Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fulton

    addikt

    válasz Audience #8337 üzenetére

    Beszéltem 4 szerelővel. Akadt aki kapásból azzal kezdte hogy mindent fel kell újjítani, kicserélni a vezetékeket.

    Az megnéztem, ellenőriztem, mint kiderült az egész lakás alsó szintje (amit használunk) a 3 ból csak 1 darab főmegszakítóról - és arról lehozott 1 darab kismegszakítóról megy 10A-es kismegszakító. A főmegszakító 16A (mivel arról megy még a konyha és a fürdő is és a kapunyitó) egy másik innen leválasztott 16A-es kismegszakítóval védett áramkörről + 1 másik a kapunyitó elektronikához.
    A másik két fázis (főmegszakító) a garázsba megy. Régen ott volt használva hátom fázisú gép.
    Én megnéztem az óraszekrényhez legközelebbi kötődobozt a házban, hát abban semmi logikát nem látok. Egy csomó kék kábel összekötve (drótozva) szigetelő szalaggal, meg a két szoba felől 2 fekete kábel. és a föld kábel. De az óra szekrény felől csak két szürke kábel fut, mindkettőre kék kábelek vannak kötve.
    csináltam egy képet róla. Jobbról van az óra szekrény 1m-re kb, és balra a nappali rögtön a fal tul oldalán az egyik szoba. Fölöttünk pedig az emelet(azt nem tudom ott hogy és hova lett behúzva-miben van áram és miben nincs) . (azt nem lakjuk nincs berendezve)
    [kép]

    Azt mondják a reges szerelők, ha ők lebontják az óra szekrényt, akkor mindent újra kell vezetékelni állitólag. és már 70e beszének. Semmi ilyen hogy kimérni, megnézni a házban a kötéseket..kapásból ezzel indít. új földelőszondát...stb stb. És akkor még nem is biztos hogy megoldjuk vele a bajt ugye.. ez nem volt szimpatikus
    .
    Egyébként jól emlékszem, én is kérhetem hogy nyissák meg az óraszekrényt, ilyen esetben is mindent újra kell csinálni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák