Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emitter

    őstag

    válasz Dalai Láma #526 üzenetére

    Nem hiszem, hogy Isten diktálta az evangélistáknak, mivel tudomásom szerint főleg Mózesnek ''diktált'' csak. Az evangélisták a tanítványoktól, kortársaktól, stb. szedték össze az információt, és írták le. Attól még lehet ez Isten Szentlelkétől ihletett, és szent, miként az evangélisták is azok voltak. :)

    Rabszolgaság: valszeg van még jópár olyan dolog, amit Jézus nem oldott fel az ószöv-i törvények/szokások közül, de ez egyáltalán nem lényeg, főleg nekünk, akik nem vagyunk zsidók :) ha az lennél, már elgondolkozhatnál ezen a kérdésen, mint ahogy ma is sok zsidó megmarad a mózesi törvények szellemében, és ortodox vallást képvisel.
    Azonban Jézus ''nem azért jött, hogy eltörölje a törvényt, hanem hogy betöltse azt.'' , azaz értelmet adjon neki a megváltozott helyzetben. Ugyanis Isten egy új szövetséget kötött az emberrel, az ószövetség időszaka lezárult. Most már Jézusból kell kiindulni, az ő parancsaihoz kell szabnunk magunkat. Csak hát vannak zsidók, akik ezt nem így látják, főleg, hogy nem ismerik el Jézust messiásnak, még mindig várják az ő megszabadítójukat...
    Remélem fel tudtam oldani ezt a feszes légkört itt a rabszolgaság kérdése körül :)

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #526 üzenetére

    A Biblia nem helyesli a rabszolgaságot, de a kor társadalma, gazdasága erre épült. Nem a megszüntetésén, hanem a kordában tartásán van a hangsúly a Bibliában.
    Nem lehet akárkiből rabszolga, a zsidó származású rabszolgákat egy idő elteltével fel kell szabadítani, a nyugalom napja a rabszolgára is vonatkozik stb.... Ezek mind túlléptek a kor által elvárt kereteken.... A legszebben a Filemonhoz írt levélben olvashatunk a szolgasághoz való hozzáállásról....

    Engem komolyan érdekel a Biblai értelmezés szabadságának általad meghúzott határa.... Mennyire lehet elmenni a szószerint értelmezéstől az individuális értelmezésig? Mennyire lehet komolyan venni, a személyes életet egy olyan könyv gondolatiságának, szellemiségének alárendelni, amelyek hibákkal van tele, és többértelmű megfogalmazások hemzsegnek benne?
    Mi az, ami rendet vág ebben az értelmezés dzsungelben?
    A véleményem szerint könnyű kimondani, és talán népszerű is, hogy a Bibliát nem kell szó szerint érteni, mert így mindenki úgy érti, ahogy akarja. Sok kínos helyzetet el lehet kerülni ezzel. Meg lehet kerülni a teremés kérdését, meg lehet kerülni a csodák kérdését, meg lehet kerülni a minden emberben ott rejlő bűn kérdését....
    Meg lehet így felelni egy nem hívőnek, és ugyanakkor hívőnek is mondhatom magam. Nyugodt vagyok, mert népszerű, érdekes és haladó vagyok a hitetlenek között, ugyanakkor hiszek Istenben,...igaz a magam módján.

    [Szerkesztve]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák