Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #5895 üzenetére

    Mondj jobbat. Mint anno Maxwell mondott. Newton törvényei jók, de az igazik mégis csak Maxwell egyenletei.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #5886 üzenetére

    Neked zagyva, mert nem érted. Tényleg nem egyszerű megérteni, nem is általános iskolai tananyag. De vannak megfigyelhető jelenségek, amik bizony makacs dolgok. És Einsteinnek adnak igazat.

    Az idő a világegyetem része, és rajta kívül nincs idő. Előtte sem volt, és utána sem lesz. Isten sem rabja az időnek. Sőt, ő maga teremtette. A térrel együtt. Ezt téridőnek nevezzük. Persze ez nincs benne a Bibliában.

    De a Bibliában az sincs benne, hogy ha fáj a fejed, vegyél be Aspirint, vagy a törött csontodat röntgenezzék meg, készítsenek MR felvételt az agyadról, vagy rák esetén kemoterápiával, vagy sugárkezeléssel gyógyítsanak. Ja, meg a védőoltásokról sem esik szó benne. Persze ezek is kitalációk, meg tudományosnak mondott blődségek, és nincs is olyan, hogy AIDS, mert a Biblia nem ír róla sehol.

    Használod az atomerőműben előállított elektromos áramot, nézed a tévét, és közben teljesen értelmetlen és fölösleges módon nem fogadod el a tudományos eredményeket, ismereteket. Vagyis csak részben. Ahogy neked, és a te bibliaértelmezésednek tetszik.

    Persze jól átmosták az agyad, és nagyon ragaszkodnod kell a saját elképzelésedhez - ami nem is annyira saját - mert törékeny. Nagyon. Újragondolni az egészet pedig nem egyszerű, tulajdonképpen mindent, amiben eddig hittél, borítana. De hidd el, megérné. Kb. olyan ez, mint egy ókori görögnek fotót mutatni az Olympos tetejéről, ahol kiderülne, hogy nem laknak ott istenek. Onnantól fogva a hite értelmét veszítené. A te hited is ilyen.

    Egyrészt egyértelműen tévedéseken alapul.
    Másrészt szükségtelenül, mert Jézus megváltása, és a szeretet parancsa ugyanúgy érvényes akkor is, ha ősrobbanással kezdődött a világegyetem 13,7 milliárd évvel ezelőtt.

    De nyilván egy sokkal nagyobb erő kellene, hogy kimozdítson téged a jelenlegi hitedből. És hatalmas bátorság is kellene. Te is érzed, hogy mennyi összeütközésed van a tévhiteid miatt a tudománnyal. Vajon Isten tényleg ennyire át akarja verni az emberiséget? Vagy az összes tudós csaló/becsapták őt?

    Kemény szavak, tudom.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    A fő bajom pedig az, hogy sokan úgy tekintenek a kereszténységre, mint amely vallás ellentétben áll a tudománnyal. Ez egyszerűen nem igaz. A tudomány alátámasztja a kereszténységet, Jézus tanítását.

    A Biblia nem téves tanítás, butítás, vagy hülyeség. A Biblia igaz. De nem történelemkönyv, nem is valami féle dokumentáció, vagy tudományos írás. Aki így olvassa, rossz úton jár. A bibliából rengeteget megtudhatunk magunkról, emberekről, valamint az emberek és Isten kapcsolatáról, a lelkünk legmélyéről. Spirituális íromány, így is kell olvasni.

    Isten azért teremtett nekünk ekkora agyat, hogy használjuk is. Ezen is érdemes elgondolkodni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    A fő bajom pedig az, hogy sokan úgy tekintenek a kereszténységre, mint amely vallás ellentétben áll a tudománnyal. Ez egyszerűen nem igaz. A tudomány alátámasztja a kereszténységet, Jézus tanítását.

    A Biblia nem téves tanítás, butítás, vagy hülyeség. A Biblia igaz. De nem történelemkönyv, nem is valami féle dokumentáció, vagy tudományos írás. Aki így olvassa, rossz úton jár. A bibliából rengeteget megtudhatunk magunkról, emberekről, valamint az emberek és Isten kapcsolatáról, a lelkünk legmélyéről. Spirituális íromány, így is kell olvasni.

    Isten azért teremtett nekünk ekkora agyat, hogy használjuk is. Ezen is érdemes elgondolkodni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #5912 üzenetére

    Az elméletnek minél jobban meg kell tudnia jósolni a valóságot. Ha pontosan, és mindig megjósolja, akkor jó az elmélet. Ha egyetlen esetben is hibás a jóslat, akkor az elmélet elbukik. Azt hiszem.

    Több fajta elméletalkotási mód lehetséges. Az ősrobbanás elméletének megalkotása nem a kitalációtól indul, hanem a megfigyelt jelenségektől. Azaz, hogy azt vették észre, hogy az univerzum tágul. Megfordítva a dolgot azt kapjuk, hogy valaha 1 pontból indult el a folyamat. Ez nagyon logikus. Persze lehet, hogy már megvolt a kész univerzum, mikor elkezdett tágulni, de ez sokkal valószínűtlenebb.

    Ami a hiedelem kategóriája, az inkább az, hogy mi lesz a továbbiakban. Elkezd összezsugorodni, vagy a végtelenségig tágul tovább? Ehhez kellene tudni az univerzum pontos tömegét. Amíg ezt nem tudjuk pontosan, addig találgatás, de ezt a tudósok is így kezelik.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #5914 üzenetére

    A nagy bumm elmélet nem azért lehetséges, mert a szingularitásban nem érvényesek a fizika szabályai. Hanem azért, mert a világegyetem tágul, és ha visszafelé nézzük, akkor összehúzódik, egyetlen pont felé.

    A szingularitás egy plusz adalék, amit a fizikusok nem szeretnek, mert nem lehet vele mit kezdeni.

    Az atomokról sosem gondolták, hogy olyan picik, hogy ott már semmi féle fizikai törvény nem érvényes. egy bizonyos méreten alul egy ideig nem tudtak vizsgálódni, de akkor sem gondolták azt, hogy itt érvényét vesztené a fizika. Akkor sem ,amikor még nem tudták, mi az a kvantummechanika.

    A szingularitás ezzel szemben egészen más. Itt nem arról van szó, hogy nem tudom, hogyan kell vizsgálni, hanem, hogy tudom, hogy nem lehet.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #5919 üzenetére

    Valóban, Isten maga is végtelen kérdést felvet. Tudományosan Isten sem vizsgálható. És igen, a tudomány azzal foglalkozik, amihez van apparátusa. Ezért kell Istent kivonni az egyenletből. És ez nem baj. A teremtett világ magyarázható a fizikával, leírható, megfejthető, megismerhető. Mondhatjuk azt, hogy Isten által teremtett törvények vannak, és e törvényeket megismerhetjük. A tudomány ezt valósítja meg.

    Ami ezen túl van, az már hit. Ezért a hit és a tudomány békésen megfér egymás mellett. Akkor van gond, amikor valaki határt sért. De ez sem a hit, sem a tudomány hibája, hanem azé az emberé, aki tudományosan akar Istent bizonyítani, vagy hittel az emberi faj kialakulását.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #5919 üzenetére

    :U

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #5935 üzenetére

    Ezzel csak az lenne a problémám, hogy az ezt kutató tudósoknak a megmagyarázhatatlan inkább rémálom, mint csodálatos dolog. Pont ők azok, akik nem zárnak be valamit egy fekete dobozba kényelemből.

    A szingularitás egy matematikai fogalom, és kvázi arról van szó, hogy kiszámolták, hogy fekete lyukakban, és így, ha létezett, az ősrobbanáskor is ilyen állapot lépett fel.

    Tehát nem arról van szó, hogy feltételeznek valamit, hogy mi is az a szingularitás. Mert azt tudják. Az érdekes, és durva az, hogy az egyenletekből az jött ki, hogy bizonyos esetekben ez a szingularitás lép fel.
    Az ilyen esetben pedig a világegyetem törvényeit leíró egyenletek nem használhatók. Tehát vagy az egyenletek a rosszak - akkor minden más esetben miért működnek tökéletesen? - vagy tényleg igaz ez a szingularitás-dolog.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz lao ce #5935 üzenetére

    Ezzel csak az lenne a problémám, hogy az ezt kutató tudósoknak a megmagyarázhatatlan inkább rémálom, mint csodálatos dolog. Pont ők azok, akik nem zárnak be valamit egy fekete dobozba kényelemből.

    A szingularitás egy matematikai fogalom, és kvázi arról van szó, hogy kiszámolták, hogy fekete lyukakban, és így, ha létezett, az ősrobbanáskor is ilyen állapot lépett fel.

    Tehát nem arról van szó, hogy feltételeznek valamit, hogy mi is az a szingularitás. Mert azt tudják. Az érdekes, és durva az, hogy az egyenletekből az jött ki, hogy bizonyos esetekben ez a szingularitás lép fel.
    Az ilyen esetben pedig a világegyetem törvényeit leíró egyenletek nem használhatók. Tehát vagy az egyenletek a rosszak - akkor minden más esetben miért működnek tökéletesen? - vagy tényleg igaz ez a szingularitás-dolog.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #5900 üzenetére

    Itt nem a teljes énedről van szó, hanem arról, ami átjön az írásaid alapján. Nyilván sokkal komplexebb vagy annál, mint ami megmutatkozik belőled egy ilyen speciális téma tárgyalása esetén.

    A fél város ismer is téged, hogy szeretnek? És ha rád kiabálnak, az a szeretet, vagy megvetés jele? Nem volt egyértelmű.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5943 üzenetére

    Az ember általában Jézushoz tér meg. Vagy az Atyához. ( az egyszerűség kedvéért írhatnék Istent). Hogy milyen konkrét egyházközösséget választ magának, az már nagyjából mindegy. Persze nagyon fontos és lényeges különbségek vannak, de egy katolikus és egy református, vagy más közösségben is meg lehet találni az utat Isten felé.

    Az, hogy melyiket választja az ember, nagyban függ a tapasztalatoktól, előítéletektől, és hogy hol milyen közösséget talál.

    Felekezethez nem lehet megtérni, csak Istenhez. Így aki megtért, az megtért, bármilyen felekezetet is válasszon magának.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5952 üzenetére

    Nem tudom én sem, mi lehet a különbség "sima" és megtért keresztény között. A keresztény már magában foglalja, hogy megtért. Nekem ezek mindig gyanúsak. Ha másokat lealacsonyítóan kezelnek, és csak magukat fogadják el legjobbnak, és mindezt úgy, hogy másokat megvetnek, kirekesztenek.

    Persze nyilván minden vallás és felekezet azt gondolja, hogy ők csinálják jól, de van, ahol tanítják is, hogy a többi felekezet miért és mennyire rossz. Én ezt nem szeretem. Egy bizonyos határon túl nem, mert az már a kereszténység lényegével kezd ütközni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #5976 üzenetére

    Most már lehetséges a vegyesházasság, régen ez tiltott volt, de legalábbis utána az adott felekezet rossz szemmel nézett az illetőre.

    Olyan létezik, hogy utólag kimondják, hogy az esküvő nem volt érvényes. ennek megvannak a kritériumai, így érvényteleníteni lehet egy házasságot. Válást nem lehet egyházilag elintézni.

    De van olyan, hogy az ember esküt tesz, és nem tudja betartani. Vagy megfogad valamit, és nem sikerül betartani. Nem lehet ezt kívülről megítélni, ez Isten hatásköre.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz AMD Power #5993 üzenetére

    De. Én is ezt gondolom, és azt hiszem, eddig is ezt kommunikáltam. Egyetértünk.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6018 üzenetére

    Kérdés, hogy kymco tudja-e, hogy nem a megfelelő felekezetben van? Mert gondolom, te igen. Nyilván. És elég kevesen vagytok, akik a teljes igazság birtokában, mindent helyesen gondoltok.

    Milyen az igazi kereszténység? Van egyáltalán egyetlen féle igazi kereszténység? Vagy lehet, hogy minden ember számára kicsit más, az ő saját életéhez mérten. Például mindenkinek máshol van a tűréshatár, fájdalomküszöb, stb. Van, akinek valamit megtenni semmiség, másnak óriási tett. A kereszténységben is megvannak ezek a személyes hangsúlyok.

    Vajon az lenne, az igazi keresztény, aki tudomány-tagadó, bibliahívő fanatikus? Biztos vagy benne? Honnan vagy ilyen biztos benne? Oké, tegyük fel, volt erről valami tapasztalatod. És mi van akkor, ha másnak is voltak hasonló tapasztalásai, amik megerősítették abban, hogy amit és ahogy gondol, az jó, és tudja, merre van a helyes út?

    Csak a hited alapján mondhatod, hogy a tied a jó, és másoké a rossz út. Más is ugyanezt mondja a saját hite alapján.

    Eleve gyanús, hogy egyes keresztények igyekszenek másik keresztényeket kitessékelni a kereszténység köréből, és minősítik őket, nem igazi kereszténynek gondolják őket. Ez mélységesen felháborít. Hogy jön ahhoz bárki, hogy a személyes Isten-hitemet minősítse, és eldöntse, hogy az mondható-e kereszténynek, vagy sem.

    Eleve probléma van ott, amikor kifelé kell tekintgetni, és vizsgálni mások kereszténységét, hogy az megfelelő-e.

    Hála Istennek, nem te döntesz ebben a kérdésben, legfeljebb elképzelésed, vagy véleményed lehet, a szavad nem jelent semmi többet.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6024 üzenetére

    Kymcoval kapcsolatban én írtam valamit, neked. Várva a választ.

    Szerinted miért halt meg Jézus?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6030 üzenetére

    A fórumon nem tudom, mennyire van értelme a nagy egyetértésnek. Persze, sok dologban egyetértünk. Én is veled, és talán te is velem.
    De nem látnám sok értelmét annak, hogy hozzászólásokon keresztül ragozzuk az egyetértésünket.

    Lehet, hogy a vitának sincs több értelme. És néha jó felfedezni a közös pontokat. És a hit szempontjából tényleg mindegy, hogy nagy bummal kezdődött-e a világ, és hogy miképpen zajlott le az evolúció.

    Épp ezért nem értem, hogy JJánosnak miért van mégis szüksége erre. És különösen veszélyesnek tartom azt, hogyha úgy tüntetik fel a kereszténységet, mint ami a tudománnyal ellentétes, vagy ütközik vele. Ezt szóvá is teszem.

    Meg azt is, amikor valaki látatlanban, ismeretlenül minősíti az Istenbe vetett hitemet. Csak azért, mert pl. én elfogadom az evolúciót, a fizika törvényeit, és igen valószínűnek tartom, hogy a világegyetem az ősrobbanással jött létre.

    Ha ezek nüansznyi dolgok, JJános kollégának is elég lenne csak legyintenie, mint ahogyan te teszed ezt vele. Számára viszont ezek kardinális kérdések. És ebben nem vele értek egyet.

    Meg azt is tudom, hogy néha ól jön a fórumban is egy-egy szövetséges, és olyankor a kisebb nézeteltéréseket félre tudjuk tenni. Mert töbet ér, hogy van egy szövetségesünk annál, hogy a köztünk lévő különbségeken vitázzunk. De ez már fórumozás-lélektan, ha létezik ilyen ;)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6032 üzenetére

    De én nem a kegyelemről írtam, és mintha elbeszéltünk volna egymás mellett.

    A keresztény pedig nem egy annyira egzakt fogalom. Képzeld el, hogy van egy út. Van, aki csak most lépett erre az útra, valaki pedig már sokkal előrébb jár rajta. És mégis mindketten keresztények.

    Van, akinek könnyebb az úton maradnia, és van olyan is, aki le-letér, és csak nehezen tud rajta maradni.

    Keresztény az, aki Krisztus tanításai szerint él, és igyekszik megvalósítani az életében, hogy valóban a szeretet irányítsa a tetteit.

    De ennek is vannak szintjei. Ha csak hetente mész el templomba, és tartasz ott bűnbánatot, és legalább ott kicsit magadba szállsz, akkor is keresztény vagy.

    De értem, mit mondasz, az, hogy elhiszem, hogy Jézus az Isten fia, még önmagában kevés. De bármit is teszek, minden kevés lesz, mert mindig lehet még jobban. De ott van Isten a másik oldalon, hogy amihez én már kevés vagyok, azt megadja, megsegít.

    Ez lehet ugyanaz, mint amit írtál. Ha kinyitom az ajtót a Kopogtató Jézusnak, ő már be is jön. Van ,aki csak ajtót nyit, van, aki ünneplőt húz, mások még fejedelmi ebéddel is várják Jézust. De mindegyikük keresztény.

    A talentumos példabeszéd is hasonlóról szól. Mindenkinek más jutott, azokkal kell gazdálkodnia. Meg kell tennünk, amit tudunk, de akinek 2 talentuma van, attól nem várja el az Úr, hogy ugyanannyra megsokszorozza, mint akinek 5 van. Bár ez most lehet hogy annyira nem illik ide.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6034 üzenetére

    Dehogyis nincs köze! Nem a külsőségekről beszélek! Szó sincs Krisztus tetteinek másolásáról! Félreértesz. Nem azt írtam, hogy Krisztus lelkületét másoljuk. Egyáltalán nem arra gondolok, hogy éljünk úgy, mint maga Jézus.

    Krisztus tanításai szerint élni mit jelent? Elég konkrétan fogalmaz maga Jézus is. Nem azért mondja ezeket, hogy ne így próbáljunk élni. És itt nem koppintásról beszélek. Hanem, hogy ott legyen bennünk a szeretet. És ez vezérelje a cselekedeteinket, minket.

    Krisztus lelkének befogadása magával kell, hogy hozza ezt. Ezek eléggé összefüggő dolgok.

    És emellett még van sok minden más is. A személyes kapcsolat, az Istenre hagyatkozás, a tényleges bizalom, stb.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6036 üzenetére

    Valóban nem ezt jelenti, de nem is ezt mondtam. Krisztus követése nem egyenlő azzal, hogy tudjuk, mik a tanításai. De nem véletlenül vannak tanításai.

    Nem arról beszélek, amire gondolsz. Egy hitetlen ember is igyekzhetne Krisztus tanításai szerint élni, mégsem lenne keresztény. Gondolom valami ilyesmire gondolsz. Kell hozzá a hit, a személyes Istenkapcsolat.

    De ugyanígy az se működik, hogy beengedem Jézust az életembe, és nagy ívben teszek utána a tanításaira. Szerintem ilyen nincs is, mert a két dolog együtt jár. Ha hátat fordítasz a tanításainak, valójában be sem engedted őt.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6036 üzenetére

    2x ment

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6039 üzenetére

    Persze, ez természetes. Én is ezt gondolom.

    Valamint az sem elhanyagolható, hogy ha tényleg a tanításait igyekszem megtartani, az nekem is a javamra válik, mert Jézus jót akar. És már itt a földön is meghozza a gyümölcsét.

    Azért is követem, mert megbízom benne, mert tudom, hogy igaza van, és hogy jót akar.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6042 üzenetére

    "Jézus nem miért, hanem kiért halt meg. Azért, hogy egyszeri áldozattal áldozzon értünk emberekért. Az emberi fajért halt meg Jézus."

    Oké, de miért kellett áldozattal áldoznia? Mi lett volna, ha nem teszi meg? És oké, hogy az emberi fajért halt meg Jézus, de ezzel mit ért el, mi változott ettől?

    Helyreállt ettől az Isten és az emberek kapcsolata? Ebben a kapcsolatban milyen változás állt be a kereszthalál és feltámadás által?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz aphra2 #6047 üzenetére

    Melyik vallás szerint?

    Ha azt veszed alapul, hogy a fogantatástól számítva ember az ember, akkor egyes fogamzásgátlók amik a beágyazódást nem teszik lehetővé, tulajdonképpen embert ölnek. A lombikbébi program esetén a méhbe több embriót is beültetnek, mert néhány közülük nem él túl. A megmaradtak pedig szintén többen vannak, a sikeres terhesség érdekében néhányat meg kell ölni közülük. Ez nagy dilemma: szabad-e ölnöm ahhoz, hogy életet adjak?

    Ha keresed Istent, előbb, vagy utóbb jelentkezni fog nálad. Nem kell csodás eseményekre várni, hihetetlen történetekre, vagy természetfeletti dolgokra. Lehet, hogy csak elönt egy érzés, hogy "köszönöm Istenem, hogy létezhetek ezen a csodálatos bolygón, köszönöm, hogy megteremtettél engem, és hogy szeretsz!". Ezernyi hasonló és más élményed is lehet.

    Vagy egy jó beszélgetés egy jó ismerősöddel, egy finom ebéd, egy fárasztó túrázás, egy átdolgozott nap. Keresd benne Istent. Ha van olyan érzésed, hogy "ez most jó", vagy "ez most nagyon nehéz", abban is meglelheted Istent. Ki is próbálhatod, hogy az átlagos eseményekben keresed Istent.
    De lehet, hogy csak évtizedek múlva jön el ez a várt pillanat. Ismerek olyan embert, aki évek óta vár ennek az élménynek a bekövetkezésére, keresi Istent. És nem lehet tudni, hogy Isten mikor nyit be.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6041 üzenetére

    Ez a hozzászólásod nagy mértékben segített abban, hogy megértsem a hitedet. Az ezzel kapcsolatos véleményemet nem írom le, mert utólag talán megbánnám. Nekem a Jelek című film jutott erről eszembe, Mel Gibson főszereplésével. Nem a történet kidolgozottsága, vagy az ufók miatt, hanem Mel Gibson által alakított szereplő hite miatt jutott eszembe.

    Az pedig nem baj, hogy keményen ragaszkodsz bizonyos dolgokhoz az életviteleddel kapcsolatban. Baj nem lehet belőle.

    Az Ökuménia eljövetelét nem sikerült megtalálnom a Bibliában, kicsit zavaros nekem ez a bekezdés. És mi lesz az ezer éves királyság után? Miért pont 1000? A Földön lesz ez a királyság?

    És mi lesz, miután a Nap felfúvódik, és felperzseli a földi életet?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6053 üzenetére

    Nem vizsgálom, hanem megértem. Igyekszem megérteni, hogy hogy lett belőled az, ami most vagy. És abból a hozzászólásodból megkaptam a választ.

    Dániel 7,7??? Az ökumenia??? Milyen kifacsart magyarázat szerint? Jelenések könyve? Hol? Én egészen mást olvasok ki belőle.

    A további pár bekezdésedet a Föld sorsáról igyekszem figyelmen kívül hagyni...

    Jézusról a kérdéseim elég konkrétak.

    Egy tisztség nevétől nem iszonyodok. Eszemben sincs iszonyodni. Persze ettől te még tekinthetsz rám, mint a megtestesült gonoszra, amíg tűzzel-vassal ki nem akarsz irtani.

    Nem ismersz sem engem, sem a személyes hitemet, a viszonyomat Istennel. Annyit mondok, hogy közöttünk rendben van ez a név-dolog.

    Az út keskeny, de mindenkinek más, mindenkinek személyes. Így ahány ember, annyi út.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6065 üzenetére

    Kérdeztem valamit, érdekelt a válaszod. Ha nem válaszolsz, akkor beletörődöm.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6064 üzenetére

    Egyáltalán nem hazugság. Biztos vagyok benne, hogy ez nem gond közöttünk. Ez kész tény. Nem tudom, hogy te beszéltél-e Istennel az én nick nevemmel kapcsolatban. A Biblia sem írja le, hogy rossz dolog lenne a dalai láma nicknév. Ráadásul Istent nem zavarja a nickem. Ha őt nem zavarja, téged sem kellene, hogy zavarjon. Ez nem hazugság.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz AMD Power #6070 üzenetére

    Isten minden aprósággal foglalkozik, de valószínű, hogy mindent a megfelelő súllyal kezel. Legalábbis én így tudom elképzelni. Persze lehet, hogy én tévedek.

    Egy fórumos nick névnek nincs túl nagy súlya.

    De az is lehet, hogy mindent egyformán fontosnak kezel Isten, mert erre is van elég kapacitása. Akkor meg miért ne így tenne?

    De Isten nem ember, ezért nem is emberiek az érzései, a gondolatai és a viselkedése. Sőt, ilyenei valószínűleg nincsenek is, csak amije van, arra nekünk szavunk sincs, és fel sem foghatjuk. Ezért közelítünk, igyekszünk ilyen primitív földi emberi tulajdonságokkal körülírni és megfogni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Nem gondolom, hogy vicc lenne az ilyen forma Isten-tapasztalás. Ez egy korai hit-stádium. Ezért hoztam szóba pár hsz-szel korábban a Jelek c. filmet. Ott Mel Gibson által játszott kiugrott lelkész azért vált hitetlenné, mert meghalt a felesége. A film végén valami jó történt vele, és ezért ismét hívővé és gyakorló lelkésszé vált. (részletesebben nem akarom kifejteni, mert hátha valaki megnézné).

    Ez tehát egy tipikus hitfázis. Ha az ember képes túllépni rajta, és fejlődni a hitében, akkor nincs baj. Ugyanígy az Isten megkérdőjelezése is egy szintje a hitnek, és nagyon fontos szint, mert a kételyek, megkérdőjelezés után tudunk tovább lépni. Aki ezt nem teszi meg, nem tud előrébb lépni a hitében. (persze ez a szakasz lehet nagyon rövid, és akár élethosszig tartó - sok ateista ebben az állapotban rekedt hívő).

    Igazából mindegy is, mi indította el őt a hit útján. Akár az is lehetett volna, hogy imádkozott, hogy jöjjön a busza, és lám, jött a busza.

    JJánossal kapcsoaltban nem az Istenbe vetett bizalma, és Isten tapasztalásai a problémásak, hanem az a világnézet amit később tanítottak neki a vallási vezetői. Ha egy másik közösségbe kerül, ebből az első ISten-élményből egy egészen másfajta hitvilág is kialakulhatott volna.

    Nekem JJános istenkapcsolatával kapcsolatban nincs kifogásom, egyrészt mert nem ismerem a kapcsolatukat, másrészt mert amit ezzel kapcsolatban ír, azzal nincs is semmi gond.

