Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #142 üzenetére

    A játék jelenlegi és korábbi változatában is alapvetően mindenki készült nagy erejű fegyverekkel és lehetőleg sokkal.

    Háááttt.... Amit írsz, abból az jön le, hogy te is valahol a 2nd Editionnal kezdted, nekem a Space Wolf seregben még ez igaz volt (Long Fang Pack (igaz abban csak 1x LasCannon és 1x Rocket Launcher volt mérvadó, a Heavy Bolterek nem) és egy termi Cyclone missile-kkel, meg talán a Bjorn, The Fell Handed Dreadnought, bár az Assault Cannon annyira nem volt ütős pct. terén), de a Space Ork seregem irtó gyenge volt e téren (egy szem 2nd ed. "papír" Ork Drenyát leszámítva csak a közelharci egységeim voltak ütősek e téren), a Tyranids seregem meg még jobban (az egy szem Carniflex és a Tyranid Warrior-ok közelharcban). Ettől függetlenül tök jól elvoltam velük, még SM seregek ellen is (az orkoknál a gránátok sokat segítettek).

    Itt inkább az jön elő, hogy milyen játékosok ellen mentél. No meg az egész táblás játék rákfenéje, a modellek. Alaphangon egy átlag játékos nem fog széles spektrumot lefedni a seregével, hanem igyekszik egy neki tetszőt kialakítani. Aztán vagy bejött a csatában, vagy nem. Legalábbis én nem rajongtam azért, ha a modell valós felszerelése eltért az ábrázolttól... Persze én is láttam olyan csatát, ahol például egy WhF lovag "játszott" el Terminátorpáncélos speciális karaktert... :U

    Birodalomnál és káosznál ez sok meltát és esetleg lascannon-t, space marine esetében akár grav cannon-t jelent.

    Egen, szvsz amit hozzáadtak az SM-hez a 2nd Ed. óta, az csak gáz. Az Mk.8 Power Armor elsikkadt, a Centurion úgy gáz, ahogy van, hogy a Dreadknight-ról ne is szóljunk, a Grav Weapon meg... Bakker, ezt minek kellett? Mert nem volt elég komoly pct. fegyvere eddig is az SM-eknek? :(

    Ja és muszáj lelőni mihamarabb a knight-ot mert az legkésőbb a második körben már rohamozni fog és akkor onnantól már a megtámadottnak jobban fog fájni a titán leverése mint az azt elvesztő játékosnak a figura eltávolítása.

    Erről beszélek, merthát a Knight-okból önálló sereget tudsz csinálni (igaz 7th Ed. óta bármiből...), Namost egy átlagos sereg egy, talán két Knight-ot még megrépázhat, mielőtt elszabadul a pokol, de utána egy vegyes (közelharci/távolsági) Knight csoport a maradékot széttépi, ahogy én a statokat nézem.

    Még egyszer: nem azt mondom, hogy nem lehet felkészülni a Knightok ellen, de egy átlag Elda sereget sem úgy építesz fel, hogy kell bele 3 Fire Prism, és 3 Bright Lance... Mert akkor meg egy swarm jellegű sereg simán elcsámcsog. Szóval én átlagos seregről beszélek.

    Vagy neked minden sereged olyan, hogy a fele pontérték harckocsi / walkervadász? :D

    A leírásokban, regényekben is sokszor megjelenik ez a hátránya, hogy lassan lehet vele fordulni, nem lehet benne hajlongani, a fej sem forgatható szabadon, bőven van holttere, nem kapható olyan gyorsan célra a fegyver ha nem pont a viselője előtt dekkol a célpont, nincs ugrálásra, gurulásra, vetődésre lehetősége a viselőjének és így tovább, és így tovább.
    Ha nem pont szemben van az ellenfél, akkor bizony egy power armor-os kolléga gyorsabban tudja lereagálni a helyzetet mint vaskosabban beöltöztetett társa.

    A gond az, hogy pro és kontra is van erre utalás, mert nem egy esetben jegyzik meg, hogy XY terminator páncélban is olyan könnyedén mozgott, mint más energiapáncélban. Ez pedig eléggé üti a más jellegű megjegyzéseket, mert hogy lehet képes erre az egyik SM, míg a másik nem?

    Itt én való életbeli szituációkat hoznék fel, a középkorban is a valóban kizárólag lovas viselésre készített nehéz full plate armorokat leszámítva minden fémpáncélt igyekeztek úgy készíteni, hogy abban könnyed legyen a mozgás lehetőleg. Szép videókat lehet ilyesmikről találni.

    Az US ARMY az exoszkeletonokkal kapcsolatosan komplett igénylistát állított össze, kell tudnia a katonának benne kúsznia, gugolnia, függeszkedni, előre hajolni, törzsből oldalra fordulni, stb.

    Ezekre a mozgásokra egy hadszíntéren szükséged van. A Sci-fi novellák / képregények / filmek / játékok itt szoktak elvérezni, mert nem céljuk általában az életszagúság bizonyítása. Persze a Lore szempontjából ez mindegy, de ha a 'nehezen mozgó' Terminátor páncélt vesszük elfogadottnak, akkor azt a játékszabályokban is megjeleníteném, például nem lehetne nehéz terepen mozogni velük...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák