Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    No, akkor röviden: Kész!

    Kicsit kifejtve:

    - qrva sok port szedett össze 2-3 hónap alatt a gép. Majd ha lesz időm, és kedvem, rendesen kitakarítom.

    - leengedtem a rendszert a kibővítés előtt, egy lavorba... ezt persze nem vittem biztos helyre, így sikerült a szobát is kitakarítani, mert a bütykölés közben rossz pozícióban guggoltam, és amikor megpróbáltam felállni, megrogyott a lában, majd hogy el ne vágódjak, pont a lavorba sikerült lépnem...

    - Egy szimpla, 360-as radit kicsi trükkel simán be tudtam tenni, igaz, a venti csak azért van, hogy a helyén tartsa.
    Rádugtam a lapra, de csak éppenhogy megy.

    - a 7970 FC blokkot érdemes erősen meghúzni, mert különben sz@r lesz a hőfok. Most már ez orvosolva.

    - a korábban beszerzett alaplapi blokkokat nem tudtam felhasználni. Nem stimmelnek a lyukak. Majd később csinálok valamit.

    - Most így néz ki belül

    - A keringető!

    Jól látjátok, az ott egy 5/4-es cső. Valamikor a szoba teraszként funkcionált, csak be lett építve, és a korábbi tetőszerkezetet tartó cső nem lett kibontva. Ez a szoba sarkában van, most meg kapóra is jött.

    Háttérben halványan a Reserator, oldalt alul a klímahűtő.

    Tavasszal festünk, a fal majd akkor fog megjavulni.

    ui: A kis Eheim pumpát nem tobtam ki a Reserator aljából.
    Ő lett a feltöltő szivattyúja a keringetőnek az első induláshoz.
    Szépen lassan feltöltötte, majd amikor felül megjelent a Tesco-ban is kapható G12 és ioncserélt víz keverék, elindítottam a Wilo szivattyút. Pillanatok alatt ki volt légtelenítve a rendszer. Nem kellett vacakolni semmivel sem.
    Kipróbáltam, hogy legnagyobb teljesítményen is szépen elvan a rendszer, de az esetleges balesetek elkerülése végett jó nekem a legalacsonyabb fordulata.

    30-40 perc járatás után, miután meggyőződtem, hogy sehol nem folyik, visszadugtam a gépet is a helyére, és utána kezdtem a hőfokokat nézni.

    Ami jelentős változás, hogy a proci sokkal hidegebb. Sokkal gyorsabb az áramlás.

    Ha a képek nem jelennének meg, szóljatok.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Új hozzászólás Aktív témák