Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Davinci Resolva-ban kérnék segítséget, ha belefér a topikba! :R
    Animált szövegekkel kínlódok, sehogy se jövök rá hogy tudnék felragasztani pár szót a falra. A jelenetben egy folyosón halad végig a kamera és az oldalsó falak mentén elhaladva szeretnék megjeleníteni pár szót, amit a fal perspektívájának megfelelően szeretnék a fal síkjára illeszteni és lekövetve a fal mozgását kiúsztatni a képből ahogy elhalad mellette a kamera. A szöveg -> compound clip készítés volt az első próbálkozásom, amire át szerettem volna másolni a jelenetben rögzített tracking adatot, amit próbáltam felvenni a klasszikus képstabival és egy power window-val is. Ezt beillesztettem a compound clip-be -100-as tracking erősséggel és vártam a csodát. Nos, a klasszikus tracking nekem vmiért csődöt mond, drasztikusan lekicsinyíti a képet, bezoom-ol, fejre állítja időnként.
    Másodjára megpróbáltam fusion-ből megoldani - első alkalommal használtam - és egy planar tracker-t állítottam rá a falra, amit meg egy itt elhelyezett szövegre dobtam rá, amit szintén beforgattam nagyjából a perspektívának megfelelően. A jelenetben változó fényviszonyok miatt megpróbáltam visszafelé lekövetni a kijelölt textúrát, viszont rettentő pontatlan lett az eredmény. A szöveg közel sem stabil, úszik a kamerával és sehogy sem akar kiúszni a képből, illetve a méretskálázás sem épp az elképzeléseim szerint történik.
    Vmi ilyesmiről volna szó: [kép] [kép]

    Létezik vmi módszer erre a feladatra? :F
    Már kifogytam a kulcsszavakból is youtube-on...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák