Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #14742 üzenetére

    Leírom, mert a jövőben még jó lehet valakinek.

    Ma gondoltam főpróbát tartok, mert én olyan vagyok, hogy szeretem a baj előtt ellenőrizni , hogy működik e a baj elhárítására kitalált megoldás... Meg mert azon filóztam, hogy vajon egy ilyen biztonsági szolgáltatást, hogyan tud egy harmadik féltől származó program ignorálni. A válasz, hogy kb sehogy...

    Elkészítettem a bootolható Pendrive-ot, be is bootolt, és mindjárt kiderült, hogy semelyik Bitlocker által védett meghajtónál nem kéri a kulcsot nem tud vele mit kezdeni. Így a képfájlt tartalmazó 3 TB-os meghajtóból is csak annyit lát, hogy Local Disk (L) aztán szebb jövőt...

    Mi lehet a megoldás?
    1. A Windowsba beépített Windows 7-es biztonsági mentést használni. Ez kezeli a Bitlockert (na igen, MS termék)
    2. Bitlocker titkosítás alól kiszedni a 3 TB-osat (ez olyan 10 órás műveletet jelent), és jelszóvédelemmel ellátni az AOMEI által elkészített képfájlt
    3. Hagyni a francba :D

    Úgy érzem, hogy felesleges lenne másik harmadik féltől származót keresni, mert a Bitlockerrel nem tud mit kezdeni az sem.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák