Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz csaba54 #9406 üzenetére

    Talán nem mondok neked újat azzal, hogy nem minden magát hívőnek mondó ember Istennek, Jézusnak elkötelezett hívő ember, hanem vagy családi beidegződés, vagy érdeket lát benne, vagy csak ott nem érzi magát egyedül stb.

    A másik dolog, hogy mint pl Horka1-nél is, hogy ha ő valamit nem ért meg vagy butaságnak tart akkor az butaság és el kell felejteni. Mindenféle teológiai felkészültség nélkül osztja a szerinte való igazságot. Voltak/vannak itt a fórumon olyan ateisták, taoisták, stb akik normálisan érvelnek beszélgetnek, nem a lekezelés az első reakció.

    Istent nem csak az embereken keresztűl ismerheted meg, hanem az ő kinyilatkoztatásán keresztűl a Biblián keresztűl is, ha eddig nem nagyon olvastad akkor ajánlom a Márk evangéliumát. Az egyik legrövidebb könyv, ami Péter apostól igehírdetései alapján készült, aki ott volt Jézus mellett. Olvasmányos, nem túl hosszú és megismerheted belőle Isten. Jézust.

    A gyerekkori tapasztalatodra csak azt tudom mondani, hogy teljesen szokványos kérdéseid voltak, mint minden gyereknek. Ők ilyeneket kérdeznek, egy normális hitoktató ezekre fel van készülve és megadja rá a válaszokat, szomorú, hogy elküldött téged ahelyett, hogy válaszolt volna. Én annak idején az ilyen kérdéseimre megkaptam a választ.

    Ha van kérdésed akkor próbálok válaszolni. Bár néha elszabadulnak az indulatok a fórumon és hirtelen születik 100 hozzászólás akkor nem biztos hogy tudom követni a csapongó gondolatmenetek fonalát.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák