Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #136 üzenetére

    A Forge World már évekkel ezelőtt is jobban érezte a játékot, mint a GW. Néha van egy olyan érzésem, hogy akik ezeket a Codex-eket írják, csak játszani nem játszanak a játékkal. Nem az van, mint Andy Chambers és Jervis Johnson, vagy Rick Priestley, akik hajdan komplett, roppant szórakoztató Battle Report-okat hoztak össze, amelyekben néha a saját szabályaikat kritizálták (máig megvan, amikor Andy csípősen megjegyezte, hogy az IG-nek a Eldák ellen harcolva a Hydra olyan, mint lélegeztetőgép, ha az ellenfél lekapcsolja őket, az IG sereg meghal :D). Dehát Andy amúgy is zseniális fickó volt, azok a fotók, amiket csináltak róla... :DDD

    A Knight sereggel pont az a bajom, hogy egy kezelhető méretű sereget (1500-2000 pont) nagyon hamar kimaxolsz (3-5 Knight), miközben az ellenfél eheti a kefét, ha nincs komolyabb páncéltörő serege. Egy Ork sereg nehézjárművek nélkül például mi a fenét csinálhat ezekkel? Tele dobálják Tankbusta Bomb-okkal? :DDD

    SM-eknél a Centurion számomra nagyon ellenszenves. Bakker, nem kellett volna a Termiket fejbevágni a nerf-kalapáccsal, és kontrolban kellett volna tartani a létszámukat (ugyebár 4th Edition esetén volt olyan opció, hogy a teljes sereget Termibe tudtad öltöztetni (pl. Dark Angel Deathwing-ek), namost irtó kellemes csupa 2+ armor save-es egység ellen harcolni..
    Ráadásul nagyon bénán néznek ki szvsz...

    Az Epic 40k szvsz sokkal jobban hozza a gigászi csatajeleneteket, amikkel tele van minden 40k kiadvány. Ezeket nehéz 40k-ban megvalósítani (az ilyen 20-30-40 ezer pontos csatákat hagyjuk, a fenének lenne kedve napokig játszani :Y ). Ráadásul ott lehetett a járművekkel rendesen taktikázni. Egy szupernehéz harckocsi vagy knight / titán hol tudja kihasználni a mozgékonyságát és fegyvereit egy 40k csatatéren? Oké, rohadt jól néz ki egy Baneblade egy IG hadsereg élén, de azért mégis...

    A Final Liberation-ban amúgy én hiányoltam a Knight-okat, emlékszem, a játék fájlait böngészbe megtaláltam a lexikon bejegyzésüket, de ugye a játékba valamiért mégse kerültek bele... :(

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák