Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz wegener #1269 üzenetére

    Szia!
    Nem érthető a kérdésed. Vagy nem egyértelmű, mivel, ha a mentésnél a 640x480-at állítod be, akkor azt kell, hogy adja, abba teszi bele az eredeti méretet. Lesz egy hosszúkás csík benne.

    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz gabo9201 #1325 üzenetére

    Szia Gabo9201!
    Próbáld meg a WinAvi konvertert. Nekem még a v8.0 van, de lehet már újabb verzió is (egyébként nem mindíg a legújabb a legjobb). Elég gyors, sokmindent tud. Van ami fix, de be lehet állítgatni dogokat. Van lehetőség minimális szerkesztésre. Tud egyszerű menű-fejezetet a DVD-be konvertáláshoz. Van belső codec is és beemeli a gépen levőket is. Kicsit ki kell találni hogy szeret dolgozni. Én több konvertálót is használok pl. az AVS VC korábbi változatát is. Az is sokat tud, pl. lehet kpl.-re szerkeszteni átmenetekkel, vágásokkal, felíratokkal a videót, de "egy űlésben", mivel nincs közbenső mentési lehetőség. Az biztos, hogy alapos. de van amikor gyorsabbra van szükség.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz GerMe2 #1294 üzenetére

    Szia GerMe2!
    Ezek a kis kézi kamerák váltottsoros (interlace) videót készítenek és nem progressive anyagot. A videót úgy kell áttölteni a gépedre, ahogy felvette, gondolom mpg Uppr Field First, vagy mpg Lower Field First változatban, deinterlace nélkül és úgy beemelni egy erre alkalmas szerkesztőbe, majd ezt megvágva megint csak DVD-t kell belőle szerkeszteni. A deinterlace megoldással (arra gondolok, hogy Xvid vagy Divx-et készíteni) nem érdemes kisérletezni, mivel még nem tudták tökéletesre kitalálni a váltottsorosság megszüntetését. A nagy "lapos" TV-kben is erre külön processzoros, algoritmusos deinterlace átalakítók dolgoznak. A "fűrészfogakat" a szálkásodást megszünteti bármelyik deinterlace filter szinte, de pl. a kamera-oldalmozgásoknál a finom beremegést azt nem. Viszont, ha ugyanúgy váltottsoros DVD-t készítessz belőle, akkor szépen úszik a kép a TV-ben is.
    Ehhez viszont olyan szerkesztő program kell, ami ezt tudja. Nem mindegyik alkalmas erre, mert van olyan, ami DVD-t gyárt, de a belső VTS anyagot progressivre (frame basid) teszi át és ekkor már enyhén remeg a kép az oldalmozgásoknál. DVD lesz, de nem az igazi. Én nagyon sok (kb. 65db.) videó szerkesztőt próbáltam ki, közöttük a nagyokat is (Adobe, Sony, Pinnacle, Corell, Ulead stb.) és ezek közül az Uleadok egyik másik változata jött be, érdekesen ott sem mindegyik. A verzió módosításoknál némelyik elveszti az előző jó tulajdonságát. Ezekben a szerkesztőkben megvalósítható a joiner is, mivel egymás után kerülnek bemásolásra a rész-videók, így összefűzi őket.
    Az egyébként nem kiskézi kamerával felvett DVD-n lévő normál filmek feldolgozására, (vagy progressive komoly kamerával készült videók) szerkesztésére ez nem vonatkozik, mivel azok alapvetően progressive kamerával készültek.
    Hátha tudtam segíteni.
    Üdv. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz creed30 #1312 üzenetére

    Szia Creed 30!
    Itt van egy lehetőség, a bitratat kell beállítani kb.1500-2000 körülire és Avi Xvidbe teszi át. Ha kisebb kell, akkor le kell venni kb.1200-re, de itt már romlik a minőség.
    FLV konvertálás avi-ba, Xvid-be
    Wondershare HD Video Converter v4.3.0.0. Beállítás: Recent- avi – Settings, ahogy szükséges – Xvid – Bitrate – Resolution(méret) – Frame Rate - Audio: Mp3, 128(192) 44100. – OK - Output kijelölés – Start
    Tovább szerkesztés AVS Video Editor 4.1, vagy 5.1-el, mentés innen maradhat Xvid az eredeti adatokkal. (de más szerkesztővel is pl. Ulead VideoStudio v10-11 Plus.)

    Vag egy másik - ez ingyenes - Avidemux 2.5.4 konverter. Ezt egy kicsit macerásabb beállítani, de, ha érdekel megpróbálod, akkor bővebben leírom. Itt is lehet avi-ba (Xvid, Divx, DV...) vagy mpeg-be konvertálni.

    Üdv. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz M6454 #1502 üzenetére

    Helló!
    Mellékes ugyan, de mivel digized be a gépre? Már csak érdekesség képpen, mivel DV fájlba teszed. Ha EasyCap-al, akkor az alapba mpg/Upper FieldFirst-ot produkál. (ez már eleve tömörített), attól függően, milyen a capture szoftver.
    Ha mással viszed be és DV-be teszed (DV-typ2 fájl), akkor onnan szépen lehet váltottsoros Divx-be konvertálni. Váltottsoros, mivel eleve váltottsoros a bevitt anyag. (VHS, Hi8), bár ha nem kameráról vitted be, hanem rendes progresszív mozifilm van a VHS-en, akkor nem kell váltottsorost készíteni, akkor elég a framebased megoldás is, csak akkor eleve a capture résznél mindjárt az elején deinterlace-t kell alkalmazni. Ez váltottsorosnál nem jól működik, ezért nem is javaslom. Ha érdekel, akkor bővebben is leírom a megoldást.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz neooen #1530 üzenetére

    Szia neooen!
    Gondolom, hogy a mellékelt mp4-es felvétel az eredeti rögzítési mód. (h264/bp, alap mp4) Minden esetre ez egy váltottsoros (a manual szerint is). Valószínű, hogy a VGA mód is váltottsoros. Lejátszható a VLC-playerrel úgy, hogy a videó fülnél a váltottsorosságnál a „linear”-t állítod be. Ezután alapba ugrik és a lejátszást megint el kell indítani. Macerás, de lejátszható. Ahhoz, hogy bárhol le lehessen játszani, át kell konvertálni meghagyva a váltottsorosságot, mivel a különböző deinterlace módok nem tökéletesek, enyhe remegés mindíg lesz az oldalmozgásoknál (kisebb, nagyobb). Ennélfogva avi-ba is (Xvid,Divx, stb.) csak körültekintően szabad, meghagyva a váltottsorosságot, de ez nem ad jólhasználható megoldást. A legegyszerűbb mpg-be, lower ff-be konvertálni. Ez már a MediaPlayerClassic-al símán lejátszható úgy, hogy a filter mpg deinterlace módot „Bob”-ra állítod. A konvertálás pl.az Avidemux 2.4.4-el (de a nagyobb verziószámokkal is) megoldható. Leírom a lépéseket: behívjuk az mp4-es videót – videó – DVD(lavc) – configure – interlaced BFF – lehet a bitratát is állítani – Audio – MP2(lavc) – filter – resampling beállítás után pipa – Format – MPEG-PS(A+V). Mentés: itt a név magadása után pont, majd mpg fájl.(,mpg)
    A mérete nagyjából annyi, mint az eredeti, ill. be lehet állítani. Ezt azután egy arra alkalmas DVD szerkesztővel menű-fejezettel ellátva ki lehet íratni DVD lemezre, de DVD lejátszóval így is le hehet már játszani ügyelve arra, hogy nem egy „p” progressive LCD vagy Plazma tv-n akarjuk megnézni, mivel ott megint jelentkezik a fűrészfog, hanem amelyiken van „i” interlaced mód is.

    Remélem segítettem. Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz csferke #1551 üzenetére

    Szia csferke!
    Nem tudom, mivel és hogyan digitalizáltad, de a váltottsorosságot meg kell tartani, nem szabad deinterlace-t alkalmazni. Mpg Upper Fied First.be kell hogy felkerüljön a gépre. A VHS-ből mindíg ez lesz arra alkalmas kártyával. Ezután ajánlom az Ulead MovieFactory 6Plus- DVD szerkesztőt, (de a 2-es is jó, bár az viszonylag alap, de a többi verzió nem jó). Itt alapszerkesztést, effektezést is lehet végezni, hangot hozzákeverni stb. és megoldható a tetszőleges menű-fejezet szerkesztés is.
    üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1553 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Az "i" betű intarlace-t, váltottsorost jelent, gondolom ez ismert. A váltottsorosra kitaláltak különböző deinterlész módszert, de sajnos még tökéletest nem sikerűlt. Amennyiben a váltottsorosba felvett anyag alapból progresszív (képalapú, pl. mozifilm, vagy tv-ből felvett anyag,) ott az avi-ba konvertálással nincs sok bajunk, mivel ott mind a két félkép ugyanaz, így megoldható akár Xvid, akár Divx tömörítés. A PC-re digizésnél a progresszív alapú felvételnél mindjárt az elején deinterlész filtert kell alkalmazni. Ha viszont az alap is váltottsoros, akkor az avi-ba feldolgozást el lehet felejteni, mert rökéletes sose lesz, ill. meg lehet oldani úgy, hogy az Xvid ill Divx encodereket átállítjuk váltottsorosra és így íratjuk ki lemezre, de nem minden DVD lejátszó szereti lejátszani Pl. a régiek biztos nem. Ezt végig váltottsorosba kell feldolgozni erre alkalmas szerkesztővel.
    Nem tudom, hogy milyen fájlról van szó, mert attól is függ a további feldolgozás.
    A 25-ös és a 30(60)-as frps nem keverhető, mivel rángatni fog a kép. Az egyikbe bele kellene toldani kockákat, a másikból viszont elhagyja konvertálás esetén. Így erre figyelni kell. Arra is, hogy az interlace DVD feldolgozáshoz keverhetünk progresszív felvételeket azonos kocka sebességgel, de fordítva (progresszívhez váltottsorost) nem tehetjük, mert abból helyenként remegés lesz.

    Üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Tyler8 #1555 üzenetére

    Szia Tyler8!
    Milyen jellegű a DVD? Mozifilmek felvétele, ami alapban progresszív, vagy házi készítésű DVD, amit váltottsoros kameráról készítettél? A kettőt nem lehet azonos módon megoldani.
    üdv. Pibácsi.

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz M6454 #1513 üzenetére

    Szia M6454!
    Ez egy komoly digiző szerkezetnek tűnik, bár úgy látom, hogy inkább DV fájlok bedigizésére találták ki. Nem volt hozzá szerencsém. Viszont a Premier Pro Capture része az analógot (mpg) nem veszi be csak a DV(tip1,tip2)-et, más változat nincs. Ez ide nem jó. Az STK 1160-ról nem importál, nem veszi be, így gondolom, hogy a Canopus ADVC-300-mpg-t sem, ill. hogy mpg-be importáljon. Ha meg is jelenik, akkor a FireWare csatlakozó miatt jelenik meg, amivel a DV1, ill DV2-őt beveszi. (miniDV csatolás), természetesen én nem tudom ezt ellenőrízni, viszont a végeredmény – DV lower – nem jó. Itt mpg Upper FF-nek kell lenni, mivel a VHS-ek ezt adják. Más capture(feltöltő) szoftvert kell használnod: a mellékelt Ulead Vid.Stud. DVD SE capture részét, ha beveszi a Canopust.
    Vagy a Canopushoz mellékelt saját szoftverével. Ha az EasyCap-al viszed be, az egyből Upper-be adja az mpg-t és ez a helyes. Ez egy váltottsoros mpeg videó. Hogy milyen minőségű, azt az Ulead szoftveren belűl állítani lehet (8-9000 kbps). Ez már jó minőségnek számít. Az most mindegy, hogy mennyi helyet foglal, itt az a jó, ha minél nagyobb a bitráta. (amit elbír). Az adatokat az Upperen belűl a Propertiessel ellenőrízheted, ha már felvitted.
    Az Adobe alapvetően DV-be dolgozik. A fájlból bevitt mpeg(upper) videót is DV-be teszi az idővonalra, majd az export-movie mentéskor DV-2-be adja ki. Lehet viszont menteni mpg-be is a mentési opciókban, de szörnyű lassú.
    Az Ulead viszont akkor, amikor beviszi a PC-re a videót, egyből beteszi saját gyüjtőjébe is.
    Onnan máris lehet tenni az idővonalra és szerkeszteni.
    A VHS- mpg váltottsorosról csak váltottsoros DVD-t érdemes készíteni. Divx- váltottsorost is lehet, de nagyon macerás és nem minden DVD lejátszó játsza le. (és nem foglal kevesebb helyet, ha jó minőségben csináljuk meg.)
    Ha sikerűlt az mpg Upper Field First fájlt elérni, akkor a továbbiakat is meg tudjuk beszélni.
    Üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1563 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Hogyan vetted fel a PC-re, mivel úgy tűnik, hogy közben már egy deinterlész filter lett alkalmazva. Nincsennek rajta a fűrészfogak, ami jellemző a váltottsoros videókra. A korábbi bejegyzésnél (Neooen) amit megadott hasonló mp4-et, azon ott vannak a jegyek. Ott egyébként leírtam a konvertálási módot. Mpg Lower FF-be kellene áttenni. Ebből lehet továbblépni DVD szerkesztés felé. Lehet progresszívbe is konvertálni deinterlész alkalmazásával, de az nem lesz igazán jó.
    Ha DVD-re teszed akkor sem lesz már olyan éles, mint az eredeti HDTV lejátszás, mivel az már egy mpg-be konvertált állapot. Az eredetit viszont csak MP4-el tudod lejátszani máshol.
    Nem tudom mennyit segítettem. Én az Adobe és az Ulead szerkesztőket használom. Ez utóbbiból egy szerkesztőt és egy DVD szerkesztőt.
    Próbálkozni kell, mivel ez az MP4 dolog még nemigazán jött ár DVD-re.

    ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Tyler8 #1561 üzenetére

    Szi!

    Sajnos én nem tudok profibb megoldást, lehet, hogy a blogtársak valamelyike esetleg tud segíteni.

    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1566 üzenetére

    Szia Crystall!
    Ez a felvétel mindjárt más. Ez eredeti váltottsoros. Egyelőre azt kérdezem, hogy ez Sanyo 1000-res kamera, vagy 2000-res, mivel a címben 2000-ret írsz, de a videó jellemzőkben 1000-res van írva. Ez azért érdekes, mivel a 2000 tipusnál van ugyanilyen méretű progresszív felvételi lehetőség is és váltottsoros is. Az 1000-nél csak ez az egy méret van és ez váltottsoros. Ha 2000-res, akkor érdemesebb progresszív módban felvenni. Mellékelem a mostani felvétel jellemzőjét.
    Minden esetre addig, amíg a válasz jön foglalkozom a megoldással.

    Ü. Pibácsi

    [link]

    [link]

    [link]

    Képeket rendbe raktam.

    [ Módosította: #65675776 ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1573 üzenetére

    Szia Crystall!

    A mai napi kisérleteim alapján a következő a megoldásom. Lehet, hogy nem a maximális, de mint ahogy írtam is, az MP4-el kapcsolatos DVD átalakítás szerintem még nincs kitalálva. MP4-el csak progresszívvel foglakoztam eddig.
    Én a következőkre jutottam. Avidemux átalakítás. Csak a 2.4.4 ill. a 2.5.2 verziók (ill. az alatta lévő verziók) használhatók, a többi sajnos más encodert használ, így nem tudja félképekre bontani a váltottsoros MP4(AVC) videót. Tölts le egy ilyen verziót. Úgy kell megoldani, ahogy a korábbiakban leírtam, de nem BFF(Lower FF)-be, hanem TFF(Upper FF)-be. (A 2.5.6-os abszolút nem jó. Mindig progresszívbe konvertál bármit állítassz be. Kipróbáltam.) Azután ezt lehet felhasználni pl. egy Ulead MovieFactory 6-ba DVD szerkesztéshez, ahol a kimenet Lower FieldFirst. Nekem ez adta a legjobb eredményt persze a 30 frps és a 16:9- beállítással. A különböző deinterlace megoldások nem hoztak eredményt.
    A kamera 30 frps-be rögzít a 25-öt felejtsd el, mert abba átkonvertálva szaggatni fog a videó, vagy a DVD. Ide csak 30 frps NTSC használható.
    A videó szerkesztés, konvertálások elég sok időt igényelnek, erre fel kell készűlni. A nagyobb dolgokat én éjszaka szoktam elindítani és reggelre kész van. Ez ezzel jár. ( és reggel tudjuk meg, hogy kezdhetjük előlről, ha nem figyeltünk.)
    A laptop monitor progreszív és ehhez kell egy jó player szoftver és egy jó deinterlész filter. Ha nem így jön össze, akkor sajna remeg és szaggat. Ugyanez van az LCD és Plazma tv-knél, mivel azok is alapban progresszívek.

    http://www.zshare.ma/05u301mxk7j2

    Ez a DVD amit készítettem a mintáról.
    A videódat majd letöltöm, mert hosszú.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1575 üzenetére

    Szia Crystall!

    Átnéztem az anyagot amit küldtél. A DVD sajnos nem jó. Át lett konvertálva 60-ról 25frps progresszív 720x576-os PAL-ra, ami teljesen „nem jó”, mivel esetleg 30-as NTSC-re és megtartva a váltottsorosságot vmint a méretet, az megközelítette volna a megoldást.
    Az interpolált az teljesen jó, úgy látom a végeredmény Adobe-val lett készítve: át lett interpolálva 60-ról 25 frps-re, a méret 1920x1080-ról 720x576- PAL-ra megtartva az Upper FieldFirst váltottsorosságot. Ebből lehet PAL DVD-t készíteni.
    Szivesen felvenném a kapcsolatot az illetővel, aki neked átküldte ezt. Ha meg tudod adni az elérhetőségét az jó lenne.
    Az Avidemux 2.5.6 azért nem jó, mivel a beállított BFF(Botton,Lower, Even field =alsó) interlészt (de a TFF = Top,Upper, Odd field, felső) nem hajtja végre, minden állapotban progresszívbe (Frame) konvertálja a videót. A 2.4.4 és a 2.5.2 viszont végrehajtja. A DVD szerkesztéshez mp2 UpperFF kell, így azt kell elérni. Ezt ellenőrízheted egy „Mediainfo” nevű kis programal. Ide teszem a letölthetőségét és fel kell telepítened. Be lehet állítani magyar nyelvre is. Ha megnyitod és behívod, vagy a jobb klikk – kutyanyelven megnyitod, akkor ott megjelenik a videó elérhető minden adata és ott kiadja azt is, hogy folytonos, vagy váltottsoros, alső, vagy felső. Olyan képet fogsz látni, mint amit már küldtem is.
    Az Avidemuxban is van Avisynth, azt is felhasználja. Az interpolációt sajnos meg kell csinálni, de én ezt nem tudom, eddig nem kellett, bár már 6-7 éve videó szerkesztésekkel foglalkozom. De itt az idő, hogy utána nézzek. Ezért kellene a másik fórumtag.
    A gépeden ne a Divx playerrel nézd meg, hanem a Media Player Classic-al úgy, hogy a megnyitott videó ablakra jobb klikk – filter – mpg – deinterlace – „Bob”(nem aut) – OK.
    Ezzel lehet lejátszani a DVD-ket, a váltottsoros mpg-eket , a sima mpg-t is.
    Az mp4-et pedig a VLC-vel, beállítva a deinterlacet.

    http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/mediainfo-v0-7-16--magyar--XO14.html

    Egyelőre ennyit.

    Üdv. Pibácsi.

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1578 üzenetére

    Szia Crystall!

    Azt hittem, magyar oldal, nekem nem megy az angol.
    Amit átküldtél vob-ot az megint prograsszív. Nézd meg a mediainfoval. Addig kell csinálni az Avidemux-al (2.4.4-et le kell tölteni) próbálni, amíg nem lesz mpeg2 upper(felső) a végeredmény. Abból lehet DVD-t csinálni. Sajna ott van még a 60-ból 30-ra alakítás 720x480-ra. (jobb lenne a PAL 25 720x576-ra, de az még nem alakult ki.) Legalább a 30-as mpeg2 upper legyen.
    Azt a topikot meg böngészem. Időközben feltelepítettem az Adobe ide vonatkozó szoftverét, kisérletezgetem. Ott lehet interpolálni minden variációban, csak ki kell tanulmányozni.

    Ü. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz M6454 #1576 üzenetére

    Szia M6454!
    Mint írtam, nem ismerem az ADVC-300-at, csak a neten néztem utána kicsit, így neked van igazad, mivel tudod használni és az a lényeg. (A leírás szerint is tud. Az ára is rendes.)
    A lassúságról: a nagyobb anyagok vágása utáni mentésnél én úgy tapasztaltam, hogy mpeg-be lassú, DV-be természetesen nem, mert az az "idővonal nyelve", de nyilván gépfüggvénye (a kétmagos még kevés). Természetesen a videószerkesztés eleve türelmet kíván.
    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1581 üzenetére

    Szia Crystall!
    Megnéztem a konvertált felvételt. Ez tökéletes: 25-ös PAL 720x576-os Upper FF. Ezt kell alkalmazni "előjátéknak" és ebből lehet jó menűs-fejezetes DVD-t készíteni.
    Az Adobe After Effect 7-et telepítettem fel, azzal úgy gondolom megoldható ez az átalakítás.
    Megnézem mégegyszer az angol topicot. Az angollal kapcsolatban nem írtam, hogy az a rész természetesen megy, ami általában a szoftverekhez tartozik, hiszen az egy viszonylag jól átlátható szókészlet. A "többivel" van a gond. Ott szótárazni szoktam.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1585 üzenetére

    Szia Crystall!
    Most töltöm le, még jön. Gyakorlatilag én is szórakozgatok, de még az igazi megoldás nem jött elő, mivel előbb az interpolálást kell megoldani. Az Adobe After viszont nem illeszkedik a mostani Adobémhoz mivel ezt a Premierhez találták ki mint kimentett fájlt, nekem viszont az Elementem van, oda más fájlt alkalmaz. Korábban fent volt a Premier is, de az nagyon bonyolult volt, időrabló. Ez az After is hasonlóan bonyolult és nem hozott végeredményt.
    Most a másik - az angol - veziójával szórakozom, használva az AviSyntet.
    Ha sikerűlt megoldanod, akkor örülök, megnézem és ha jó, akkor elkérem a "receptet".
    A jó pap is holtig tanúl.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1585 üzenetére

    Szia!
    Úgy tűnik, hogy jó. Meg vagy dicsérve. Itt viszonylag elég kevés a gyors mozgás, mert az mutatja meg igazán, hogy mindenütt jól működik-e, de úgy tűnik, hogy OK. A mediainfo is jókat mutat. Légyszi elmesélni lépésről lépésre, hogyan csináltad. Én is megcsinálom más - nálam lévő videóval és ha jó, akkor én nem kisérletezek tovább. Ezt fogom alkalmazni.

    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1589 üzenetére

    Szia!
    Hát ez igen. Szép teljesítmény. Még nem olvastam végig, majd mostmár holnap. Jól megdolgoztál a végeredményért. Az AviSynthes vonalat én abbahagytam. De azért
    közben én is szórakoztam az Adobe Afterrel. Ott is van megoldás, bár még nem csináltam csak próbákat, mert hosszadalmas a kimentés, időigényes. A végeredménynek mindenképpen 25-ös PAL 720x576 mpeg Upper FF-nek kell lennie, mert ebből lehet azután DVD-t készíteni. Én csináltam itt egy menű-fejezetes DVD-t abból, amit legutóbb átküldtél. Jó lett.

    Na mostmár megyek aludni. Ü. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1589 üzenetére

    Na mégiscsak elolvastam, nem hagytam holnapra.
    Az angol fórumból egy-két dolgot lefordítottam és letöltöttem egy-két dolgot, de nem mindent. Az AviSynth-t fel volt már korábban telepítve. Én a VirtualDubMod-al próbáltam, ami létrehozza az avs fájlt, majd ugyanúgy a HcGUI-val, de itt meg is álltam, valahogy nem akarta az igazságot innen. Mostmár majd holnap végigcsinálom a leírásod szerint.
    Minden esetre köszi a leírást.

    Ü, Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1592 üzenetére

    Szia!
    Most érek rá egy kicsit foglalkozni a dolgokkal. Az éjjel jól elhúzódott. A hiányzó Yadif és MV2 .t letöltöttem, a többi már megvolt. A TMPGEnc-et feltettem, az még hiányzott. Gondolom, te is "véglegesítetted". Ezzel kész a mű.
    Az átnevezéses megoldást már sok helyen használtam, sokszor jó módszer. Itt nem gondoltam erre, mivel a VirtualDubModdal nyitották meg sokan ini-vel és úgy hozta létre az avs fájlt. Viszont ott rendszeresen visszadobta, nem mindent tudott megnyitni. ffms2- meg-
    nyitással is szórakoztam, de az sem jött össze, így abbahagytam és áttértem az Adobe Afterre, ami jobbnak- egyszerűbbnek mutatkozott. Végül is az is működik, csak elég lassú a kimentés része. Dehát ezt már én megszoktam, évek óta megtapasztaltam. A videó szerkesztés már csak ilyen. Türelemjáték.
    Jöhet a gyakorlat.
    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1592 üzenetére

    Szia Crystall!
    Nekem nem működik. Már mindjárt az elején a scriptet nem tudja bevenni. (az összes többi avs. ini scriptet letöröltem). Átneveztem én is 2.MP4-re, beraktam mindkettőt a mappába, ahogy írtad. Nem tudja értelmezni DirectShowSource részt. Két gépem van mindkettőnél ez a jelenség, pedig a másiknál korábbi AviSynth van fönt. Megpróbáltam ffmpegsource2-vel is, mivel az angol topicban ezt is javasolja, mert a DirectShowSource neki sem működött, de amit javasolt FFMS2-t azzal sem indúl el.
    Ujra telepítettem az AviSynthtet egy újabb verzióra, de úgy sem jó. Mást sem tud behozni, valahol alapbaj van.
    Ez nem az én napom, úgyhogy vszínű, be is fejezem.

    Ü. Pibácsi

    /dl/upc/2012-05/05/236603_lvj0e95fptqkbtzl_avisynth_hiba.jpg

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1595 üzenetére

    Szia!
    Hiába próbálkozom mostmár bármilyen scrip-tel, semmi sem jó. Hosszú, több éves gyakorlatom során még ilyennel nem találkoztam, hogy három napon keresztül nem sikerült valamit rendbetenni, különösen, hogy mostmár leírtad a megoldást is.Itt valami más van. Egyetlen fájlt tudtam csak megnyitni, dehát a többit nem nyitja. Nem sok időm van már erre, még kicsit szórakozok, azután abbahagyom. Ez nem az én napom. lehet, hogy a holnapi sem. Akár mit csinálok, mindíg errort jelez a bemenetnél. Talán egy M-Jpeg fájlt sikerűlt megnyitni. Az egyébként sem probléma.
    Adok egy számsort az TMPGEnc-re:TE25-CZRC-8VT9-WXX7-TZGL. Ha lesz időm, még folytatom a témát.

    üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1597 üzenetére

    SziaCrystall!
    Felszállt a füst.
    Még tegnap este addig ügyködtem, hogy mostmár működik. A megoldás az volt, hogy teljesen leszedtem az AviSynthtet az összes tartozékával. Van egy jó kis programom, amit évek óta használok, ez kiszed minden tartozékot. Ezután teljes géptisztítás, majd ujra telepítés. Beraktam a pluginokat, használtam a scriptet, amit adtál (az angol is kb ez).
    Viszont ezzel nem indult el. beraktam egy FFMS2 (amit az angol adott meg. Előtte próbáltam egy új verziót, de az nem jött be.) Átírtam a DirectShowSource-t ffMpegSource2--s változatra és így tudott kapcsolódni a HCgui, és el tudtam indítani a konvertálást, A korábbi vízparti videót konvertáltam át, mivel ott több a mozgás (főleg az oldalmozgás, mivel mindíg azokkal van a baj). A végeredmény jó lett (90-95%). A mozgásoknál még egy kicsit lehet szórakozni, de ugyanaz, mint a tied.
    A leveledet csak most olvastam el, eddig nem volt időm a témával foglalkozni, de gondoltam, "megnyugtatlak". Gyakorlatilag a te videóidat használtam azért, hogy össze tudjam hasonlítani az eredményeket. Elismerésem a kitartásodért. Ezt a "kitartás" dolgot már átéltem egy párszor, mivel engem sem hagy nyugodni, ha valami nem akar jó lenni. Évek óta már elég sok időm ráment a kisérletezéseimre, de így halad az ember előre. Ez a technológia mostmár ki lett dolgozva (hála neked), el tudjuk tenni és lehet alkalmazni.
    A másikat elég nehéz röviden összefoglalni, ott inkább átküldöm a YouTube videót ami ezt bemutatja. Én is ennek alapján kisérleteztem. Ott bemutat több fájl átalakítást is. Minden esetre onnan nem lehet mpg-be menteni, azt még utána át kell konvertálni, hogy DVD-hez lehessen használni. Egyelőre mindkét vonalat befejezem, mivel másirányú dolgaim is vannak és elég sok időm ráment. Mostmár ebből az alapból tudsz egy kpl. mpg videót szerkeszteni, abból DVD-t csinálni.

    http://www.youtube.com/watch?v=zsg382np_3Y

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1600 üzenetére

    Szia Crystall!
    Az előző kérdésedre válaszolva, nem tudom ezeket a scripteket kezelni, így ebben sajnos nem tudok segíteni. Ha majd használni akarom, akkor nekem is utána kell néznem erősen, így ezt az AssumeFPS(30000,1001) is csak felhasználtam. Minden pluginnek külön nyelvezete van. Számtalan sok filtert lehet hozzá alkalmazni.
    http://avisynth.org/warpenterprises/ű
    A progresszív felvételeket kell előnybe helyezni, mivel abból – ha szükséges – lehet váltottsorost csinálni, fordítva ez így nemigaz. Ott már deinterlace módot kell alkalmazni, ami viszont sajnos nem tökéletes, ezt nagyon komoly műszaki leírások, tanulmányok tanúsítják.
    A Deinterlace-ről a mai napig nincs kiforrott szabvány. Ill. egyáltalán nincs. Ezért is van az, hogy az LCD és plazma tv-k - amik egyébként alapban progresszív megjelenítők – nem tudják tökéletesen előadni a váltottsoros videóból készült DVD-ket. Én vizsgáltam ezt a témát mivel sajnos több helyről kaptam visszajelzést, hogy a tökéletesen megszerkesztett váltottsoros videókat az újabb készülékeken esetenként rossz minőségben lehet csak megnézni. Sok esetben a több százezer Ft-os plazmák sem kivételek.
    A deinterlace-nél meg kell különböztetni, ha alapból progresszívből készült a DVD (pl.mozifim, vagy progr.kamera), vagy váltottsoros kameráról. (ezekről bővebben írok a videó szerkesztők oldalán. ( http://filmkonvertalo.hu/login.php) Ott több írásomat is megtalálod a szerkesztés témában a fórumban. (Oda be kell regisztrálni az olvasáshoz is.) Az sem mindegy, hogy a művelet legelején, vagy közben végzed a váltottsorosság megszüntetését. E miatt van az, hogy a váltottsoros kamerával készült videót végig váltottsorosba kell kivitelezni. Így a 60i-ből készül, 25i-re interpolált videóból is csak váltottsoros, szerkesztett DVD-t szabad csinálni. Ha átteszed „p”-be, sose lesz tökéletes, mindig remegni fog a tv-ben.
    Több lejátszóm van a gépen, de a Media Player Classicot használom a váltottsoros DV, a váltottsoros mpg,- m2v, vmint a DVD-k lejátszására is úgy, hogy az mpg-k esetében a filternél a deinterlészt az aut.ról átállítom Bob-ra, így tökéletesen lejátsza a dolgokat. A többi lejátszót célirányosan használom. (pl. mp4 - VLC)
    A VirtualDub-nál az élesítés: videó – filter – add – sharpen(több is van) – beállítod – OK – OK . Majd video – compression – ott kiválasztod a tömörítési formát (mpeg nincs) – jobbra configure – beállíthatod az encodert – OK – OK. Mentés, csak avi-ba. (VDubMod-nál van ogm, mkv is). Az mpeg-re az avidemuxot (2.4.4) –et javaslom, ott is van elég sok filter (deinterlace is). Lehet kisérletezni. Mindíg csak 1-2 perces videóval először.
    Hát „röviden” ennyi.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz neooen #1602 üzenetére

    Szia neooen!
    Köszönöm a dicséretet. Jól esik. Igyekszem segíteni, ha tudok.

    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1605 üzenetére

    Szia Crystall!

    Egy kis adalék az AviSynth dologhoz.

    AviSynth pluginok letöltése:
    http://avisynth.org/warpenterprises/

    AviSynth pluginok használati programozása.
    http://avisynth.org/mediawiki/Category:Internal_filters

    FFmpegSource2 User Manual
    http://ffmpegsource.googlecode.com/svn/trunk/doc/ffms2-avisynth.html

    Az Adobe After Effect-el nem érdemes foglalkozni, bár megvan, hogyan kell csinálni, de túl bonyolult és ha el is ér az ember odáig, fél nap mire kihalássza az eredményt. (és nem biztos, hogy jó lesz). Nem felhasználó barát. Az embertől elpártol az a kis múzsa is, ami addig kitartott.

    üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz stefi68 #1614 üzenetére

    Szia stefi68!
    Valószínű, hogy 640x480-as a mov fájl mérete és 30frps a frame rate, porogressive. (be lehet állítni 848 x 480 (WVGA), 640 x 480 (VGA) és 320 x 240 (QVGA). bármely felbontásban 30 kocka/mp.) Ebből csak 30-ra szabad konvertálni, mivel, ha 25 frps-re alakítjuk át, akkor a felesleges képeket eldobálja, tehát ugrik a kép. Az eredeti méretet (Xvid 640x480), ill az ezzel arányban megegyező méretet kell választani (aut), vagy az NTSC 720x480-as DVD méretet. Lehet konvertálni más alakzatba is, ill más rátával, de ahhoz „interpolálni” kell és ez – mint a korábbi Crystall-al való bőséges levelezésből kitűnik – nem is olyan egyszerű.
    Marad az alap: Xvid-be, Divx-be 640x480p 30 frps konvertálás, majd ezt CD vagy DVD-ROM-ba rögzíteni, amit a mai DVD lejátszók már lejátszák.
    Hagyományos DVD lejátszóhoz viszont fel kell dolgozni normál DVD-nek NTSC 720x480-ba, 30 frps-be.
    Pár konvertáló lehetőség, de ezen kivűl sok más is van.
    Format Factory 2.30, ingyenes, Avidemux 2.xx-ek, ingyenes, Format Factory 2.30, ingyenes, WinAvi , DVD-t is készít, tryal, Convert X to DVD tryal, kpl. menü-fejezetes DVD szerkeszthető. Divx to DVD konvertáló (és néhány más ki/bemeneti formátumhoz). Ingyenes. Ez automatikusan készíti el a DVD-t. Nem sokat lehet állítani rajta. Menü-fejezet lehetőség nincs. Stb.
    Üdv. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz stefi68 #1616 üzenetére

    Szia!
    Konvertáláskor frame alapú konvertálást válassz. Se deinterlaced, se interlaced, mivel ez mind a kettő alapban váltottsoros videót takar. Viszont a géped kép alapú (Jpeg,progresszív) videót készít és nem váltottsorosat. A hagyományos tv-k váltottsoros megjelenítők, a plazma és az LCD tv-k viszont progresszív megjelenítők, ahol a váltottsorosan bevitt videót először egy deinterlace filteren küldik keresztül. A te felvételed progresszív videó, így ott símán megjelenik. A hagyományoson alapból. A méretarányt és a 30frps-t meg kell tartani konvertáláskor, úgy biztos jó lesz.
    Sztem a videó méretet állítsd át 640x480-ra a későbbiekben. Jobban lehet vele boldogúlni.
    Küldhetnél egy egy perces eredeti fájlt, becsomagolt mintát valamelyik netes feltöltőn.

    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz pibácsi #1617 üzenetére

    Kiegészítem az előzőt: a méretet vagy meghagyod 848x480-ba, vagy fel tudod tenni 1280x720-ra (HD.).

    Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz hemo #1613 üzenetére

    Szia hemo!
    Az mkv fájlt a FormatFactory 2.30 (vagy nagyobb) ingyenes konvertálóval át tudod konvertálni Xvid, Divx vagy más fájlokba. Minimális vágásokat is lehet eszközölni konvertálás előtt. Itt a haladó részben találsz egy média információ fület, azt lenyitva megtudod nézni a videófájl tulajdonságait.
    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1620 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Ilyennel még nem találkoztam, de ez nem hagyományos külső kamera-remegés, kézremegés, amire Deshake filtert lehet használni. Remegésmentesítést szoktam néha én is használni, különösen ha fényképezőgépes videót szerkesztek, mivel ott gyakrabban jelentkezik a kézremegésből adódóan. Ez a hullámzás ez más. Sajnos nem tudom, hogy lehetne megszüntetni. Annál is érdekesebb, mivel zoom-oláskor erősebben jelentkezik.
    Azt az apró rángásokat kiszedte ugyan, de a hullámzást azt nem.
    Sajna, nemigen tudok ebben segíteni.

    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz DjSteve85 #1622 üzenetére

    Szia!
    Tegyél fel egy eredeti, kameráról feltöltött mintát valamelyik letölthető oldalra,ahonnan le tudom szedni, hogy megnézzem.
    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz dudika10 #1650 üzenetére

    Szia dudika10!
    Szeretnék egy pár részletes leírást adni az FLV konvertáláshoz. Ez bármelyik jól működik. (ezeken kivül nyilván van még sokféle). Az a lényeg, hogy minél nagyobb bitratával (max 5000) vedd át, hogy ne „kockásodjon”. Ezt lehet Divx-be is, de én az Xvid-et írtam itt le. A videó szerkesztőben a különféle átkonvertált videókat egybe tudod füzni. Mivel ez flv-ből kerűl felkonvertálásra természetes, hogy nem lesz csúcsminőségű. Az alap flv-től sok függ. Ha eleve remeg, rángat stb. akkor úgy is marad.
    FLV konvertálás Xvid-avi-ba.
    FormatFactory 2.30 converter
    Beállítás: Video – mindent avi - fájl hozzáadás (Flv megnyitás) – beállítások, ha kell esetleg vágni elől, hátúl, ha nem, akkor ezt ki kell hagyni – kimenet beállítások, itt lenyithatók a vonalon belűli részek és a lenyíló füleknél kell bejelölni a szükséges adatokat – tipus: avi – video kódoló Xvid, Divx (ami kell) – videó méret 640x480 – bitarány kb. 2400, (vagy 5000, de itt megnő a méret) – FPS 25, 30 (ez attól is függ, milyen az alap) – képméret: automatikus – 2 menetes kódolás: nem. Audio – MP3/44100/128(192).
    A továbbiakat nem kell bántani. - OK – OK – Célmappa - Indítás.
    Free FLV to Avi converter - Pazera 1.5
    Beállítás: add file – (Flv megnyitás) – output directory – output file format: avi – video codec Xvid 1.2.2 – bitrate: 2500-3000 kbps - FPS 25, 30 (ez attól is függ, milyen az alap) - Audio – MP3/44100/128(192) – stereo – advanced settings - audio tarck: auto – resolution 640x480 – forse video tag : XVID (ez feltétlen kell) – cropping(ha kell) – deinterlacing: auto. CONVERT. Ha befejezte nem ugrik vissza, csak megáll – close.
    Wondershare HD Video Converter v4.3.0.0.
    Beállítás: Profile – Cammon Video (Recent)- avi – Settings, (ahogy szükséges) – Xvid – Bitrate: 2500 – Resolution(méret): 640x480 – Frame Rate: 25, -30 (alaptól függ) - Audio: Mp3, 128(192) 44100. – Ha szükséges lehet szerkeszteni: Edit - OK.
    Output kijelölés – START
    Videó tovább szerkesztés: pl. AVS Video Editor 5.1-el, kimentés innen marad Xvid azzal a beállítással amit a program felad (az FPS-t figyelni kell, egyébként rángat). (de más szerkesztővel is megoldható, amelyik Xvid-be ment).
    Ezt lehet CD-ROM, vagy ha nagyobb, akkor DVD-ROM-ra írni. Amelyik DVD lejátszón rajta van a felírat: DivX, Xvid, MP4 az le tudja játszani.

    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Dave-11 #1864 üzenetére

    Szia Dave!
    Igaz, hogy szeptemberi kérdés, de hátha még jól jön a válaszom: én az Ulead MovieFactory 6 Plus-t javaslom.
    Egyszerűbb szerkesztéseket is meg lehet vele csinálni. Én szerkeszteni az Ulead Vid.Stud. SE DVD-vel vagy 10, vagy 11-el szoktam, mivel az gazdagabb és ezt emelem be az MovieFactory-ba, ott pedig teljesen szabad elképzeléssel meg lehet szerkeszteni a menűt és a fejezeteket is hozzá.

    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1876 üzenetére

    Szia Crystall!
    Mi már leveleztünk korábban (ápr. máj). Bár nem mostani a kérdésed, de itt még nem látok választ. Én más mellett ezt is szoktam használni, kérdezz, ha tudok válaszolok.
    Üdv. pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1919 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Az igazság az, hogy visszafelé sem csinálja mindegyik konvertáló, ill. egyszerűen nem vesz tudomást a váltottsorosságról, hanem eleve progresszívre tervezték és azt tudja. Nehéz jó deinterlace módozatot találni az átalakításra, elég sok "fajtája" létezik, pláne nincs szabványa.
    A kérdésedre válaszolva: több szoftver is van, amelyik progressivből váltottsorost tud előállítani, a Xilisoft is tud progressivből váltottsorost alakítani. Váltottsoros alsó, Lower Field First módozatot készít. Az "Expert" lenyitása után ott van a deinterlace, az interlace dct, az interlace me funkció. Ha a deinterlace „False”, a dct „True”, az me „True”, akkor az eredmény váltottsoros alsó (Lower) mezős. Vagy ha minhárom „True”, akkor váltottsoros, alsó mezővel (Lower) kezdődő lesz.

    Üdv. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1921 üzenetére

    Szia Crystall!

    Én mpg, xvid, divx fájlt is próbáltam. A Xilisoft-Expert deinterlace mód alatt - ahogy írtam is - van még két rublika, (dct, me) ezeket is lehet állítani.
    Ezen kivül még jól használható az Avidemux progi is. (Legjobb egy régebbi verzió: v2.4.4) Ott lehet Upper és Lower Field First-et is produkálni progressív fájlból.

    Ü. Pibácsi.

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1927 üzenetére

    Szia Crystall!

    Ezt mivel vetted fel? Mitől wmv a fájl. Letöltöttem, ez egy 60 frps folytonos(prograsszív) videó. Nem tudom, hogy az alap mi volt, mivel itt több helyen enyhén beremeg a kép. Egyébként szép éles.Nem tudom, milyen ugrásra gondolsz, én nem látok kiugróan semmit.

    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1927 üzenetére

    Szia!
    Egyébként a videó elején is tudsz csinálni felúszást úgy, hogy előre egy fekete színű, 640x480-as JPG képet teszel és azt felúsztatod természetesen a hanggal együtt. (A képek közé is lehet tenni átmeneteket, ízlés dolga). A felíratozást is meg lehet oldani úgy is , hogy ráüljön a videóra, de két klip közé is lehet tenni alapszín választással, de lehet, hogy ezeket tudod is.

    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1932 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Nálam nincs megakadás, folyamatos. Azon a részen enyhén remeg, de folyamatos. Milyen fájlba vetted fel az eredetit? Mivel korábban azt írod, hogy wmv-be tetted be a Movie Maker-ba. Először átkonvertáltad az összeset egyenként?
    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1933 üzenetére

    Hogy érted azt, hogy kistabilizált videók? Amikor PC-re átvetted, akkor ebbe a fájlba mentetted el és nem az eredeti fájlba, amit a kamera adott?
    Ü. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1936 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Így már értem a változást. Én nem ismerem ezt a videó stabilizátort, de mindíg tanúl az ember. Én a videó szerkesztőkben található - ha található - képstabilizálókkal szoktam lerendezni, de adtál egy ötletet. Köszi.
    Az esetleges ugrándozás, ami nálad jelentkezik vszínű abból adódik, hogy az eredeti felvételen talán nagyobbat mozdult a kép és nem tudta rendesen stabilizálni. Hát nem tudom, nálam semmi nem jelentkezik.
    Mostmár ezt a WMV-t át kell ültetni Xvid-be és a DVD- lejátszón le lehet játszani, ha a 60-as frps nem zavar be. Próba szerencse.
    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1936 üzenetére

    Szia!
    A Xilisoft nem tudja a wmv-t áttenni pl.Xvid-be a 60 frps miatt, de pl. a Wondershare HD VideoConverter az igen. Viszont nem valami minőségi a kép.
    Ha megkérlek, ennek a Mercalli-nak a telepítőjét becsomagolva nem küldenéd át az e-mailomra egy feltöltő oldalon keresztül? Egy kicsit kisérleteznék vele. Ha portable, az mégjobb.
    Közben az Avidemux-al átvettem egy részt Xvid-60-asba. Egész jó lett a kép is, csak a vágásoknál sajna néha ugrik. Így ezen még dolgozni kellene.
    Ü. Pibácsi

    [ Szerkesztve ]

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1936 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Közben megvan a Mercalli, már korábban feltettem az Adobe miatt, csak nem használom.
    Üdv. Pibácsi

  • pibácsi

    senior tag

    válasz Chrystall #1963 üzenetére

    Szia Chrystall!
    Köszönöm a részletes leírást. A többit privibe írom.
    Ü. Pibácsi.

Új hozzászólás Aktív témák