Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #897 üzenetére

    Az ev vs. kre témában volt topic, csak bezárták. ez is elég jó megfogalmazás. Hát erre való a Biblia, nem arra, hogy évszámokat olvassuk ki belőle! :))

    emitternek:
    Ez a tanítás, az üzenet, és erről írtam már nem is keveset! Ez a lényeg!

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • emitter

    őstag

    válasz kymco #897 üzenetére

    Ezekben egyetértünk, valóban ezek mind sokkal fontosabbak a dínóknál, stb. De akkor úgy látszik, neked is fel kell tennem a kérdést, még ha nem is tudsz rá válaszolni (legalább mondd azt, hogy ''nem tudom''):
    Miért ír a Biblia teremtésről, özönvízről, vagy pl. Jóbnál dinoszauruszokról? (ugyan nem így nevezi őket, de leírásuk alapján azonosíthatók egy-egy dínóval.)

    MOD: én a tudomány álláspontját azért nem fogadom el, mert ugyan most azt mondják, hogy a különféle leletek többmillió éves kora igazolja az evolúciót, stb. de nekem a hitem és ebből fakadóan a Biblia leírása előrébb van, mint bármilyen emberi tudomány. Ezért most azt mondom, hogy bár nem tudnám megmondani, miért nem hiszek a tudomány magyarázatának a milló éves leletekkel kapcsolatban, de azt hiszem, hogy Isten szava igaz, és én inkább annak hiszek.
    Más kérdés, hogy a tudomány magyarázatával szembeni szkepticizmusom abból is fakad, hogy sok hívő tudós a teremtés bibliai leírását fogadja el, és szerintük ezt alá is támasztják a leletek is, és minden. Ezt nem tudom alátámasztani bizonyítékokkal, lévén nem vagyok tudós, de elhiszem nekik, mert a Biblia leírását hűebben képviselik, mint a teista evolúciósok.

    Tudom, ez most nagyon összevissza és talán nem is egyértelmű magyarázat, de most nem tudtam normálisabban megfogalmazni :U sry

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák