Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Dalai Láma #2195 üzenetére

    Röviden válaszolnék. Te csak egyházszervezetben vagy képes gondolkodni, míg ezt maga Isten sem teszi. Egyetlen egyházról van szó a Bibliában, mégpedig arról, ami Jézus követőiből áll össze, de ezt az egyházat már csak azért is lehetetlen ember számára felmérni, mert képtelenek vagyunk megítélni, kik azok, akik valóban Jézust követik. Az általunk ismert egyházi rendszer, szervezet emberi kreálmány, köze nincs Istenhez. Tessék elővenni az újszövetséget, gyülekezetekről van szó és azt még csak véletlenül se hozza fel senki, hogy még kevés gyülekezet volt, hiszen ez nem igaz. Így annyit mondhatok magamról, hogy egy karizmatikus gyülekezet tagja vagyok, s ennyi bőven elég is. Az egyházi meghatározás egyébként is kissé ''vicces'', ugyanis itt Magyarországon az állam határozza meg, hogy mi alapján lehet egyházat alapítani (ha jól tudom 100 bejegyzett tag kell hozzá mindössze).

    Viszont azt kihangsúlyoznám, hogy sehol, egyetlen szóval sem írtam, hogy Isten az én gyülekezetemnek valami titokzatos módon kijelentette az igazságot, másoknak pedig nem. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy tisztán és megmásítatlanul megismerje Isten igazságait. Persze, lehet a Bibliát sokféleképpen magyarázni, de csak azoknak akik a saját hasznukat próbálják kivenni belőle.

    Az én hitem az, hogy a Szentírás Istentől ihletett, s rengeteg dologra alkalmas. Nem tartozom azok közé, akik a szó szerinti vétel rabjai és nem a teremtés vs. evolúció kérdésén múlik a hitem. Szimplán elfogadom és elhiszem, hogy Isten teremtette a világot. Hogy milyen módon? Nos, ez számomra nem lényeges, hiszen úgysem érthetem meg soha és nem is dolgom.

    Nagyon nem tetszik a megfogalmazásod. Úgy beszélsz Jézus tanításáról, mintha az a Biblia egy különálló és önálló része lenne. Van Jézus tanítása és van a többi. Ő volt az aki tökéletesen betöltötte az általunk ószövetségként ismert Igéket, így talán nem kéne különválasztani a kettőt.

    Az, hogy szerinted mi fontos és mi nem, jól tükrözi a jelenlegi ''szabadabb'' katolikus nézetet. Isten meg egyértelműen megmondta, hogy ne készíts magadnak faragott szobrokat. PONT. Nem fér bele ebbe ez a szemlélet, hogy ''áá, elfér az ott, kit zavar''. Hányszor voltak így a zsidók a baál és astarté szobraikkal, aztán nem értették miért kaszabolták le őket a filiszteusok...

    Nem az egyházaknak kell képviselni Isten igazságát. Ahogy az Ige is írja, Isten országa nem itt, vagy ott van, hanem bennünk. A keresztény meghatározást pedig mint már többször átbeszéltük, én jobb szeretem a Biblia szerint értelmezni. Így számomra egy boszorkányüldöző politikai és hatalmi szervezet nem egyenlő a kereszténységgel, még akkor sem ha már régmúltról van szó. Természetesen mindenkinek szíve joga úgy használni ezt a fogalmat, ahogy épp kedve tartja. Nekem pedig szívem joga, hogy korrigáljam azt a hitem szerint :)

    Végezetül - és ez mindenkinek szól -, szeretném ha ezt ''csúnya Viszlát ki akarja zárni a többieket a kereszténységből'' mókázás befejeződne. Nem célom ez, akármennyire is szeretnéd/szeretnétek belegyömöszölni a mondanivalómba. Isten üzenete ezzel kapcsolatban egyértelmű: csakis Jézus által lehetséges minden. Aki ettől hajszálnyit is eltér, mindenféle alternatív verziót kitalálva, saját magát zárja ki, nekem ehhez közöm nincs. Isten szeretete pedig nem hálivúdi, senkit nem fog majmolni és megváltozatlanul hagyni, hogy jól vagy úgy fiam ahogy vagy, csak gyere na, hadd pipáljalak ki. Ti azt mondjátok, kegyetlen Isten az aki olyan feltételrendszert szab meg, ami által nagyon sokan elkárhoznak. Én pedig azt mondom, hogy Isten kegyelme minden emberi mértéket felülmúl, hogy még mindig nyitott a lehetőség és még mindig visszatartja az ítéletet.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Rive

    veterán

    válasz Dalai Láma #2195 üzenetére

    ...elég sokéig a kereszténység egyet jelentett a katolikus vallással.
    Hümm-hümm. Az 500-tól 1500-ig terjedő időszak is tele volt klf. 'eretnekségekkel' és 'elhajlásokkal'. Csak ezekről nem sokkal több maradt fenn, mint amit az egyház fennmaradni engedett. A történelemkönyvet a győztesek írják, érted.

    Az 1500-tól idáig terjedő időszak egyes töréseinek sikerül klf. tartós nemzeti és gazdasági érdekekbe kapaszkodniuk. Ez biztosította a fennmaradásukat addig az időszakig, mikor az eretnekségek üldözése - muszájból - alábbhagyott. És ezen a ponton hozzá kell tenni, hogy a klf. létrejött variációk egy dologban nagyon megegyeztek a katolicizmussal - az eretnekségek kérlelhetetlen üldözésében és kiirtásában.

    [Szerkesztve]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák