Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuki2200

    senior tag

    válasz MageRG #21469 üzenetére

    Egyebkent nem kell ezen rugozni, ha katolikus vagy, a halalos agyadon meggyonsz, feloldoznak akarmilyen szar ember voltal és ha letezik mehetsz a pucer kis angyalkakhoz.. ezt a kiskaput szepen beepitettek

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21469 üzenetére

    A tanítás szerint a lelkedben érzed, hogy mi a helyes, de ugye ez belső hittétel. Szóval, ateistaként sehonnan nem tudod, hogy az ő szavai jók. Pont ez a hit lényege: Nem tudod biztosan, hogy most van-e Isten, ha van, akkor figyel-e rád igen vagy sem, milyen képességekkel rendelkezik. Csak azt látod, hogy itt le van írva egy erkölcsi hozzáállás, és erre mondod azt, hogy ez neked tetszik-e s e szerint akarsz élni vagy nem.
    Jó kérdés mi van a pogányokkal. Szerintem aki nem találkozott a keresztény tanítással, ezért nem ismeri Istent, viszont az ő erkölcsi rendje szerint él, az üdvözül. Aki nem az ő erkölcsi rendje szerint, az nem. Mi a helyzet azokkal, akik az ő erkölcsi rendje szerint élnek, de nem ismerik el Istent: Ez ugye az az eset lenne, hogy felebarátaikat szeretik úgy mint önmagukat, de Istent (x) szeretik teljes szívükből. Erre a Bibliai idézet az, hogy „Féltékeny isten a te istened.” vagy: „Ez az én szeretett Fiam, őt hallgassátok!” Alapvetően nem hiszem, hogy Istennek számít, hogy Atyának, Jahvénak, Jézusnak hívod. A természetanya és Gaia szerintem tuti kiveri Istennél a biztosítékot, és bálványimádásnak könyveli el, jó kérdés mi lesz a döntése. Aztán lehetnek hamis Istenek is, aminél, a válasz az egyértelmű elutasítás, erre is van idézet:
    „Sokan mondják majd nekem azon a napon, hogy Uram nem a te nevedben tanítottunk, gyógyítottunk, nem a te nevedben tettünk annyi csodát. Akkor kijelentem nekik, hogy nem ismerlek benneteket. Távozzatok tőlem ti gonosztevők!”
    Akkor igazságos valakit örök szenvedésre ítélni, mert nem "hisz" valamiben?
    Ez hasonló a tücsök és hangya történetéhez. Igazságos lenne-e télen a hangyától elkobozni a vagyonát? Esetleg kilakoltatni az otthonából, mert rasszista és a nyáron nem foglalkoztatott elég tücsköt? Tetteinknek következménye van. Abban lehet reménykedni, hogy nem a pokolba jut az ember, hanem a tisztítótűzbe.
    A szeretetre épülő társadalom alatt azt értem, hogy ösztönöz arra, hogy szeresd felebarátaid (Legalább ne akarj hasznot húzni a nyomorukból) legyenek barátaid, szeretteid, hogy ki mindegy, csak az életed ne a munka és a 2x2 kriptád közt teljen ahol ott van a legújabb műszaki cikk. Ezen nem nagyon lehet vitatkozni: 1984, Black Mirror 1x2, 3x1, Sziget, Emlékek őre, nagyon sok sci-fi megmutatta, hogy milyen lenne egy társadalom emberi érték nélkül. Működne, mert működik, míg vannak hangyák, csak az már nem az emberről szól. Azt is tudjuk milyen egy társadalom, ahol csak barátok, és törzs van, a többi törzs pedig ellenség és ki kéne irtani lsd Hotel Ruanda, ami a megtörtént 1 milliós Ruandai népirtásról szól, ami szintén számomra nem követendő példa. Ezért mondom, hogy nem nagyon lehet vitatkozni ezen a társadalmi normán, mert az alternatívák rosszabbak.

Új hozzászólás Aktív témák