Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #20564 üzenetére

    Így hogy kiegészítetted a leírást, hogy nem az ima segít hanem Isten így már korrekt, javaslom, hogy így kiegészítve javítsd a cikkedet is. Különben vannak olyanok akik tényleg elhiszik neked, hogy az ima és a Biblia olvasás vagy a templomba járás vagy felekezeti tagság menti meg őket és nem Isten.
    Törekednünk kell a szent életre, de nem a szent élet által menekülünk meg. Valahogy ez elsikkad a blogodban, Isten helyett nagyon a tettekre koncentrálsz, de mit érnek a tettek, ha nincs kapcsolatod Istennel.
    Isten ima nélkül is képes szabadítani, lásd: 1Jn 4,19: Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket! Ne ezért imádkozzunk mert ez segít, hanem mert Isten előbb szeretett.
    De a korrekcióddal, hogy nem a tettek, hanem Isten szabadít így már jó. Az ilyen cselekedet központú vallási vezetők tévesztenek meg sok embert, mert nem az Istennel való kapcsolatra figyelnek, hanem a cselekedetre.
    És éppen ebbe a hibába estek a zsidók is, elfelejtették Istent, de közben buzgón jártak a templomba áldozni, imádkozni. Nagyon fontos a fontossági sorrend.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz Ujjlenyomat #20564 üzenetére

    Nem vagyok híve a Ctrl+c Ctrl+v válaszoknak. De szerintem ezt észrevetted te is.
    Elnézést kérek a csipkelődésemért...

    Ez úgy hangzik, mintha ki hagytam volna Isten segítségét a megoldások közül. De valóban így volt?
    Mindenesetre, ha megakarunk szabadulni egy rossz szokásunktól, azért nekünk is lépéseket, áldozatokat kell tennünk, nem csak ölbe tett kézzel várni Isten szabadítását.

    Az imára lehet úgy tekinteni, és esetenként az ateista oldal úgy is tekint, mint amikor az ember saját magát akarja megerősíteni vele. Imádkozom, hogy képes vagyok rá, és akkor el is hiszem, hogy képes vagyok rá, és akkor képes is leszek rá.

    Szerintem nem az ima a lényeg. A Szentlélek úgy is helyettünk esedezik, mikor nekünk nem megy.
    A lényeg az Isten személye. Ezt szerettem volna megerősíteni. Nem az ima gyógyít, nem az ima szabadít meg. Az imádság csak egy köztes dolog, nem varázsige Ezt szerettem volna egyértelműbbé tenni másoknak.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák