Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz kymco #3844 üzenetére

    Te ezt írtad eredetileg:

    "Felvilágosítalak, a valóságos hívő keresztények minden korban szinte elenyésző kisebbségben voltak...."

    Namost ez eléggé erősen olyan szagú, mintha mindig csak egy kiválasztott elit volna igaz hívő a többi meg nyavalyás kultúrkeresztény. :U

    Ne mond hogy megalapozott ez az állításod. Teljes joggal tituláltam ezt hipotetikusnak.

    Egyébként az Isten hitet is eléggé össze vissza definiálod. Pedig oly egyszerű lenne annyit mondani hogy az hívő aki őszintén és valóban hisz Istenben. De most bele akarod kutyulni az ismereteket is, ezzel kizárva sok szerencsétlen aboriginit és vadonban élő indiánt.:DDD
    Ez már régi problémája az egyháznak egyébként.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #3844 üzenetére

    szia kymco :)

    elvezetes a beszelgetes, meg kell mondjam a vallas oldal kepviseloinek allaspontjat nema szimpatiaval kiserem. a magam tapasztalatai ugy erzem harmoniaban vannak a kereszteny gondolkodassal: bar a hit leginkabb egycsapasra jon, mint egy dontes, es eleg 'slamposan' elfogadni, am a tanok azok, amiken szepen el lehet mazsolazgatni evekig, amik aladucoljak a hitet. es ez bizony egy igazi tanulas, fejlodes. amit en ma gondolok a taorol az maskent all most mint husz evvel ezelott, de a hitem nem valtozott... azaz inkabb erosebb lett. de hogyan is erti meg ezt valaki ha egesz eleteben a sajat fontossagat es a masok altali elismereset hajkurassza?
    nagyjabol ahhoz hasonlithato ez, ahogy az ember slamposan elfogadja hogy egy meg egy az ketto. ez a hit. a tobbi 'melo' ezzel kapcsolatban az a matematika tana ami az osszes tetelevel ezt akarja bizonyitani, es egy egesz vilagot epit erre. de hogy ertheti meg az aki elutasitja vagy nem erti meg az alaptetelt?
    vagy ahhoz hogy hogy az ember elfogadja hogy maximum 12 hang kell a zenehez es kesz is. aztan evek munkajaval raebred hogy egy jazz improvizacio kb olyan bonyolult mint egy nagymester sakkpartija. mar, ha rajon egyaltalan, ha meg nem, akkor elmondja neki bill evans - csakhogy ezt meg kell hallani, meg kell erteni. de hogy erti meg ezt valaki aki szerint a guitar hero a zeneles?

    azt gondolom hogy a muveszet, a tudomany es a hit megismeresehez, muvelesehez az embernek ugyanazt az utat kell bejarni. ugyanolyan melysegekbe lehet elmerulni. egy halandonak valoszinuleg pont ugyanannyit lehet profitalni mindegyikbol.

    mivel ilyen nema egyetertes volt bennem nem is volt okom irni, am most latom ezt irtad:
    a Biblia alapján a hit mellé tudást is kell ragasztani
    ez ellentetben van az en hitemmel. nehez megfogalmazni pontosan, de a taoizmusban pont az egyszeruseg az elv, a szinte tudatlan osztonossegre valo torekves (bar a torekves rossz szo a helyes szo a wu wei). az 'udvozulesnek' nem feltetele a hittudomany apolasa (persze nem is kizaro ok). ahogy mondjuk, a keves a sok. sok taoista tortenet beszel olyan emberekrol akik a helyes uton jartak es meg csak nem is hallottak a taorol. az egesz 'izmus' nekunk, maradeknak kell.

    csak megemlitettem, mert erdekes kulonbseg. kerlek ra, tudnal nekem mondani bibliai fejezetet ahol irja hogy tudast kell ragasztani a hithez a siker erdekeben? kivancsi vagyok hogy fogalmaz.
    nincsenek nalatok ellenpeldak egyaltalan? muszaj es kotelezo eljutni egy megismeres szintig hogy ervenyesulj kesobb a menyorszagotokban? ez nekem alig hiheto.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák