Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #16426 üzenetére

    ...másik pölö:
    egy forrásban lévő vizben rendezettnek látod a buborékok mozgását?
    gondolom nem
    pedig hajszálpontosan ugyan annyira "rendezettek", mint a naprendszer
    hajszálpontosan ugyanúgy a vonatkozó törvényeknek és erőhatásoknak megfelelően kavarognak
    isten tervezése nélkül is:)
    csak a forró vizes példát még nem építetted be a tudatodba, a személyes felépítményedbe
    (ejj de qrva jó vagyok :DD )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #16426 üzenetére

    A naprendszert nem a szemlélő teszi rendezetté, hanem a fizikai törvények. Ezen nincs mit ragozni :) Nagyon antropomorf módon kezeled a dolgokat. ez már az elején feltűnt.

    "Azért vagyunk egy állásponton, mert ugyan annak az Istennek vagyunk..."
    mármint kik azok a "mi"?
    a különböző keresztény irányzatok?
    mert ez esetben egy kis kölcsönös öldöklés még belefér abba a közös álláspontba?
    (a reformációra gondolok
    vagy az inkvizícióra
    esetleg tágabb értelemben a keresztes hadjáratokra...)

    Igen a keresztyénekre gondoltam. A kölcsönös öldöklés jogos észrevétel, én személy szerint nem vagyok rá büszke, mert akár hiteltelenné tehet minket. De ilyenkor fontos látni, hogy mit mond a Biblia. Ha valakit látsz hogy több ezer embert a halálba küld, mert hatalomra vágyik és megnézed hogy a Bibliában az van hogy ne ölj akkor jogos a kérdés, hogy mi van??? A Biblia megadja a választ. El tudod dönteni, hogy az az ember a hatalomvágy miatt cselekedett vagy Istent követte.

    A felekezet kapcsán is ezt látom, hogy hiába figyelmeztette Pál apostol már a korai gyülekezeteket, hogy nem az számít hogy Apollós vagy az ő tanítására jött létre a gyülekezet, hanem az amit Jézus mondott, de mi mégis a tanítók által szegregálódunk és késhegyig menő vitákra vagyunk képesek. De Krisztus megváltó munkája, hogy meghalt értünk ez testvérré tesz minket akár akarjuk akár nem. Az Ő vére által vagyunk testvérek. Egyébként ha megnézed van ebben egy lüktetés ez abból fakad, hogy az emberek újra felfedezik, hogy Isten mit mond, ezt nevezik kánaáni nyelven ébredésnek és ilyenkor mindig van egy kis összezördülés azok között akik a Bibliához, Isten kijelentéséhez ragaszkodnak és azok között akik inkább még a hagyományhoz, megszokásokhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák