Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #15 üzenetére

    A Necron és a Császár történetéhez: A Necron-ok háttértörténete már legalább kétszer változott, az első megjelenéssükkor (White Dwarf-os volt, még nekem is megvan valahol a blisterbe rakott Necron Warrior, amit csomagoltak mellé) még a Dark Age-es háttértörténetük volt, aztán ebből lett a C'tan-os, The Old One küzdelmes. Hogy aztán az 5th Edition-ban űr-egyiptomi megalomán robotok. Phew.

    A császár detto ilyen, a háttértörténete zavaros, és a szépsége a dolognak, hogy függően attól, melyik forrást nézzük, egymásnak ellentmondó információk is találhatóak bennük. Ez a Jézus-Buddha-Mohhamed vonal nekem nagyon fejfájós, én kerülném. ;)

    A novellák jó részét olvastam, ahogy OFF-ba írtam is, kb. az Ian Watson könyvek olvashatóak, igaz ott is vannak érdekességek (pl. felhajtja a space mariska a sisakrostélyt...), de ezzel együtt is szórakoztató, szerethető.

    Amik viszont utána jöttek, az szörnyű. Akad egy-két szürke, elfogadható minőségű, de a többségen érezni az izzadságszagot, ahogy az író igyekszik valahogy túllenni az egészen, hogy aztán a következőnek kezdthessen neki. A Horus Heresy lenne a nagy váltás, de csak az első kb. három könyvig konzekvens, majd szétesik, és a minőség is szörnyű lesz.

    Én is nekiálltam kétszer, másodszorra a Prospero Burns-ig jutottam. Ez szólna a kedvenc légiómról, a Space Wolf-okról (2nd Edition-ban gyűjtöttem őket, még mindig megvan a ~2000 pontos kis seregem, Drenyástól :DDD ), de az első 100 oldal kb. egy hónap alatt volt meg, míg korábban azért egy-egy könyv legfeljebb egy hétig tartott. Amúgy pedig kevés olyan van, amire azt mondanám, hogy igen, ezt megérte elolvasni... A Horus Rising és a The Flight of the Eisenstein mondjuk még tetszett, ahogy a Mechanicum, Legion és a Fallen Angel is. De ezeket tudnám felsorolni, amikre mondjuk úgy nem sajnálom utólag a rászánt időt... De az olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons, Nemesis vagy a Prospero Burns... Na, ezek miatt az Exterminatust hívnám a GW fejére, hogy ki merték adni őket...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Phobion

    őstag

    válasz Hintalow #15 üzenetére

    én az egész WH40k "karrieremet" a Horus Heresy-vel kezdtem, mondván ne egyből a jövőbe ugorjak, hanem mindent az elejétől, de elolvastam már az Inkvizítor trilógiát is :D

    más,
    a Császár tudtommal "sámánok" együttes "reinkarnációja" még nagyon-nagyon régről
    a vallási személyekhez meg annyit, hogy szerintem nem Ő volt, mert még a Great Crusade előtt a Terrán lévő összes vallást eltörölte, mondván, hogy a vallás babonákon és "agymosáson" alapszik, és ezért az Imperial Truth alapjai pedig az Egyenlőség, Tudomány, és a Galaxis meghódítása ( YouTube ), de ettől függetlenül Káosz párti vagyok, mert bizony a Császár nagyon elkalkulálta ezt az egészet, innen is látszik, hogy hihetetlen hatalma van, emberi ésszel "felfoghatatlan", de még sem egy Mindenható

    UI.: bocsánat, de nem merek mindent lefordítani, és ha esetleg történetileg valami eltérne a mondandómban, akkor javítsatok ki :DDD

    (#16) Cifu - "...olyanokra, mint a Fulgrim, A Thousand Sons..." ezzel a kettővel mi a gond? személy szerinte nekem nagyon tetszettek, Thousand Sons-ba Magnus-t nagyon sajnáltam :O

    [ Szerkesztve ]

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #20 üzenetére

    A korai Space Wolf inkarnációkon viszont (ugyanúgy, ahogy általában a többi SM rend esetén) sisakban vannak a modellek, így is vannak ábrázolva. Az a szabályokban is megjelent már korán, hogy kifinomultak az érzékeik az Űrfarkasoknak, azt viszont nem fektették le sehol, hogy emiatt sisak nélkül rohangálnának.


    "Hagyományos" Űrfarkas Szürke Vadász (Grey Hunters) falka, mind sisakban...

    Aztán ez is változni kezdett valahol a 4. és 5. kiadás között, megjelentek az olyan falka csomagok, amelyeknek legalább egy része sisak nélküli. Hozzátehetjük, hogy a szabályokban ez nem mutatkozott, csak esztétikai jelentősége volt.

    A HUD kérdés tipikus probléma, ráadásul számomra az egész feketehám / HUD / páncél dolog zavaros, elviekben a feketehám "átviszi" az idegvégződések érzeteit a páncélban, ezért nem lassulnak le a Power Armour-os mariskák a páncéljukban (de akkor a Terminator armour esetén miért is lassulnak le? :F Az nem indok, hogy gyengébbek, hiszen pont, hogy erősebbek, vagyis a páncél önmagában nem szabadna, hogy lassítsa őket... no mindegy). Ha viszont az idegvégződésekről van szó, akkor pontosan érzik, hogy mi a helyzet a páncéllal, sőt, az is elfogadhatónak tűnik szerintem, hogy akár a rádiót, üzenetküldést is megoldják rajta keresztül. A látás is ilyesmi dolog, hiszen a Power Armour sisak is, de a Terminator sisak végképpen leszűkíti a látóteret. Márpedig egy katonának a látótere a mindene, még az olyan problémák miatt is panaszkodnak például, hogy az elterjedt PASGT sisak a hallást leárnyékolja, megnehezítve a beérkező hangok azonosítását és pozícionálását.

    Most nem találom a képet, de volt egy GW-s "original" terminator sisak, amelynek a belső oldalán képernyőt lehetett látni. Vagyis a "szemnyílások" valójában nem is szemnyílások, hanem feltehetően kamera van mögöttük, és annak a képét vetítheti a sisak belsején lévő képernyőre. Ez valahol érthető, hiszen a szemnyílás gyenge pont lenne a sisakon, logikusnak tűnik a megoldás. De ez sem minősül canon dolognak...

    Szóval ez is olyan dolog, amire az író figyelhetne, a desingerek meg eldönthetnék végre, mi is a történet a sisakokkal. :)

    Novelláknál szerintem amivel indítani érdemes, az Ian Watson Space Marine-ja (Űrgárdista). Ha a lista alulról kezdődik, akkor számomra furcsa, hogy az Inqusitor-triológia előtt nem látom.

    A Soul Drinkers amúgy a jobb könyvek közül való, Ben Counter követte el, amúgy két HH könyvet ő írt (a harmadikat, a Galaxy of Flames és a nyolcadikat, a Battle for the Abyss-t, no ez utóbbi már kevésbé sikerült jól), tőle a Grey Knight's szériát érdemes elolvasni. ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #22 üzenetére

    A gond ott van, hogy az íróknak el kellene olvasni az eredettörténetét azoknak a karaktereknek, rendeknek, amelyekről írnak. Mint említettem, ezzel anno Rick Priestley-ék nem vesződtek túl sokat, legfeljebb pár oldalas dolgokról beszélünk.

    Ian Watson írt róla, hogy a Space Marine megírása előtt elolvasta a Rouge Trader-t (alias Wh40k 1st edition), és lassan kibontakozott előtte a kép arról, hogy is néz ki a világ, mit akar ő ebből kihozni. A szomorú az, hogy a HH-ban viszonylag maroknyi író vesz részt, tehát az egymás közötti kommunikáció csak nem lehet megoldhatattlan probléma, főleg, hogy a leg HH-t pedig talán Dan Abnett követi el. Számomra valahol meglepő, hogy sok rajongója van a régi motorosok között is, én annyira nem rajongok érte, de hát istenem, a nézetkülönbségek adják az élet változatosságát. :)

    Arra pedig nincs mentség, hogy a Codex-eknél néha mekkora marhaságokat hoznak össze... Ott egyszerűen néha elgurul a gyógyszere a desingereknek...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #25 üzenetére

    A termi pálncél érdekes téma, esetleg az lehet benne a logika, hogy az "alap" ugyanaz, csak egyszerűen az extra páncélzat miatt nem olyan agilis, mert ugyanaz a "motor" dübörög alatta.

    Ez esetben gyengébb is lenne a Termi, mint a Power Armour, mert ugyebár a plusz páncél súlyát is cipelnie kell. A fizika nem úgy működik, hogy azonos erőnél, de nagyobb tömegnél rosszabb a reakcióidő (tömeg/erő arány), de egyben az elérhető teljesítmény is csökken (hiszen egy részét "lenyeli" a nagyobb tömeg mozgatása).

    Valahol emlékszem is egy hivatkozásra, ahol taglalták, hogy például a hatalmas váll-részek miatt nem is tudják teljes szögben emelni a kezüket benne.

    A szomorú helyzet az, hogy a csont merev Power Armour esetén is macerás lenne felemelni a kezed, mert a vállizületnek nincs helye mozogni (amelyik kezedet felemeled, a mellvért felfekszik a válladra, és megemelkedne).

    Más: írtad a bevezetőben, hogy igazán használható WH40K film nincsen, gondolkoztam rajta, hogy vajon lesz-e valaha, de kicsinek tartom az esélyt.

    Akarat kérdése, azért ha megnézed Erasmus Brosdau fan-made trailerét , látható, hogy technikailag nagyon is meg lehetne csinálni. Ez egyetlen ember műve, aki hobbiból csinálja ezt. Ha egy kicsit komolyabb emberek kezébe kerülne, olyat lehetne ebből kihozni, hogy sinen lennénk, mint József Attila.

    Ráadásul ahhoz, hogy érthető legyen a háttér, hogy mi miért történik, igencsak bő lére kéne ereszteni...

    A Csillagok Háborúja háttértörténete talán az első filmből lejött? Ugye nem. Én ilyen téren biztos, hogy Ian Watson regényeit venném előre, főleg a Space Marine-t, mert látványos, változatos, és nem mászik bele túl mélyen a lore-ba, de még így is élvezetes.

    De még egy jó példát is felhozhatnék, ott van a zseniális Starship Troopers. Ha úgy akarom, egy agyatlan akciófilm, viszont ha belemész az elejtett mondatokba, akkor hirtelen leesik, hogy ez egy erősen fasiszta propaganda, telis-tele félelmetes utalásokkal (az ellenség dehumanizálása, démonizálása; a "polgárjog" és a katonaság összefonódása; a belső ellenségek látványos kivégzése; a propaganda-snittek hangulatkeltése, stb.-stb.), hiába Paul Verhoeven tud, nagyon. :DDD

    Szóval ha nem egyből valami zsémbes dologba mennek bele, akkor akár jól is elsűlhetne a dolog. De hiába, kétlem, hogy a GW kihasználná a lehetőséget. Sajnos nincs egyedül e téren, számtalan nagyon jó Sci-fi világ vergődik a lehetőségek határán, sorolni lehetne őket (Battletech, The Forever War novella... hosszú a lista).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Phobion

    őstag

    válasz Hintalow #22 üzenetére

    "Túl sokat bővült az univerzum, és túl sokan írnak sztorikat, hogy konzekvens tudjon maradni. (gondolom a GW meg nem nagyon figyel arra, hogy ne legyenek ellentmondások)"

    ez így van sajnos :(

    Annyi elvarratlan szál van, annyi mindenről lehet írni, hogy ha így haladunk, az unokáink unokái se fognak komolyabb előrehaladásról olvasni, pedig őszintén, nem tudom mit várnak, hogy még 10-20 év múlva is azt fogják mondani, hogy szarakszik a Golden Throne, és ez csak egy dolog amiből pillanatok alatt "End Times"-ot lehet írni :DDD

    Ott van pl. a két ismeretlen Primarch és légiója... , ott valami akkora ultra-brutál eretnekségnek kellett történnie ami ezek szerint komolyabb volt mint Hórusz árulása :Y

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #31 üzenetére

    A 2nd Edition-ban még úgy volt, hogy a Great Crusade-ben 20 légió vett részt, mindegyiket egy-egy Primarch vezette. A White Dwarf-okban volt egy sorozat, amely háttértörténeti információkkal szolgáltak (ezeket az Index Astares-ben együtt is kiadták). Az egyik első ilyenben azt írták, hogy a Császár mindegyik Primarch-al találkozott, és az adott bolygón / kultúrában, ahol felnőtt, uralkodóvá tette (így lett mindegyik Primarch-nak / Légiónak saját "Otthona").

    De ezek ismét "elavult" lore dolgok... :DDD

    Én nem látok egységesen felépített történetet, egyszer arra utalnak, hogy az Űrfarkasok már harcoltak (talán el is pusztítottak) másik Űrgárdista Légiót, másszor arra utalnak, hogy az Ultramarine-ok száma növekedett jelentősen, vagyis hogy őhozzájuk lett legalábbis a légió maradéka beolvasztva. Szóval sok itt az ellentmondás még a ködösítések ellenére is...

    Anno nem volt szó arról, hogy Lost, vagyis elveszett rendekről lenne szó, hanem 'egyszerűen' csak törölve voltak a birodalmi adatbázisból. Az indok nem volt meg, hogy miért, tehát a törölt rend lehetett akár lojalista, akár áruló, utólagosan.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #36 üzenetére

    Szerintem nem feltétlen kell Happy-End a mainstreamhez sem, a Game of Thrones esetén is sötét, vérgőzös az egész, és a főhősi eposz könnyedén megy át trancsírozásba (pl.: Red Wedding), oszt éppen ezért népszerű.

    A 30-40-100 éves mentőakció nekem pont tetszik. Nem kedvelem az olyan Sci-fi-ket, ahol pillanatok alatt megoldják a távolság problémáját, itt az inmatérium / warp hátteret egész jól oldották meg, nincs "veszteség és veszély nélküli" Faster-than-light kommunikáció és közlekedés.

    Persze még mindig nem a reális megoldásokról, newtoni és kepleri fizikára helyezik a hangsúlyt, no de mégse egy Star Wars szintű idealizált dolog. :)

    A Cosplay nem Ultramarine, hanem Crimson Fists, second founding chapter, az Imperial Fist folyománya. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #41 üzenetére

    Sztem sem, sőt, a jelenlegi állapotot fogják hosszú-hosszú ideig fenntartani, nem hiszem, hogy a kánonban valami lényeges változás történne. Éppen ezért (is) nagyon szeretem a rendes asztali szerepjátékot; ott megegyeztek a társaiddal, hogy mi legyen és a TE WH40K univerzumodban az fog történni ami és ahogy szeretnéd. A kánon és a GW pedig le van ejtve ^^ Bár szerintem ilyesmiről beszélni (Birodalom bukása, Császár elmúlása) súlyos eretnekség ;)

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #59 üzenetére

    Azért ide nyitottam, mert azért a legtöbben a játékokkal kapcsolatosan ismerik. Szerintem. :DDD

    Az SM méretek terén nincs kőbe vésett adat. Sajnos a "canon" képek is sokszor félrevezetőek, van, ahol majdnem 3 méteresnek tűnnek. Reálisan nézve valahol 2,2-2,3 méter lehet a magasságuk.

    A "magassági limit" több okból is szükségszerű, leginkább azért, mert ha túl nagyok, akkor az emberek lakta, emberekre tervezett járművek, épületek egyszerűen "No-Zone" lesz az SM-ek számára. Már így is nehezemre esik elképzelni, hogy fér bele 6 Space Marine (ráadásul elviekben Power Armour-ban!) egy Leman Russ harckocsiba...


    Másik kép, jelezve, hogy a Primarch-ok már inkább 3 méterhez közelítenek

    A képeknél a Primarch-ok félrevezetőek, ők még az SM-ekhez képest is monstrumok...

    A másik véglet például a Space Marine játék, ahol Lt. Mira konkrétan alig egy fejjel alacsonyabb, mint az SM-ek... (lehet hórihorgas nőszemély... :P )

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #56 üzenetére

    Akkor ez egy generációs emlék, mert az első nekem is az Űrgárdista volt, azt hiszem Kornya Zsolt fordításában, amikor a fiatal Birodalmi Öklök elindultak "gyakni, mega-gyakni" ;) Szorosan a nyomában van a The Flight of the Eisenstein is (igen, kövezzetek meg, tetszett egy HH könyv) és Ben Counter Grey Knights sorozata is. (ájemdöhemmör!!!).

    Jut eszembe: a Ravenor sorozatot olvasta vki? Vélemény?

    @Cifu:: nem Mira hórihorgas, csak ugye Titus egy Hupikék Törpike :) If you know what i mean ^^

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • sagajr78

    tag

    válasz Hintalow #56 üzenetére

    Én nagyon kedveltem Ian Watson írásait anno.

    Az Abnett féle Gaunt sorozat némely korai regénye is tetszett, főleg a Necropolis. Az Eisenhorn trilógiát és átvezetőit élveztem, bár magyarul borzalom volt olvasni őket (később hozzájutottam angolul és úgy jobban tetszett az egész). A Ravenor még várat magára, bár már beszereztem a könyveket.

    Az igazi kedvencem az Ciaphas Cain küzdelmeinek (életben maradási kísérleteinek) könyvhalmaza. A kis novellácskákkal (ha jól emlékszem 6 db van belőle), meg a 10+ könyvvel egész jó rálátást kap az ember az Imperial Guard felépítésére, a keleti régió (Ultima Segmentum) problémáira. A tauk terjeszkedésére és várható végzetükre, az egyre erősödő tyranida befolyásra (genestealer cult terjedése, a "galaktikus kelet" irányából érkező hive fleet sokaságra - Behemoth, Gorgon, Kraken, Jormungandr, Moloch; míg délről csak a Leviathan és minimálisan a Hydra próbál betörni, noha előbbi inkább alulról érkezik és a déli régióban nyújtogatja csápjait), a nekronok ébredésének folyamatára és az általuk újjáéledő borzalmakra, sőt kicsit még a káosz is próbálkozik a szinte állandó ork problémák mellett a Birodalom megroppantásával.

    No nem mintha maga a Birodalom nem tenne meg mindent azért, hogy katonáinak minél nehezebb dolga legyen (korrupció, belső viszályok, széthúzás, titkolózás, kavarások az inkvizícióval azok adott frakcióival, az adeptus mechanicus életveszélyes technológia gyűjtögetési mániájával).

    Mindennek középpontjában egy harcokat elkerülni vágyó, munkakerülő figura áll, Commissar Ciaphas Cain. Szerencsétlen minél jobban próbálja ellógni a kötelességeit és elkerülni a veszélyes helyzeteket, annál inkább beléjük mászik.
    Maga a főszereplő figurája/karaktere Black Adder kapitányról lett mintázva, míg segédje az említett Black Adder sorozat Baldrick-jára hajaz (ugyanolyan szakadt figura egy kis WH40K-s különlegességgel ami miatt főnöke folyton bújtatni kényszerül őt bizonyos személyek elől ileltve akinek számtalanszor köszönhette életét).
    A könyvek mindegyike tele van apró humorcsomagokkal, de nem akarja vicceskedésbe fullasztani az eseményeket és sztorikat, amik olvastatják magukat.
    Szerencsére nem rugaszkodnak el a történetek és azok szereplői a világtól (a kiemelkedő képességű egyének sem azok a szuper lények akik egynémely könyvben előkerülnek és az apró kis hőstettek így nem tűnnek el mellettük), pedig nagyon széles repertoárt vonultatnak fel a könyvek a megjelenített személyiségek, egyének és fajok terén. Az akciók pörgősek, nem laposodnak el és nem fullad még 5-6 könyv olvasása után sem unalomba egynémely harci leírás.

    A főszereplő (aki a megtisztelő Birodalom Hőse titulussal büszkélkedhet holott csak jókor volt jó helyen - saját szemszögéből rosszkor rossz helyen) véleménye a Birodalom különféle irányító és harcoló alakulatairól pedig nagyon jól életre tudja kelteni magát a világot és az azt uraló feszült légkört.

    Szerintem ha valakinek van rá lehetősége, hogy beleolvasson valamelyik könyvbe, az tegye meg, nem fog csalódni, ha csak nem egy nagyon grim dark hangulatra vágyik (ami egyébként sokszor megjelenik a könyvekben, de alapvetően nincs jelen folyamatosan, nem akarja ráerőltetni magát az olvasóra, inkább hangulati elemként ott motoszkál végig).

    A hangos könyvekhez ugyan még nem volt szerencsém a sorozatból, de azok nem is nagyon érdekelnek. Ciaphas Cain regényekhez két omnibus is megjelent 3-3 regénnyel. Ennél viszont jóval több regény van (10 vagy 11, meg 2 hangos könyv) és 6 novella (köztük olyan is ahol nem Cain a főszereplő hanem segédje, Jurgen). A novellát a felvezetők és átkötő egyes könyvek történeteihez, illetve Cain első kalandja is egy rövidke novella (ahol mindjárt bele is fut az életét onnantól elég gyakran megkeserítő tyranida faj hordáiba).

  • Phobion

    őstag

    válasz Hintalow #78 üzenetére

    na hát erről az oldalról még nem is hallottam, hozzánk is szállítanak? :Y

    Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #81 üzenetére

    Nem tudom megérteni,h miért volt jó a GWnek letiltani a nem angol/francia/német nyelvű könyvkiadásokat; nem mondom,h magyarul olcsóbbak a könyvek (sőt) de a jogok eladásából nekik csak hasznuk származhatna, gyak. pénzt sem kockáztatnak, mivel mindent a hazai kiadó finanszíroz.
    Lehet,h vmelyik Ártó Hatalom sugallta nekik... :F

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #83 üzenetére

    Teljesen egyetértek, néha a legsötétebb TSR-os időket idézik fel bennem ;) Viszont épp ez ami érthetetlen: ha kis pénz, az is pénz, mert nekik semmit nem kell tenni, max engedélyt adni pénzért, őket aligha érdekli,h mennyi példányt adnak el magyarul, ha van egy fix pénzük belőle. Ha pedig példányszám után kapnák a $-t, amit keveselltek, akkor miért nem azt mondták,h "kedves ugarlakó ungarus barbár barátaink, ezentúl van egy fix alapár, amiért engedjük,h dolgozzatok, mert nekünk így éri meg - teccik vagy nem teccik?"

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #92 üzenetére

    Übermensch :) Sok helyen hézagos a szabályozás, érdemes átbeszélni és pár háziszabályt bevezetni hozzá, sajnos a Living Errata a Fantasy Flight oldalán évek óta nem volt frissítve, így egy kis fórumozás nem árthat.
    Több évig nyomtuk a DW-t nagyon bejött, rengeteg kellemes órát töltöttünk vele és a gyári modulok is nagyon jól eltaláltak (többségében). Ajánlott a First Founding, a Honour the Chapter és a Rites Of Battle kiegek átnézése is, tényleg hiánypótló kiadványok, sok Core bookban homályos részt megvilágítanak.
    Egy kéretlen jó tanács: nem érdemes csak harcra koncentrálni, bármilyen csábító is, mert a darálásban el tud veszni a WH40k feeling és mechanikussá válhat. Mi is úgy voltunk vele, hogy ha WH40k akkor ki akarna mással játszani, mit Astartesekkel, viszont így utólag azt mondom, hogy az Only War kiforrottabb és WH40k beginner RPGnek (nem csak annak!!!) jobb választás. Viszont egy jó mesélő kezében a DW is aranyat/platinát/gyémántot ér! :) Ha bármi kérdés van, írj nyugodtan! (véres munkával gyártottunk háziszabályban Eldarokat is, azzal jól megleptem a PCket, azt hitték,h a Jericho Reachen nincsenek is... hivatalosan nem is, de ugye a Te játékodban az van, amit te mondasz:))

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #94 üzenetére

    Ááááá, az én csapatom teljesen reménytelen, ha nyomozásról van szó, rémes alakok. Még a DW egyik moduljában amikor egy Erődbolygón kellett az IG és PDF katonák között megbújó tau-szimpatizáns sejteket levadászni és felszámolni, az is nagyon nehézkesen ment. Ott toporogtak a bolterek ravaszán viszkető ujjakkal, de nem volt kire lőni, mert meg kellett keresni, sőt OMFG emberekkel kellett beszélni anélkül, hogy _bárkit_ kellett volna bántani. Mitöbb még istápolni kellett a lelküket, mert derékszíjig telepakolták a nadrágjukat a hogy igazi Space Marine-ok beszélnek hozzájuk. Látnod kellett volna az arcukat, amikor megtalálták a tau ügynököket, sőt igazi taukat! :D Aztán az enyémet, amikor a Librarian pár igazán elb***ott dobással a smite mellé bónusznak feltépte a valóságot és megidézett egy Démonherceget... az volt ám az encounter ;)
    (Mark Of Xenos-ban pár vicces tau figura, nagyon klasszul lehet taktikázni velük, mmint ha te vagy a GM. Pl elrejtőzött Stealth Suit/Pathfinder egységek vezetik a LOS-on kívül levő rakétavetők tüzét, nyammm)

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #126 üzenetére

    - Adeptus Astartes (persze alapból minden róluk szól, de külön származtatható belőlük Deathwatch és Grey Knights)

    A Deathwatch és a Grey Knights elég szépen meg is szabja, hogy mi lesz a másik oldalon. Nem fognak a Grey Knight-ok Space Orkokat kalapácsolni, mivel nem az a dolguk...

    Imperial Guard

    Szinte kötelező, az SM után a második legnépszerűbb 'faj'. ;)

    Adeptus Mechanicus (Legio Cybernetica és Collegia Titanica :K )

    Na őket mondjuk hiányolom. Viszont a Titánok kérdése nagyon-nagyon zegzugos, lévén olyan erővel bírnak, hogy csak a legszélsőségesebb csatákba viszik. Ebből következik, hogy az általános, szűk (max. 100 egységes) játékokba nem igazán illenek. A több ezer fős csatákban sem igazán lehet 1-2 Titánnál többet berakni... Ráadásul akkor jön az ellenoldal is, minimum Szupernehéz Harckocsikkal... Mert azért az max. a homokozós gyerekkorszakban poén, hogy a te kártyát üti az összes többit. :)

    Adeptus Ministorum (witch hunterek és Adepta Sororitas, nyami)

    Ezzel megint megszabod az ellenfeleket, plusz nehéz jó történetet kanyarítani köréjük. Az első Dawn of War AS kiegészítője tökéletes példája ennek...

    Adeptus Arbites

    Ők viszont csak akkor lennének versenyképesek besorolod az Officio Assassinorum-ot alájuk, önmaguknak nem versenyképesek a 'fő' erőkkel, vagy akkor behozod a 'gangeket' (pl. Necromundai bandák) is a játékba...

    És ezek csak azok az ágai a birodalomnak, amik önmagukban komplett sokszínű seregekkel rendelkeznek.

    Az Arbites eléggé gyenge lábakon áll egy Elda vagy Káosz erő ellen, persze ha pont-alapú csatáról beszélünk, oké, így is mehet. De vannak más opciók, mint az Adeptus Custodes, vagy a már említett Officio Assassinorum vagy az Officio Sabatorum.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #128 üzenetére

    A Mariskák kötelezőek, a vásárlóközönségnél ők a legnépszerűbbek, anno a Fire Warrior is megmutatta, hogy csaknem felesleges a kevésbé népszerű fajokra koncentrálni (aki nem ismeri, a Fire Warrior egy Tau-orientált, PC-re és PS2-re megjelent FPS, nem volt rossz, kb. a Space Marine szintje a maga idejében, de a Wh40k fanok egy egészen kis szeletét adják csak a Tau rajongók...).

    A birodalom sokszínű, és tényleg jó lenne, ha szélesebb spektrumot ölelnének fel a játékok (pláne, hogy a birodalmon kívül van csaknem tucatnyi másik faj), de nem lehet kihagyni a legnépszerűbb fajokat, mert azzal magadat szúrod tökön...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sagajr78

    tag

    válasz Hintalow #126 üzenetére

    Hintalow:
    Lenn bőven potenciál a birodalmi frakciók használatában, de seregként, azaz stratégiai szintjén nem jöhet szóba mindegyikük.

    Adeptus Mechanicus messze nem csak annyiból áll amiket felsoroltál, ráadásul alapvetően nem harci frakció, nem háborúzik magában. A Legio Titanica sem hozzájuk tartozik, hanem külön (nemesi)házakba sorolódik akiket kiszolgál a Mechanicus.

    Náluk (Ad. Mech.) a Skitarii a legnépesebb, talán még seregként kiállítható "frakció", de ők is szigorúan védelemre vannak berendezkedve, biztosító egységként kerülnek kirendelésre az expedíciók mellé, meg ők őrzik az Ad. Mech. telepeket és erődöket/laborokat/hajókat. Nem támadó alakulat, inkább söprögető és feltartó erők akik magukban hiába erősek, elsöpörhetőek könnyedén ha nem kapnak képzett katonai erőkből álló támogatást.

    Deathwatch csak egy kicsit más mint a sima SM, szerintem igazán szót sem érdemelnének. Mivel, hogy nem más az egész galeri, mint az Ordo Xenos által "kölcsönkért" sima űrgárdisták mindenféle rendházakból, akiket kimondottan idegenek gyilkolására vet be az OX az inkvizítorai megtámogatására. Létszámilag elképesztően kevesen vannak, nem tesznek ki egy rendháznyi élőerőt sem. A Grey Knights legalább ezt a szintet eléri, de ők meg ugye az Ordo Malleus fegyveres ereje.

    Ministorum már érdekesebb dolog lenne. Ott van ugye a Frateris Militia és az Adepta Sororitas is az Ordo Hereticus felügyelete alatt, tehát a létszám adott. Innen valóban lehet meríteni, mert ők mennek mindenhova ahol a hit veszélyben van, mindegy milyen befolyás miatt. Mondjuk amilyen beszűkült brancs mindkettő, eléggé korlátozott sztorikat lehetne csak összehozni velük, de ez már más kérdés (egy nézőpontot vallok Cain Komisszárral).

    Adeptus Arbites nem sereg, nem harci csoport. Rendfenntartók, vagy még inkább rohamrendőrök/időnként bírák és végrehajtók. Ellenfeleik bandák, kultisták (genestealer cult és káosz kultuszok) többnyire, bár jóformán bármi előfordulhat. Ugyanakkor ritka az a bolygó ahol rendes létszámban jelen vannak. A legtöbb bolygón jó ha 1 AA emberke akad (sőt egész sub-sector-ok is vannak egyetlen folyton utazgató Arbites irányítása alatt) és a rendfenntartókat felügyeli, irányítja. Jóformán csak Hive World-ökön és Forge World-ökön fordulnak elő csoportosan, szóval az ő köréjük kerekített sztori vagy harc több ponton is behatárolódik (ellenfél, hely, létszám). Náluk akár RPG, akár taktikai akciójáték simán alkotható, ráadásul ha valahol, hát itt aztán lehet tobzódni ellenfelekben és stílusok is keverhetőek (horror, nyomozás, túlélés, politikai játszmák és intrikák).

    Ahol szintén van lehetőség kibontakozásra és egyedi kifejezésre, az a PDF (Planetary Defense Forces), NDF (Naval Defense Forces), azaz adott világok saját, helybeli haderői akik elitje lesz elszipkázva és tovább képezve Imperial Guard-nak. Ezek sokszínűsége elképesztő tud lenni, ahogy felszereltségük, látásmódjuk, gépparkjuk is annyi egyediséget hordozhat ami bőven megérne kifejtést.

    Továbbá a régen Storm Trooper, manapság Tempestus Scion néven futó elit katonák és alakulatok akik megérdemelnének némi plusz dicsfényt, mert ha valaki, hát ők az abszolút csúcs, nem módosított haderő az emberi fajnál. Már a háttér szerint. Ellenfélben pedig nincs hiány, mert ők aztán tényleg bármi ellen bevetésre kerülnek, mostoha körülmények között vívva ki a győzelmet lehetetlennek tűnő szituációban, mikor nincs elérhető közelségben SM egység. Azaz elég gyakran. Ráadásul az inkvizíció és az Imperial Guard is igen nagy számban használja őket, de tőlük független tényezőként léteznek.

    Rexdemon:
    A felhívás alapján én inkább amolyan akció RPG/taktikai RPG (DoW 2 ilyen játék volt) jellegű játékra tippelnék, mert elvárás a szerepjátékok beható ismerete és konzolos kezelőfelület magabiztos kezelése/ismerete is. Stratégiát meg konzolon jót kreálni... na az kihívás. Főleg hogy PC-re is megvalósítanák, ahol pedig ha lebutítják a kezelést egy kontroller szintjére, az bizony csúnya koppanáshoz vezethetne egy stratégiai játéknál vagy komolyabb taktikainál.

    Cifu:
    100 fölött van az ismertek száma, de ettől függetlenül bő 85-90%-a a rendházaknak nem ismert.
    [link]

    A Panzer General jellegű játék a Rites of War volt, ahol eldákkal lehetett nyomulni. Birodalom részéről meg ellenfélként IG jött. De a fő ellenség nidák voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #147 üzenetére

    Baj, ha nem folyik bele senki, mert akkor lehet priviben kellene folytatni, annyira kisajátítjuk a topicot (de most időm sincs sajnos rendes választ kanyarítani)... :DDD

    A hírdetést már berakta pár napja Rexdemon... ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #167 üzenetére

    Attól függ, az Inkvizicó melyik ágát nézed. Ez a része (is) macerás a WH40k világában, mert anno csak "egy" Inkvizíció volt, a belső kör az Ordo Malleus-on kívül nem volt több "Ordo". A Malleus sem a démonokat, hanem magát az Inkvízíciót felügyelte, tehát aféle belső ellenőrzés volt.

    Aztán a Malleus-ból lett démonvadász rend, lett Xenos (idegenek elleni) és Hereticus (árulók, hitetlenek elleni) rend. Ehhez később még hozzácsapták a kisebb rendeket, mint az Ordo Hydra (imádon a novellát, de sajnos ezzel kinyitotta pandora szelencéjét Watson) vagy az Ordo Originatus.

    A Diablo szerű HnS bőven belefér a játékmenetbe, mert az inkvizítorok között is akad harcosabb és persze akad politikusabb személy.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #238 üzenetére

    Sorold légyszíves, mely kiemelkedő novellákat tudnád kiemelni az elmúlt uszkve 20 évből? Ian Watson-t nem mindenki kedveli, de számomra ő adta meg a világ alaphangulatát, pont a sokat vitatott jelzős mondataival ('...gennysárga mellvértje...", "...iszonyatos tomporán..."). Szóval magasak az elvárások.

    Ian Watson óta csak Sandy Mitchell (valódi neve Alex Stewart) és az Ő xenobőrbe bújtatott enciklopédiái említésre méltók (mit említésre méltók, hozsánnaként reggelente imára kulcsot kézzel ájtatosan felidézzük szép emléküket), melyekben megörökíti a Császár leghűségesebb és legrátermettebb követőjének, Ciaphas Cain kommiszárnak élettörténetét. Sajnálatos módon már két év is eltelt, mióta az utolsót Elda vérrel Ork bőrre lemásolták az Administratium legbecsesebb másolómesterei... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #240 üzenetére

    Dícséretre méltó, de azért lássuk be, hogy sajnos a novellák közül sok, túl sok olvasása vetekszik egy Vogon Űrork verses kötet élvezetével. Ami lássuk be nem egy nagy dícsőség. Igen, tudom, hogy felvetése eretnekség, de felvállalom eme billogot...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sagajr78

    tag

    válasz Hintalow #240 üzenetére

    Nem feltétlenül jó dolog ha kiadási időrendben haladsz, mert egyes történet folyamokban a sztoriszál időrendje és a kiadás időrendje nagyon nem egyezik. Jobb ha kiszemelsz egy sorozatot, megnézed azon regények időrendjét (sorrendjét) és aszerint haladsz. Így egységesebb minőséget fogsz kapni mint ha össze-vissza minden témában olvasnád az irományokat ahogy azok jönnek a kiadás dátuma alapján.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #247 üzenetére

    Ilyen nő nincsen sok, el kéne venned... ja, hogy már ;)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #271 üzenetére

    Azt hittem egy vér isten követője minimum vért reggelizik. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #301 üzenetére

    Ez ziher,h olyan lesz mint a Van Helsing, ami olyan, mint a Diablo pár extrával. Max a grafikus motor lesz izgalmasabb, de ugye az meg (ha megüt egy bizonyos szintet) másodlagos...
    Az E3-as trailerről tudni kell,h nagyon rövid idő alatt, gyak szó szerint "dobták össze" és insider infók szerint "ne az alapján alkossunk véleményt" ;) Én azért bízom benne, hogy élvezhető alkotás lesz.

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #301 üzenetére

    Az az igazság, hogy ha belegondolsz, bizonyos okok miatt kellett az Inkvizíciót előhozni. Az űrgárdisták alapvetően nem magányos lények (a Space Marine c. játékban is össze-vissza szenvedtek, hogy a két társunkat valahogy elszakítsák tőlünk). A Birodalmi gárdisták még kevésbé. Innen kezdve még maradnának az Officio Assassinorum orgyilkosai, de azokkal sokkal nehezebb azonosulni, mint az Inkvizítorokkal (illetve lehet, de speciálisan rájuk szabott játékban).

    Normális AI-val bíró csapattársakat nehéz összehozni (azért nem lehetetlen, de ritka, amikor tényleg nem sík hülyék).

    Az ilyen 3rd person játékokba bizony az Inkvizíció fér bele. Nem ideális, de ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #385 üzenetére

    Nem is az erőszakra gondolok itt, hanem az elnyomásra, meg az egész millőre, ami áthatja az univerzumot.

    Azt kb. egy RPG vagy kalandjáték adhatja csak át... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #391 üzenetére

    A szokásos Fluff-probléma. A Space Crusade-ban még a Necron kinézetű robotok Chaos Android néven futottak.

    Aztán eredeti, White Dwarf-féle első inkarnációjuk már Necron néven azért volt durva, mert noha normális kézifegyver (12"-os) lőtávra lőttek a Gauss fegyverükkel, alapból elég jó páncél-mentődobásuk volt, és... ha szétlőtted őket, minden körben minden földre hullott modellre dobhattál egy "We'll Be Back" dobást, amivel visszatérhetett az élők közé (arra már nem emlékszem, hogy 5+ vagy 6+ egy D6-oson, de bármelyik is, eléggé durva).

    Ezt azóta próbálják valahogy összehozni, mert hát a szabálykönyvekben átdolgozták "Reanimation Protocol"-á, ami már "csak" annyit jelent, hogy kap egy plusz mentő dobást, amit befolyásol az, hogy van-e Necron Lord 12"-en belül, van-e Reanimation Orb, Cryptek, stb. Elviekben a legjobb esetben is egy 4+ mentő dobás. Az alap Necron Warrior 4+, az Immortal 3+ páncélmentője után. Ouch. Csak 'Destroyer' típusú fegyver (D-Weapons), esetén nem dobhatnak, ha ott 6+-ot tobott a támadó...
    Oké, szóval a D-Weapons annyit tesz, hogy találatot kidolgozzuk, majd dobunk D6-al, 1: nem találta el, 2-5: talált, D3 (D6/2) sebzést okoztunk vele (alaphelyzetben a sima katona meghall, csak a hősöknek van egynél több életerő pontjuk), 6: D6+6 sebzést okozunk vele, páncélmentőt nem dobhat. D-Weapons a szupernehéz járműveken lévő páncéltörő fegyverek (Vulcano Cannon, Laser Destroyer) illetve a dedikált nehéz páncéltörő fegyverek (Elda Prism Cannon például).

    Szóval ha ilyenekkel lövöldözöl egy necron gyalogsági modellre, akkor talán lesz szerencséd, és nem dobhat se páncél mentőt, se RP-t. Más szóval a Necron-ok még most is rohadt nehezen lenyomhatóak...

    Na most rakd ezt be egy novellába (benne vannak, de mindegy). Gyakorlatilag egy sima Energiapáncélos Űrmariska ropi hozzá képest, az Immortal-okhoz képest pedig a Terminator páncélosok is törékenyek... Sok sikert...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Terminator17

    senior tag

    válasz Hintalow #396 üzenetére

    pvp azt hittem itt azért nyomatjátok :O :O

    Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #401 üzenetére

    Nos leginkább csak tippelek, mert nincs feketén-fehéren leírva sehol.

    Első sorban a lassú szaporulat az oka, nem csak az élettartamuk, de az újszülöttek kihordási ideje is igen hosszú. De kb. ennyit tudunk az elda szaporodásról, szóval ez édeskevés.

    Mivel nem nő, hanem csökken a létszámuk, így nincs értelme terjeszkedni sem, hiszen bőven elvannak a meglévő Craftworld-ökön.

    Ha új bolygót akarnának meghódítani, akkor valamelyik Craftworld létszámából elvéve azt működne, így pedig effektíve gyengíted a Craftworld-öt. Igen, valahol marha nem logikus, hogy miért a Craftworld-ökön hajóznak a semmi közepén, ahelyett, hogy egy új bolygóra telepednének le, de hát a fluff az fluff...

    A másik fő problémájuk a Craftworld-ök közötti nézetkülönbségek. Az eltérő Craftworld-ök eltérő megoldásokat látnak a probléma, és mivel nincs egy erős kezű vezető, akit minden Eldar elfogadna, így nincs közös vízió sem, a nélkül pedig jövő se.

    A Biel-Tan Craftworld például igyekezne újjáépíteni a régi Elda birodalmat katonai erővel és hódításokkal, ám ez jobbára kimerül a fluff szerint abban, hogy a szűz világokra belépő idegeneket (legyen az ember, ork vagy káosz) megtámadja.
    Ulthwé hozzájuk képest inkább a Káosz elleni harcra koncentrál, és a többi Craftworld számára nehezen elfogadhatóan engedékeny, sőt, együttműködő az újabb fajokkal, ha az a Káosz elleni harcot előremozdítja...

    Szóval ilyen háttérrel a fluff szerint az Eldaroknak nincs jövőjük. Csakmertazért... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #448 üzenetére

    Odáig még nem jutottam el, Ragnar tegnap éjjel odáig jutott,h mindenféle marhaságot álmodik, mert most ivott a Wulfen Kupából. :)

    Sisakos sztori; Deathwatch RPGben a SW-k csak sisak nélkül tudták használni a spec szóló képességüket, erre hozták ki az alábbi cuccot; Fenris-Pattern Wolf Helm

    Vmi ilyesmi lehet: Sniff, sniff ;)

    [ Szerkesztve ]

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Rexdemon

    aktív tag

    válasz Hintalow #488 üzenetére

    Vannak külön Primaris chapterek is, de sokat "szétosztottak" a régi Rendházak között, erősítésképpen. Ha jól értem, akkor szokásos GW logikával a frissen megjelent primarisok már hirtelen 100 évvel előre is lökték a történelem és az Indominus Crusade kerekét :)

    Victory needs no Explanation; Defeats allows NONE.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #488 üzenetére

    A Primaris-ok elvben a lojális 9 alap űrgárdista-rend génjeiből lettek létrehozva. Mindegyik Primarch-tól egy-egy Légió méretű haderő, amelyet Guilliam irányított a csatákba. Alapvetően ők a Rexdemon által linkelt "Unnumbered Sons". Miután a Káoszt szétverték, a megmaradt Primaris űrgárdistákat vagy saját rendekbe rendezték (pl. Wolfspear, a Space Wolf-ok első kvázi successor chapterje) vagy pedig "szétszórták" az adott Primarch ágát követő eredeti rendek között.

    Hogy pontosan hogy is van ez kitalálva, az egy nagyon jó kérdés. A jelenlegi ismereteink szerint a Primaris űrgárdistákat csak Cawl tudja létrehozni.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #678 üzenetére

    Jogos, anyagilag jobban jár az ember ("amazon.co.uk"-n is érdemes nézelődni, néha nagyon jó áron vannak jó állapotú omnibus-ok) . De azért bennem motoszkál, hogy egy kicsivel hadd járuljak már hozzá a hazai kiadók fennmaradásához is. "Bestia felemelkedése" sorozatot magyarul veszem, "Sötét Impérium"-ot is megvettem, "A Kígyó Testvérisége" könyv is elő lett rendelve. Apránként, de néha belefér 1-1 magyar kötet. ;)

    De hogy a táblás játékról is essen szó, sikerült egy plague marine-t kifestenem 3 hónap alatt. :DDD Rájöttünk kedves barátommal, hogy:

    a, Jó ötlet volt nem megvenni a "Dark Imperium" dobozt!!!!
    b, "Know no Fear" dobozzal talán 2020-ra végzünk (festés és ragasztás), ha így haladunk.
    c, Játszani már végképp nem lesz időnk! Jó gondolat volt és piszkosul élveztem azt a pár alkalmat, de egyszerűen nem tudjuk összehozni, hogy eljussunk akár csak pár órácskára is... :(

    [ Szerkesztve ]

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #680 üzenetére

    Bookdepository-ról van nekem is angol könyveim 99%-a. ;) De mondjuk Grey Knight Omnibus Kicsivel volt több, mint 2000 HUF szállítással együtt Angliából az amazon-ról. Last Chancers Omnibus az USA-ból jött olyan 1800 körül. Nem a beszerezhetőséggel van a gond, hanem az új könyvek árával. :P Néha inkább lejjebb adok az igényekből és így befigyel pár használt könyv, de engem ez annyira nem zavar. Még ha látszik is rajta, hogy már elolvasták.

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #794 üzenetére

    Az fincsi kis kötet, én is azt kaptam kölcsön jó pár éve elolvasásra. Utána pedig jöhet is a "The Magos"!!! Csúcs lett! ;-)

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #797 üzenetére

    Helyes! ;) Én csak mindig azt veszem meg, amire éppen rá vagyok feszülve.

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #1057 üzenetére

    Nekem is az első 7 könyv van meg magyarul. Aztán meguntam a várakozást és megvettem angolul a többit. Mondjuk most a 14. kötetet megint magyarul vettem. Igyekszek Tuan-tól is vásárolni, ennyivel is támogatom a hazaiakat. Értelem szerűen sokkal olcsóbb lenne a 3 Ciaphas omnibus angolul. És még olcsóbb ebook-ra letöltve. De ennyi belefér. 1-2 havonta egy könyv az semmi.

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #1140 üzenetére

    Pont ezért imádná minden vérbeli WH40K rajongó!!!!!! Ha meg ismét a kisgyerekeket és tiniket akarják megcélozni, mint a botrányos gyerekkönyvekkel és plüssfigurákkal, akkor elmennek a.......... :(((

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Hintalow #1151 üzenetére

    Kompatibilis? Ahol a Császár (és képviselőinek) hatalmát megkérdőjelezőket helyben felkoncolják? :)
    Ahol az idegen fajok üldözendőek. Ha úgy vesszük, akkor az idegen fajok alatt a mutáns emberek is ide tartoznak (Ogryn, Squat), teszem hozzá.

    Ahol a hivatalos nézeteket megkérdőjelezők nagyjából élből gyanús elemeknek vannak tekintve? :D

    Hát sok minden eszembe jut a Warhammer 40k-ról, de a Politikai Korrektség mondjuk pont nem...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • reelc

    veterán

    válasz Hintalow #1342 üzenetére

    Szép ez is.

    Ami engem illet, korábban írtam, hogy anno megvettem a Ian Watson teljeset, egy barátom ajánlotta, nekem fogalmam se volt róla mi ez.
    Régebben olcsóbban megvettem a Dawn of War első kötetét, a többit nem sikerült. A múltkor akkora hévvel óvtak itt tőle, hogy már azon gondolkodtam valami rontás elleni rúna kellene arra a kötetre. :)
    A múltkor megvettem a Császárért! könyvet, és szerintem nemsokára meglesz a következő Ciaphas Cain is.
    Csak magyar könyvek érdekelnek, komoly angoltudás hiánya miatt.
    Én ebbe már nem nagyon akarok belefolyni, van több egyéb könyvem amit olvasni kellene.
    Meg az élet egyéb dolgai... szóval nem vetettem bele magam olyan hévvel, mint fiatalabb koromban (Korongvilág könyvek, Philip K. Dick, stb.).

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #1342 üzenetére

    Azt írtad régebben is, hogy kiadás sorrendjében haladsz. Dicséretes és nagy önfegyelemre vall! Én képtelen lennék megtenni, mert csapongó típus vagyok. Ha Grey Knight-ok érdekelnek, akkor azt veszem meg, ha a Mechanicus-ra kattanok rá, akkor olyat veszek. :P Horus Heresy kihagyása szerintem valamilyen szinten hiba. Nem azt mondom, hogy kötelező egy rajongó számára, de azért erősen ajánlott. Ha nem csak a netről olvassuk el, hogy volt Hórusz, az "apja" ellen fordult, majd meghalt. Én legalábbis nem bántam meg a 33 könyvet, amit elolvastam. És természetesen folytatni is fogom! És persze a "The Siege of Terra" sorozat is mindenképpen beszerzős lesz!

  • Matej

    tag

    válasz Hintalow #1348 üzenetére

    Tök jó, amiket írsz, én is így voltam vele, csak hát a mánia az mánia és elkezdtem elolvasni őket. Volt, ami nagyon tetszett, volt, ami kevésbé és olyan is, ami egyáltalán nem.
    Pl. rájöttem, hogy Aaron Dembski Bowden nagyon úg yír, ahogy én azt szeretem. :)

    MaTeJ

  • Peace

    nagyúr

    válasz Hintalow #1348 üzenetére

    Én imádom azt az időszakot is!!! Ott indult minden! Vagyis nem minden, de azért sok minden. :) Brutálisan letaglózó, főleg az első 4-5 könyv eseményei!!! Voltak persze kicsit gyengébbek, de én mind a 33-at élveztem.

  • girion

    csendes tag

    válasz Hintalow #1348 üzenetére

    Szép gyűjteményed van az már biztos. És azzal is egyet értek hogy a HH nem mindenkit mozgat meg. Nem is annyira mert jobb lenne ha a legendák ködébe veszne, egyszerűen csak nem elég jól van megírva. Mindig küszködök hogy legalább annyit elolvassak belőle ami magyarul van, de előbb-utóbb félreteszem mindegyiket és visszatérek a 40k-hoz. Ez van, már az elején elveszített az a korszak.

    Likeolom amit Cifu ír. Reméljük most a 41k-val jó irányba lendülnek a dolgok. Reméljük.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák