Új hozzászólás Aktív témák

  • elder troll

    senior tag

    válasz Doky586 #16157 üzenetére

    Azért még egy cégnél is illik 10 évente lecserélni a gépparkot.. :U
    Ez volt a szándék, ezért kezdtem el a 2. generációs intel brand gépeket lecserélni 6. generációsra. Ez egy 4 fős kicsi cég, jelenlegi gazdasági helyzetben nincs több millió forintjuk a komplett géppark cseréjére, mármint zsír újakra. 0-ról raktam össze 5-6 évvel ezelőtt az egészet (az első csavar megvásárlásától az utolsó kattintásig), már akkor 5 évesek voltak azok a fujitsu gépek, de minőségi komponensekből álltak. Gondolom a delta tápegység még neked is mond valamit (örökélet+1). Akkor ezek a gépek 11400 forintba kerültek nettó, és ebben benne voltak a win7pro matricák is, illetve pegazus-t megkértem, hogy szerepeljen a számlákon az oprendszer (nem vagyok jártas szoftverjogban). Ezeket a gépeket fejlesztettem folyamatosan kicsi pénzből (celeron->pentium->legmagasabb órajelű i3), intel 520 és samsung 850 pro ssd-k, kitömtem rammal, mecha billentyűzetek, flicker free monitorok, stb.

    #16158 King Unique
    jobb lenne inkább Windows 10-nél maradni, ami 2025. végéig, azaz még 2 évig támogatott a Home és Pro kiadásoknál
    Többször próbáltam kifejezni, hogy a két év múlva esedékes történések elébe próbálok menni, de ha a már beüzemelésre váró 6. gen intel gépek sem felelnek meg a célnak, akkor nem ölnék bele plusz energiát. Az összes gépen beállítható a secure boot és a TPM 2.0, mindegyikre felmegy a win11pro haxolás nélkül. Ha ez sem felel meg a két év múlva esedékes win10 beszántása után, akkor elengedem a témakört. Kicsi pénzből ezt tudtam összehozni, konkrétan ezeket is én finanszíroztam meg, teszteltem le minden komponensét, stb. Ha ezek nem lesznek jók az adott célra, mármint nem célszoftverek futtatására, hanem az új oprendszernek, akkor nem költetnék velük erre, hanem feldobom apróra, oszt' csókolom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák