Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fordfairlane #12981 üzenetére

    Ja hát igen, ebben igazad van, a belinkelt hozzászólást én sem tartom mérvadónak, inkább elgondolkodtatónak, ettől függetlenül én sem gondolom, hogy feltétlenül olyan nyelvekben kellene elkezdenie programozni a kezdőnek, amit valamilyen hosszabb távú céljaira nem tudna felhasználni, mármint ami miatt az egészet mondjuk elkezdte - ha pl. valaki autodidakta módon tanulja, és webfejleszteni szeretne mondjuk ASP.NET-ben, akkor elég értelmetlen Haskellben tanulgatni. Talán az lehet egy érdekes szempont, hogy inkább megéri-e valami scriptnyelvben elkezdeni dolgozgatni, ahol nem biztos, hogy egy sima kiíratáshoz bármi komplexebb struktúra szükséges (pl. egy osztályba csomagolni a kódodat), csak ír egy sort, aminek lesz valami eredménye. Ez alapján akár a PHP nem is rossz kezdésnek. A gond inkább az, hogy szerintem szimplán a PHP (mint szerveroldali nyelv, most a CLI-s használata a téma szempontjából mellékes) tanulásával csak ritkán sajátít el valaki egy jó szemléletet a programozásban (ezt csak az alapján gondolom, hogy sok ilyen emberkével találkozni fórumokon, vagy akár munkaviszonyban), részben mert maga a nyelv túl engedékeny, részben meg mert sokszor finoman szólva érdekes megoldásokat alkalmaz, szóval szerintem jó, ha minél több, a PHP-nál szigorúbb nyelvet is megismer az ember, hogy érezze, hogy azért bizonyos határok közé van szorítva a tákolás.

    (#12980) martonx:
    Én is abszolút autodidakta módon tanultam az egész webfejlesztést, ahhoz, hogy valaki belemélyedjen, kell egy adag jó értelemben vett kockaság. De azért biztos vagyok benne, hogy nagyon sokat segített az is a dologban, hogy legalább az egyetem által rá voltam kényszerítve elég sok egyéb nyelv elsajátítására is, meg nyilván az is segített, hogy rámszóltak, ha valamit szarul csináltam, erre jó volt a fórum, kollégák, haverok is. :D Na, de a lényeg, hogy ha szimplán a PHP-t nyomatja valaki (meg nyilván a kapcsolódó nyelveket webfejlesztésnél), akkor nem találkozik egy csomó olyan problémával, amiből eleget tudna tanulni, a nyelv sem szól érte, hogy valami nem korrekt.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák