Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz narumon #11062 üzenetére

    Kompozitálással mindent meg lehet menteni, de sok idő és mégtöbb meló.
    Stabilizálni kell a jeleneteket, kipingálni a hibás részeket, majd matchmove-al visszarakni a kameramozgást.
    Célszerű előbb megvágni az anyagot (minél kevesebbet használni a hibás snittekből) és csak a hasznos részeket javítani.
    Tehát meg lehet csinálni, csak nem biztos, hogy megéri.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz narumon #11062 üzenetére

    Közben megnéztem Nuke-ban és valamivel egyszerűbben megoldható: median filter, amit edgedetect-el maszkolsz.
    [link]
    Addig kell állítgatni a median mértékét és az edge detect paramétereket, hogy eltűnjelek a hibák, de a lehető legkevesebb részlet vesszen el a képről. (A fenti példában csak nagyon felületesen állítottam be, több macerálással jobb eredményt is ki lehet hozni.)
    Utána lehet némi sharpent adni a végeredményhez, hogy a kontrasztosabb részek elmosódottságát legalább részben komplenzálja. (Én filmgraint is szoktam hozzáadni, mert az ápol és eltakar, de gondolom ez nem az a project :DDD )
    Mindenképpen kompromisszumos megoldás, mert pont az apró részleteket teszi tönkre (mivel azokon vannak a képhibák), de ha fontosabb, hogy a tartalom miatt egy adott felvétel belekerüljön a vágásba, akkor szvsz ez a legjobb megoldás, mert az elfogadhatatlan snittből legalább egy "közepesen gyenge" snittet csinál.
    A median a túlexponált részekben végzi a legtöbb pusztítást és az életlen részekből hajlamos "szopott gombócot" csinálni, ezen rotózással lehet javítani, de az elég sok manuális munka.
    A módszer amúgy After Effectsben is működik, vagy akármelyik programban, amiben van maszkolható median filter és edge detect.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák