Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz vond #21009 üzenetére

    Na, leteszteltem gyorsan ezt az NVENC-t. :)

    Ezt a 2 perc 8 másodperces 2160p25 videót toltam ki a legfrissebb Premiere Pro-ból H.264-ben (VBR1pass 30mbps) és H.265-ben (VBR1pass 15mbps Good) CPU-val és GPU-val. Minden snitt lassítva van 2160p50-ről, a videó alatt többcsatornás kevert hang, felette meg két színező réteg, plusz egy átlátszó logó. A vas, amin teszteltem: i5-8400-as proci, 16GB RAM, GTX 970 4GB videókártya, 240 gigás MLC SSD.

    Az eredmények:

    H.264 CPU export: 3 perc 41 másodperc
    H.264 GPU export: 1 perc 54 másodperc

    H.265 CPU export: 3 perc 43 másodperc
    H.265 GPU export: 1 perc 54 másodperc

    Szóval nagyjából fele annyi idő alatt tolja ki a Premiere Pro ezt az elég komplex timeline-t a videókártyával, mint a processzorral. Egyszerűbb videónál valószínűleg még nagyobb lenne a gyorsulás. Erősebb videókártyánál meg főleg. ;]

    Update1: A legjobb minőséget adó Premiere Pro DNx, majd ebből FFmpeg x264 kódolás nagyjából 8 percig tartott (3 perc 21 másodperc + 4 perc 51 másodperc). Nem olyan vészes ez sem, de azért a GPU-shoz képest több mint négyszer tovább tart.

    Update2: Megnéztem sima konvertálással is (lassítás, színezés, effektek, overlay, stb. nélkül). Így több, mint háromszor gyorsabb a GPU Encoder. Egy fél perces 2160p50 videót toltam ki, CPU-val 1 perc 30 másodperc volt, GPU-val meg 27 másodperc, H.264-nél és H.265-nél egyaránt.

    A fájlméretek minimálisan nagyobbak a GPU-s kódolással, H.264 esetén 4%-kal, H.265-nél meg csupán 2%-kal. Képminőségben nem látok különbséget. Szép lett mind a négy változat. :)

    Ránéztem közben a feladatkezelőre is. A CPU-s export alatt a proci 100%-on pörgött, a videókártya meg 30-50% között, a GPU-s exportnál meg a proci 70 és 100% között, a videókártya meg 80-90% környékén. Az a fura, hogy a GTX 970 mindkét esetben leesett pár másodpercenként egy pillanatra 20-30% környékére, majd újra fel. Ezt nem tudom, miért csinálja. Gondolom, közben mást is kell intéznie, pl. képet adni a monitorra, meg ilyenek. Mondjuk a proci maxon pörgött, amikor azzal kódoltam, pedig annak is van más dolga. Úgyhogy ezt nem értem. De nem is nagyon érdekel. Meg lehet, hogy még fejlesztenek is rajta. :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák