Új hozzászólás Aktív témák

  • MontyCrew

    senior tag

    üdv újra itt, következő vízhűtésem tervező fázisba lépett. Mostani alany egy Bitfenix Prodigy gépházba épített kis fogyasztású rendszer lenne, gépházon belül lenne a víz elhelyezve. Először csak egy i3 2100 lenne hűtve, de ezt egy i5 3570 váltja, és bekerül a vga is a hűtési körbe egy HD7850 személyében. Kérdésem az lenne, hogy a végső (i5 + 7850) kombót egy slim 240es radi lehűtene, értelmes eredmények mellett. Elég alacsony a fogyasztása, proci nyilván nem lesz tuningolva, sőt alulfeszelve lesz, amennyire csak lehet, majd a vga kap egy tuningot, de ezt csak alapfeszen. Procit Egy EK Supreme HF hűtené, a vgat pedig egy EK 7850 Fullcover. Csövezésre 11.8 - at gondoltam, hollandis még talán van is elfekvőben valahol egy rakattal. Pumpa kérdés egy DC-LT pro rászerelt tartállyal ( Alphacool DC-LT Ceramic - 12V DC Pro AGB Reservoir - Plexi) vagy EK Pumpa tartály kombó (EK-Reservoir Combo DCP 2.2). Majdnem egy árban lenne, a DC kicsit drágább. Mindkettő 3 pins csatlakozásról kapja az áramot, ez fontos. Tartállyal egybeépített verzió szintén előnyös a hely miatt. Szval maga a kérdés, hogy így szépen körbeírtam a dolgot, a radiátor. Elég lenne - e ez vagy nézegesseg kicsit komolyabbakat? 11/8 csövezés mennyire lenne gázos vagy nem gázos ebben a felállásban? Szerintem nem mutatna rosszul az alapból kis alkatrészek meleltt ez a vékonyabb cső. Elképzelések alternatívák pumpa tartály részről? köszi
    üdv újra itthon :)

    és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

Új hozzászólás Aktív témák