Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz Sk8erPeter #12977 üzenetére

    Engem még nagyon kicsi koromban "rontottak el" infó órán asszem általános másodikban a comenius logo-val. Na abban semmi macera nem volt, és egyből volt feedback hogy mi történik.

    Javascript necces lehet mert nincs fordítás közbeni hibakeresés, és js linting toolokon kivül nem találtam más megoldást, de ez meg már megint egy kicsit húzósabb terep.

    Nekem az volt a gondom hogy első programnyelvként a Pascal, Delphi ágon indultam el, de erősen procedúrális megközelítéssel, és ez még mindíg megvan, igazából sosem készítettem objektum orientált production kódot, nem esik kézre.

    Ha mondjuk c c++ vonalon indultam volna el lehet jobb lenne a szemléletmódom, a java-tól még valahogy most is óckodok, mert ettől az egész emulálósditól feláll a szőr a hátamon.

  • martonx

    veterán

    válasz Sk8erPeter #12977 üzenetére

    Én pl. anno abszolút autodidakta módon Vb.Net-tel kezdtem el programozni 2005-ben.
    Aztán a VB.Net közben / mellett programoztam PHP-t (plusz html persze), jó sok vbscriptet (főleg excel makrókban), majd ezek mellé jött be az idők során az SQL és a javascript. És végül valamikor 2009 környékén rátaláltam a C#-ra, azon belül is az ASP.Net-re, illetve a CSS tudásomat is muszáj volt fejlesztenem a nulláról (ettől függetlenül a mai napig is programozok PHP-ben is de, de manapság már inkább csak Sample kódokat írok a .Net-es API-jainkhoz PHP-ben) Mindemellett többször is nekifutottam a Java-nak is, mind webes, mind Android-os vonalon, egyszer próbaképpen még egy Android alkalmazás komplett backend-jét is megírtam, de a java-s vonal valahogy sosem jött be, sosem éreztem igazán magaménak, ellentétben a PHP-vel, majd később a C#-al.

    Én azóta is a basic nyelvekre esküszök tanuló nyelvként. Annyira szép, olvasmányos kódot lehet bennük készíteni, miközben pl. a VB.Net-tel teljeskörűen meg lehet tanulni az OOP szemléletet is.

    Én kérek elnézést!

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Sk8erPeter #12977 üzenetére

    Érdekes kérdés, csak nem tudom a választ. Nem vagyok meggyőzve, hogy valamiféle "akadémikusi" nyelv lenne erre a legmegfelelőbb alap. Lehet, hogy azokban könnyebb azonnali feedbacket kapni, és ez jó, elismerem.

    Ugyanakkor azt is látom, hogy az ilyen nyelveket, amiket nem lehet gyakorlati problémák megoldására felhasználni, (sok esetben csupán amiatt, hogy nem találsz megfelelő futtatókörnyezetet az olcsó hosting cégeknél), nem igazán kötik le a tanulni akarók nagy részét, pont amiatt, hogy a gyakorlati használhatóságuk erősen korlátozott. Szóval emiatt azt hogy valaki pl. Haskellen kezdjen el tanulni, erősen ellenjavalltnak tartom.

    Ugyanis egy dolog a nyelvi szintaktika, annak barátságossága, és egy másik dolog a hasznosíthatóság. Manapság ugyanis a programozás nagy része nem matematikai műveletek elvégzését jelenti, hanem információk megjelenítését és feldolgozását. Márpedig ebben azok a jó nyelvek, amelyekben rapid módon lehet információkat megjeleníteni és egyszerűbb feldolgozási folyamatokat leírni, és hogy melyik mennyire alkalmas erre, az messze nem a nyelv szintaktikáján múlik.

    x gon' give it to ya

  • Lacces

    őstag

    válasz Sk8erPeter #12977 üzenetére

    A válasz: Python.
    Rákaptam a coursera.org és edx.org oldalakra, és ott az összes (na meg a Stanford, MIT egyetemek) kezdő kurzusa mind Python-ban van. A Python azért jó, mert magát a programozási szemléletet lehet megtanulni, szerintem a legjobb tanuló nyelv, bár a { } hiányzik nekem :).

Új hozzászólás Aktív témák