Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Még 1 kérdéscsokor, kérem hogy csak profik válaszoljanak, akik már XP-t, W7-et is használtak, és most W8-at használnak, és a számot kérem odaírni mire válaszol.

    1-- Egyelőre csak 1 aznapi frissítésekkel lefuttatott alap W8 Pro 64 bitem van simán 1 Mozillával és egy Winamppal, ami még nincs aktiválva. Úgy néz ki, hogy az XP után min. 80%-ban újra kell tanulnom az egész rendszert, amire most nincs agyam, és 1 évem. Az XP-t is 1-2 év alatt szoktam meg, az volt az 1. rendszerem, még csak 5 éve van szg-em és netem. Egyelőre maradok az XP-nél, most is ezt használom.
    Nem is tudom egyszerre a gépre rakni a 2 HDD-t és a DVD írót, mert csak 2 SATA kábelem van. Nagyon kényelmetlen mindig húzogatni a kábeleket.

    2-- Nem jártam még alaposan utána a dolgoknak, hogy hogyan is működnek az OS-ok.
    Valaki röviden leírhatná hogy miért is kell akár XP-nek, akár W8-nak a 2-3 GB-os lapozófile?

    2a-- A rejtett file-ok megjelenítése (XP) be van kapcsolva, mindig 1,99 GB-os a pagefile.sys. Miért nem változik a mérete? Hol van a HDD-n? A C foglalt területben ez nem látszik?
    Hogyan kell állítani a méretét, és letiltani XP és W8 alatt?

    2b-- Van olyan hogy gyorsítótár, ez is a HDD-n van. Ez mire kell?

    2c-- Miért van a HDD-n ilyen sok izé? Akkor mi van a RAM-ban az OS-on kívül? A weboldalak adatait is a RAM-ban kéne tartania, nem a HDD-n.

    2d-- Azt sem értettem soha, hogy miért kell mp-enként 2-3-szor hozzányúlnia a HDD-hez, mit csinál ilyenkor? Naplózás? Mit naplóz, miért?
    A nickem Amiga 1200-at jelent, az Amiga gépeknél nem volt ilyen, csak akkor nyúlt a HDD-hez, ha betöltöttem, vagy kimentettem valamit, stb. Ez is multitasking rendszer.

    3-- Hogyan különbözteti meg a gép az egyes SATA eszközöket? Itt nincs masterre és slave-re jumperelés.
    Ha rárakom a gépre a W8-as HDD-t is, akkor melyik fog elindulni? Hogyan irányíthatom, hogy melyik induljon el?

    4-- Kérem részletezni a 29161-ben lévő dolgokat, hogy melyiket hogyan kell csinálni. Több 100 beállítási lehetőség van, nem akarom szétbarmolni a rendszert.

    5-- Kingston 1 GB-os pendrive-om van, FAT32-re (NTFS kellene?) formázva, XP-vel nem megy a bootolhatóvá tétel, és a RAM tesztelő program sem. Ezeket próbáltam ki eddig, úgy csináltam Rufus-szal, ahogy írta: http://www.memtest86.com/ Ez jobb? http://www.memtest.org/ Itt elvileg mindent megcsinál maga.
    Nem akarok 1 egész CD-t csak 1 RAM tesztelő miatt elhasználni, nincs is itthon üres CD-m. A floppys megoldás sem jó, elavult, és nincs is floppy meghajtó a gépben.
    W8-ra ugyanúgy kell csinálni, mint XP-re?

    6-- 60 GB-os új SSD-ket vaterán 13-20000-ért látok elkelve. Érdekes hogy 128 GB-os is volt 19500-ért. Ez hogy lehet? Mik a jó minőségi márkák, típusok SSD-ben? Árak?
    Úgy néz ki drágák, maradnék a 80 GB-os HDD-nél.

    7-- Csakis ingyenes vírusvédelem jöhet szóba, de ezek mind gyengék lehetnek. Szegény vagyok.

    8-- Ha 32 bites W8-at használnék, ahhoz fel lehetne telepíteni a Nortonomat a CD-mről?
    Érdekes hogy 64 bites nevű mappák is vannak a CD-n, akkor miért nem települt fel a 64 bites W8-ra?

    9-- W8-on lefuttattam a frissítési segédet, azt írta, hogy a biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis az alaplapommal, ezért nem használható.

    10-- Egyre inkább úgy néz ki, hogy ez a hardverem (P5KPL-VM, max. 4 GB RAM kezelés 2 slotban, 3 GB DDR2 800, E2180 2 GHz Dual Core CPU, 250 + 80 GB SATA2 HDD) nem alkalmas W8-ra.
    Pedig semmi komoly videóvágás, játék, és hasonló, nagyobb teljesítményű, erős CPU-t, sok RAM-ot igénylő dolgot nem akarok csinálni, csak 5 böngészőben 100-130 böngészőlapot használni egyszerre, yt videókat nézni, Winampon zenét hallgatni, és ilyenek.

    10a-- Úgy nézem min. ilyen hardvert kéne vennem, hogy legyen értelme, semmi se legyen túl elavult, lassú, de túl drága sem:
    Alaplap P8H77-M PRO, vagy P8Z77-V LX 32e USB 3-mal, CPU i3-3220 35e, RAM 2×4 GB DDR3 1600 18e (a 4+2 GB RAM csak kb. 4e-rel lenne olcsóbb, nem éri meg), HDD Western Digital 3,5" 1000 GB belsõ SATA III 7200 RPM 64MB RED 23e.
    Össz. 108e, és még kellene új 64 GB-os USB 3-as pendrive a mentéseknek (15e), mert a külső USB-s HDD kezelése macerás.
    Aztán kéne még új LED monitor is, ami még 40-50e, mert régi SyncMaster 763-as CRT-m van.
    És akkor még a táp, ház, egér, billzet, ODD (ha nincs SATA 3-as) marad a régi, nincs SSD, és minden integrált. Ezt nem bírom pénzzel, min. 170e lenne.
    Még akkor sem, ha eladnám a lap+CPU+RAM cuccot, mert kb. 14e-et kapnék érte. CPU-t 4e-ért, lapot 4-5e-ért, 2+1 GB-ot 4+2e-ért láttam elkelni.

    10b-- 3 lehetőségem van: 1- Marad minden a régiben. 2- 32 bites W8 lesz ezen a hardveren 3 GB-tal, meg kell tanulnom használni. 3- A megírthoz hasonló új hardvert venni, erre 64-es W8-cal, és ezt megtanulni, de nincs rá pénzem. Nincs értelme ebbe a lapba 4 GB-ot beletenni, és 64 biteset feltenni, mert a CPU és a lap is gyenge. Vaterán volt 1 ilyen konfig, 40e-ért kelt el E8200-zal: [link]

    Röhej hogy 200e-be kerül 1 komplettnek sem nevezhető átlagos hardver 2013-ban. Persze lehetne venni feleennyiért is, de az már most elavult, mi lesz pár év múlva? Igazából még erősebb CPU-t, lapot, még nagyobb HDD-t kéne vennem, hogy 2 év múlva ne legyen nagyon elavult, de ez még drágább lenne. 250-300e? Vicc.

    10c-- Azt sem tudom működne-e a Mozilla többpéldányúsításossá hackelés W8 alatt. Így csináltam XP-re: http://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_13484-13484.html

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák