Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lappy

    őstag

    válasz bluemirage #4580 üzenetére

    De akárhogy is... nyilván nem szabad elvakolni a kábelcsatornát, de szerintem süllyeszteni úgy, hogy továbbra is nyitható legyen... igen. - igen ezt írtam korábban hogy így lehet csak és így kevésbé látszik a kábelcsatorna

    [ Szerkesztve ]

    Bámulatos hol tart már a tudomány!

  • PROTRON

    addikt

    válasz bluemirage #4580 üzenetére

    Teljesen igazad van az esztétikát és a későbbi szerelhetőséget illetően.
    Viszont gazdaságosság szempontjait is figyelembe kell venni, a süllyeszthető védőcső ugyanolyan minőségi kategória esetén olcsóbb mint a kábelcsatorna, a megfelelő keresztmetszet esetén 2 doboz között ugyanúgy átjárható kell legyen ha vezetéket kell cserélni vagy újat behúzni és Te is ugyanannyit vésel, csak szerintem a Te esetedben a visszavakolás során többet kell szobrászkodni.

    Amúgy ha a csatornát felszereled a mennyezethez közel, akkor kitaláltak már csomóféle takaró alkalmatosságot amivel az esztétikát növelheted. Persze függőleges szerelésnél, pl dugaljhoz lehozni panelban más megoldás kell.
    pl sarokban csatornában lehozni padlószintre, arra mehet a takaró, majd a padló szegőnek kábelcsatornás műanyag szegőt rakni az oldal fali pozícióig.
    Arra még mindig lehet rakni egy valamilyen díszítést kívülről.
    Aztán az a 40 cm fölfele már mehet kis átmérőjű védőcsőben, csak meg kell keresni hol a legkevesebb a keresztbemenő betonvas, hogy a horonyvágás minél kevesebb kárt okozzon.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák