Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #23843 üzenetére

    Mi a hasznos? Jobban boldogulsz az életben? Nehéz megfogalmazni. Én pl. a nyitottságot, elfogadást és a megismerés vágyát egyértelműen hasznosnak tartom, és ebben akadályt jelentenek a vallási dogmák.
    Tudom, a vallásnak is lehet egy ilyen pozitívuma, hogy átsegít a nehéz időkön.
    De nem kell a kákán is csomót keresni. A prosperálásnak tág jelentése van. Benne van önmegvalósítás, a lehetőségekkel élés, ami egy vallásos társadalomban szűkebb. A lényeg, hogy legyen választásod.
    Nem tudom mi van veletek. Borg is egyfolytában arra lyukad ki, hogy aki nem vallásos, az szürke biorobot vagy hedonista lesz. Pedig ez egyáltalán nem igaz.
    El tudod képzelni, hogy az az életritmus amibe egy vallás kényszerít valakinek pont hogy fojtogató érzés?

    "...a világi állam száműzte a vallásokat, de ma is beleszól a hívők életébe..."
    Keresztények és az ő mártírkomplexusuk. Egyébként meg add meg a császárnak, ami a császáré.
    "...lopott, ellentmondásokkal teli, levegőben lógó, esetleges, zagyva baromság."
    Nem is tudom hol láttam már ezt...

    "Mert nem látod jól..."
    Szerintem jól látom. A különbséget is, hogy hol csinálják jobban. Ami nálunk folyik, az csak egy demokrácia-színház.
    Te meg tényleg a feudalizmus/autokrácia mellet érvelsz?
    Az adó 1%-át meg igenis lehet sport célú alapítványoknak utalni, ahogy egyházaknak is. Valamiért az egyházaknak van külön 1%-uk, és még ez sem elég nekik.

    "...őket gúnyolják/megvetik régóta."
    A nevetséges eszmék megérdemlik hogy kinevessék őket. Ne vedd magadra, te nem egy eszme vagy.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák