Új hozzászólás Aktív témák

  • Hintalow

    senior tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Igen, tudom, hogy kusza az egész univerzum a többszöri újraírások miatt. (ez még úgyis lejön, hogy nem ismerem az eredeti szabályrendszereket, mint te)
    És hát igen, az egész teli van ellentmondásokkal :K

    A Space Wolfs első omnibusnál csomót vakartam a fejem, mert egyfolytában az az érzésem volt a sztori alapján, hogy Ragnaron és a többieken kb soha nincsen sisak (ha már szóbakerült a sisakrostély :) )
    Néha úgy írják, hogy rajtuk van, de máskor meg mintha nem is hordaná senki :F

    Ami még zavar ebben a témában, hogy többször elkövetik azt a hibát az írók, hogy a mariksák akkor is látják a felvillanó rúnákat, taktikai infókat, amikor nincs rajtuk a sisak. Tudom hogy apróság, de engem idegesít, mert tudtommal nincsenek ilyen jellegű beültetéseik, kapcsolatban vannak ugyan a páncéllal a feketehámon keresztül, de az csak a motorikus funkciókat intézi, sisak nélkül nincsen HUD-juk.

    A HH sorozatnál még nem járok, elég távol van, de én sem halottam róla jókat, kár volt belepiszkálni, számomra az az egyik erénye a világnak, hogy ezek a régi történések, amik az egész jelenét meghatározzák, annyira régen történtek, hogy csak mítosz (volt) az egész, nem lehetett pontos dolgokat tudni róluk.

    Amúgy én katonásan kezdtem neki a lore-nak, fogtam ezt listát, és szépen lekezdtem a legelejéről beszerezni mindent könyvet (ahol lehet, értelemszerűen az omnibus kiadásokat szerzem meg)
    Brutál mennyiségű cucc van, eltart majd egy darabig, amíg mindent elolvasok.

    Jelenleg éppen a Soul Drinkers omnibust gyűröm, és azt kell mondjam tetszik :K

    Spoiler!!!

    Jól kijön, hogy a hajthatatlan büszkeségük, ami kvázi a vesztüket okozza, egyben a legnagyobb erényük is, mert ezáltal válnak igazán szabaddá, ugye a sztorijuk szerint szembefordulnak a birodalommal, amikor az adeptus mechanikus elviszi az orruk elöl az ereklyéjüket, aztán amikor kiderül, hogy mindez a káosz munkálkodása volt, és egy démon nagyúr felajánlja, hogy szolgálják a káoszt, hiszen más lehetőségük nincs már, a már mutálódott, tehát kvázi káoszgárdista rend, még ehhez is túl csökönyös, inkább nekiesnek a démonnak, és le is győzik, mondván, ők senkinek nem lesznek szolgái, sem a korrupt birodalomnak, sem a káosznak, csakis a császárnak. Badass.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák