Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23839 üzenetére

    „Tudomásom szerint csak arról van szó, hogy az emberi agynak, gondolkodásnak vannak bizonyos defektusai, amik fogékonyabbá teszik rá.”
    Ezt írtam én is.

    „De egy felvilágosodott társadalomban egyre kevésbé hasznos.”
    Mi a hasznos?
    A boldogság=gazdagság?
    Mert a prosperáló és a boldog, az két külön jellemző (esetleges az átfedésük).
    Az alkoholista, depressziós, pszichológus-ezotv-newage-függő tömegek + hívők mellett hány Spock jut a felvilágosodott, racionalista, boldog, prosperáló világba?

    „Skandináv államok, Svájc, Benelux államok, Kanada, Hong Kong…
    A legvallásosabb államok jellemzően a Közel-keleten vannak, illetve ott van India, Pakisztán, Egyiptom, Törökország.”
    + Dél-Amerika
    Node:
    skandinávok (alkoholizmus, depresszió, identitásválság vs. gazdasági jólét – kizáró ellentét?)
    Svájc (a világ haramiái/pénzmosói, akik köztudottan boldog-vidám népség)
    Benelux (nem a boldogság szó jut eszembe róluk, akkor már inkább olaszok, spanyolok, kubaiak, jamaicaiak…)
    Kanada (identitásválságos progresszív, csupa eltussolt hátrányos megkülönböztetéssel a civil kormányzat részéről – a boldogság melegágya)
    Hong Kong (a tüntetés az új fesztiválszezon; biorobotok halálig – távol-keleten amúgy is divat)
    Közel-Kelet (a) olajmilliárdos királyi család vs. rabszolgahad idénymunkások; b) teljesen más szemléletűek, így a prosperálás nem igazán vethető össze a boldogságuk miértjeivel a nyugati világ mellett; c) nincstelen sodródók)
    India, Pakisztán (ezek nagyon boldogok, mikor egymást meglátják, és prosperálnak is – India informatikában jó, de a tömegei inkább csak boldogan élik középkori nyomorukat)
    (Tudom, rohadt leegyszerűsítő :R De nem tartom hiteles példának ezeket.)

    A vallásosság ad egy életritmust, mivel megadott keretet is adott a híveknek: nem a gyárban-irodában megrohadni az életcél, hanem a megfelelő élet megélése a túlvilág felől közelítve. A prosperálás, az az anyagi felhalmozás - jellemzően egyre szűkebb rétegek javára, miközben mind többen mind nagyobb adósságban úsznak mókuskerekezésük áldásos gyümölcse révén.
    Maga a szemlélet, a kijelölt cél teljesen máshová vezet a vallásos és a bürokrata-gazdasági biorobot számára. Ez csapódik le a statisztikákban, melyeknek akkor hiszek, ha ló legel a… ööö. :)

    „Nem, az a kettős mérce, ha úgy gondolod a globalizált vallás azt jelenti, a te vallásod valamiért előbbre való másokénál, ezért mindenkire vonatkozik.”
    Elvonatkoztatva, a kizárólagosságra törő vallásokat gondoltam ide, de a „maguknakvaló” kis vallások is ide tartozhatnak, mert végülis ugyanaz lesz a vége: a világi állam száműzte a vallásokat, de ma is beleszól a hívők életébe, kettős mércéket generálva.

    Sátánisták
    utánaolvastam: lopott, ellentmondásokkal teli, levegőben lógó, esetleges, zagyva baromság. Az meg, hogy vallásként futhatnak...

    „Ezért is megengedhetetlen hogy egy ennyire alacsony színvonalú, szegregációt mélyítő, korszerűtlen oktatást tart fenn az állam.”
    Mert nem látod jól: olcsó munkaerővel versenyképes lehetsz a multiknál, buta tömegekkel könnyebb szavazatokat szerezni, kevés befektetéssel, kellő adókkal busásan megtérül a kis ráfordítás, minek erőlködni…
    Persze ez csak egy alapmodellje a populista-demagóg kiskirály-világnak, bocsánat: parlamentáris népképviseleti demokráciának. Konkrétan ellenérdekeltek a közpénzből ingyenélő sosem dolgozott jogász-rablók.

    „De nincs nemesek adómentessége sem.”
    mentelmi jog + fizetés + juttatás + kiegészítés + „képviselő úr, micsoda megtiszteltetés, természetesen a vendégem” + slepp + korrupció + stb. (új nemesség, hahóó)
    Tényleg jobb lett a felvilágosult-racionális, néhányszáz kiskirály felkészült vezetésével kormányzott nemzetek sorsa a régi-rossz-vallásos feudalizmus ellenében. Félre ne értsd: pusztán nem látom, hogy beváltanák az ígéreteiket a világi-észérvekkel indokolt „jobbleszavilág”-szakemberei.

    „Ez megint csak azt mutatja, hogy valamiféle előjogokat tulajdonítasz a vallásnak, ami pl. egy nonprofit szervezetnek vagy egy sportklubnak nem jár.”
    Sportkluboknak lóf… jár, semmi más (régóta for profit maffia mind). Olimpiával ne érvelj: doppingbiznisz, üzleti-diplomáciai bojkottok, közröhej az egész cirkusz.
    Nonprofit, közhasznú szervezeteknek miért ne járhatna juttatás, kiváltság? De nem árt látni, mennyien sikkasztanak, kiskapuznak alapítványoknál (eleve az alapítványi adómentességet sokan a vagyonmentésre használják – "belföldi off shore" /in shore :F :)). Továbbá a szemléletet közvetítő, progresszív, álruhás, „szent civilektől” a hideg ráz. Tehát én kettébontom: vannak hasznos-dolgos alapítványok, meg vannak link semmirekellők.

    „Legközelebb, ha bárhol olvasod azt, hogy keresztényellenes, cseréld ki mondjuk laposföldellenesre.”
    A konteósok elszórt net-csoportok, kevésbé megfoghatók. A vallásokat/vallásosokat/egyházakat könnyebb megragadni (nagyobb, egységesebb tömegek), őket gúnyolják/megvetik régóta. Csak hát sok szavazat forog kockán, muszáj néha asztalhoz ülni velük.

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák