 van egyébként. A Baseus fülest az tudja működésre bírni, nem rossz a win7-es ötlet. Viszont:
    1. Az új HP-hez nincsenek driverek win7-hez.
    2. Nincs win7-em. Mindenféle crack, patch, generátor, aktivátor nálam kizárt. Mondjuk az ebayen fillérekért lehet venni win7-et, ez nem is lenne gond. Viszont a driverek hiánya probléma.

    Gondolkoztam egyébként linux liteon is, de van egy program, ami nagyon kell és nincs, csak win-re.

  • DrKapocs

    őstag

    válasz King Unique #123466 üzenetére

    "Miért kellene mindig újratelepíteni a 0-ról?"
    Azért, mert én sajnos nem tudtam, hogy van ilyen lehetőség, amit javasoltál. Már a válaszaidból is látom, hogy Te jóval magasabb szinten vagy nálam, aki - lelkesen ugyan - de csak utánaolvasgat dolgoknak. Vagyis nem volt backup fájlom. Viszont jobb későn, mint soha. Hamarabb azért jobb lett volna, de ez van... :) A Macrium Reflect Free -vel készítettem is gyorsan egy backupot a rendszerről, egy olyan állapotról, amikor minden tökéletes. Köszönöm szépen a türelmed és segítséged! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz King Unique #123562 üzenetére

    "Azzal szintén megoldható a mentés-visszaállítás, + a közvetlen klónozás is, ahol az SSD cserénél használható egyből az utóbbi."
    Az megoldható lenne esetleg, hogy úgy klónozzam a gépemben lévő ssd-t, hogy az kvázi egy biztonsági mentésként szolgáljon az ssd esetleges jövőbeli meghibásodása esetén? Vagyis készítek a jelenlegi ssd-ről egy lemezképet, de azt jelenleg még nem az új ssd-re klónozom, hanem csak elmentem valahová. Ha majd elromlik a jelenlegi ssd, akkor veszek egy újat és a régi ssd-ről készített képet felteszem az új ssd-re. Ez lehetséges valamilyen módon?

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Lauda #123578 üzenetére

    @Lauda, King Unique, hhgygy:
    Köszönöm szépen, elnézést a láma kérdéseimért.
    Én azt hittem, hogy a Macrium Reflect Free-vel készített backupot csak ugyan arra az ssd-re tudom visszaállítani; azt nem gondoltam, hogy ezt egy új ssd-re is fel tudom tolni. :R

  • DrKapocs

    őstag

    Sziasztok! Elnézést a kissé "offtopic" kérdésért, de remélem belefér. Win10-nek Win10 a téma, de kicsit másabb, mint a regisztrálás, stb. A problémám az lenne, hogy egy hosszú, fejezetekre bontott digitális könyvet kellene összemásolnom doc állományba. Abszolút nem warez a történet, semmi ilyesmiről nincs szó. A könyv nem kapható, bárcsak meg lehetne vásárolni és nem kellene összemásolgatnom, hogy ki tudjam nyomtatni. Szóval a lényeg... egy olyan vágólap kezelő programra (vagy bármire) lenne szükségem, ami tudá a következőt:
    - Ha a böngészőben kijelölöm az adott fejezetet és másolom, akkor a vágólap tartalmát beillesztené nekem a szövegszerkesztőbe automatikusan. Eztuán jöhetne a következő rész, Ctrl+C, amit automatikus beillesztené azt wordbe; és így tovább, sok százszor. Ez megoldható lenne valahogyan?

    A lényeg, hogy egy olyan programra lenne szükségem, ami megspórolná nekem a folyamatos wordbe ugrálást, ott Ctrl+V, majd vissza a böngészőbe.

    Előre is köszönöm a tippeket! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Geth #128430 üzenetére

    Az a gond, hogy én nem értek a programozáshoz, nekem egy egyszerű program kellene, amit telepítek és működik.

  • DrKapocs

    őstag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Windows 10-es laptopon szeretnék jelszóval védett/titkosított mappát létrehozni. Nem államtitkokat tárolok, nem kell ilyen szintű védelem, de hurcolom a laptopopot, illetve 1-2 alkalommal másoknak is át kell adnom. A lényeg, mappákat szeretnék titkosítani, zárolni, amellett, hogy a tartalmukat is relatíve szeretném könnyedén szinkronizálni, mondjuk egy pendrájvval. Ráadásul jó lenne, ha cross platform lenne. A Cryptomatort próbáltam, de pár kattintás után összeomlott, mint a kártyvár. Valami ilyesmit keresnék, de sokkal stabilabbat... Tudnátok ajánlani valamit? Előre is köszönöm a segítséget! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Doky586 #150025 üzenetére

    Köszönöm szépen, majdnem tökéletes. Egyetlen hiányossága, hogy androidhoz nem készült app.

  • DrKapocs

    őstag

    Szeretném megrendelni az Avast Internet Security-t Windowsra. (Tudom, tudom, vegyek inkább ilyen vagy olyan vírusirtót helyette, mert az jobb, minek veszek, ott a MS gyári, stb, stb, ezeken lépjünk is túl...) A Cyberghost VPN segítségével nézegettem a különböző országok árait. Nálunk kb. 9 eFt 1 évre, 1 eszközre. Japánban kb. 12 eFt, 3 évre, 1 eszközre. Ez nyilván sokkal jobb ár. Működhet, ha Japán régión keresztül veszem meg az Avastot? Előre is köszönöm, ha bárkinek van ilyen jellegű tapasztalata! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Cs1csó #152954 üzenetére

    A Cyberghostot "Japánban vettem", azzal nem volt gond. Vírusirtót most szeretnék váltani, a Kaspersky nálam nem igazán vált be, a frissítéssel voltak gondjaim. Feltettem az Avastot, nálam jól fut, kevésbé fogja a gépet. Köszönöm a véleményt! :R

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Cs1csó #152957 üzenetére

    Kaspersky volt fenn, de lejár a licensz és nem szeretném meghosszabbítani.

  • DrKapocs

    őstag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban. A céges OneDrive tárhelyre szerettem volna a Cryptomatorral titkosított dolgaimat feltölteni a laptopról (Win10-es), de a Windowsos gyári OneDrive program egy csomó adatot gyorsítótáraz, konkrétan 12 GB-ot, ami egy kis méretű SSD-n elég nagy gond. Pedig kikapcsoltam a PC-re való letöltést. Töröltem a OneDrive programot a Wines laptopomról; alig tudtam legyalulni a gyorsítós fájlokat; szégyen amit a Microsoft művel ilyen téren. Total Commander OneDrive pluginjával tudok szinkronizálni a laptop és a OneDrive között, viszont a Total Commander nagyon lassan szinkronizál és tölt fel adatot a OneDrivera, kellene valami más a TC helyett. Nem tudtok esetleg valami megoldást Windowsra, ami tud szinkronizálni a OneDriveval? Nem állandó szinkronra lenne szükségem, hanem lényegében arra, hogy időnként backupot tudjak csinálni néhány kiválasztott mappámról a OneDrivera (úgy, hogy ne gyorsítózzon egy csomó dolgot az SSD-re). Kvázi pont azt tudja mint a FolderSync androidon? Havi díjas, túl drága vagy parancssoros megoldás nem érdekelne. Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • DrKapocs

    őstag

    Sziasztok! Adott egy 7 éves HP 15-bs102nh laptop. i5-8250U | 8GB DDR4 | 128GB SSD | 1000GB HDD. Vígan és hiba nélkül futtat egy 1903-as Windows 10-et. Igen, főbenjáró bűn, sok éve nem frissítettem. Stabil, jól működik, letiltottam a frissítést. Egyszer frissítettem, de vissza kellett tennem a 1903--at, mert pár régi és számomra fontos bluetooth eszközöm nem működött az újabb verziókkal megfelelően.

    A kérdésem az lenne, hogy:
    - mennyire lenne körülményes a 22H2-re való frissítés?
    - mekkora teljesítmény visszaesésre kell számítani egy ilyen idősebb gépen? Cserélni nem szeretném, kiválóan működik.Számomra a sebesség is kiváló, nincs többre szükségem. Nem játszok rajta, irodai célra és netezésre használom. A biztonságot azért teljesen nem hanyagoltam el, Cyberghost VPN Prémium, Avast Internet Prémium előfizetésem van, volt.
    - érdemes lehet frissíteni? Oké, tudom, biztonság. De ezen kívül? Semmi kétes forrású szoftver nincs a gépen, semmi kalózkodás, kétes weboldalak látogatása sincs.
    - ha a frissítés mellett döntök, vissza tudom tenni a 1903-at gond esetén? Gondolok itt arra, hogy Macrium-al csinálok egy lemezképet a C meghajtóról, és megy vissza az egész.

    Köszönöm a válaszokat előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

  • DrKapocs

    őstag

    válasz King Unique #154072 üzenetére

    King Unite & efemm:
    Köszönöm a válaszotokat. Most aktívan használom a gépet, de meg fogom csinálni a frissítést.

    Azt sajnos nem tudom, hogy esetleg win11-re mennyire lenne értelme frissíteni. Ilyen jellegű tapasztalatotok is van?

Új hozzászólás Aktív témák