    A számomra elfogadhatatlan dolgok ott kezdődnek, amikor az ökuménia, mint veszedelmes ellenség kerül elő, a tudomány tagadása, és hittel való szembeállítása, tények figyelmen kívülhagyása, és el nem ismerése, valamint ítélet alkotása mások felett, mások kereszténységének kétségbe vonása.

    Én JJános hitét nem szivesen minősíteném, az Istenbe vetett bizalmához nekem semmi közöm, lehet ez egy tiszta, és őszinte kapcsolat, amit sok ember megirigyelhetne.

    A "sallangoknál" kezdődnek a problémák. A nicknevem problémává emelésével. Ezek megmosolyogtató, de kissé elszomorító dolgok.

    (JJános, ha olvasod ezt a hozzászólást, akkor egyes szám második személyben olvasd, mintha neked írnám - mert tudom, hogy nem esik jól az embernek, ha róla beszélnek másnak, miközben ő is ott van, és hallja. [ de egyszerre a kettő nem megy :( ])

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #6076 üzenetére

    Tényleg bölcsebbnek képzelted? Vagy ez csak egy lealacsonyító kifejezés? Mások megbántására alkalmas eszköz, melynek semmi haszna nincs.

    Ennyire ismered JJánost? Ennyire tudod, hogy min alapszik a hite? Én nem tudom, min alapszik a hite. Azt tudom csak, amit leírt. Meg azt, amin ez én hitem alapszik. És te is azt ismered legjobban, ahogy ez veled kapcsolatban van. Ebből tudsz általánosítani, JJános felé is.

    A nem személyes jellegű része a hozzászólásodnak meg szerintem is így van, részben. Mert az azért tény, hogy egy szerelmet, bármit is az első nagy találkozás igencsak meghatároz. És persze ez idővel halványodik, ebből a kezdeti eseményből mindig lehet erőt meríteni, visszatérni hozzá, új lendületet venni.

    Furcsállom, hogy JJános azt állítja rólam, hogy hazudok. Furcsállom ezt a fajta személyeskedést.

    Apropó, neked mi a véleményed a nicknevemről? (tudom, provokatív vagyok, a gonosz hátsó szándékomról nem is beszélve, de most már ráadásul komolyan érdekel is a e válaszod)

    Lassan pedig átnevezhetnénk a topicot "JJános hite" névre. :))

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6080 üzenetére

    Milyennek gondoljuk Istent? Én milyennek gondolom? Biztos vagy abban, hogy tudod erre a biztos választ, és nem tévedsz?

    Hazudik a nénikéd! Hazugságról pedig szó sincs. Legfeljebb a te fejedben. De tudod mit? Gondold úgy, gondold azt, hogy hazudunk itt többen is, ha ettől jobban érzed magad. De attól, hogy te annak gondolod, még nem lesz valami igaz.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6082 üzenetére

    A gonosz és Isten nem összeegyeztethető. A dalai láma nem gonosz. A dalai láma Isten teremtménye.

    Szerinted, ha valaki téved, de meg van győződve arról, hogy igaza van, az hazudik? Mert ha ez így lenne, akkor én is írhatnám, hogy hazudsz. e helyett csak azt gondolom, hogy számos esetben, és a biblia értelmezésében is tévedsz. Nem hazudsz, mert meg vagy győződve arról, hogy a te igazságod az egyetlen létező igazság.

    Katyvaszolsz. A tényeket semmibe veszed. A tények ütköznek a te biblia értelmezéseddel. Az én biblia értelmezésemmel nem ütköznek a tények.

    Senkit nem lázítok ellened. Kymco nem lázad ellened, a többiek pedig a te írásodra reagáltak, csak úgy, mint én.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #6083 üzenetére

    Van ilyen megtérés is. Nem minden megtérés ilyen. És azzal sincs baj, ha valaki olyan dolog miatt lesz hívő, aminek nincs is köze Istenhez. Innen lehet hová fejlődni.

    Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni. És jót tenni is. A bűn elkövetésének lehetőségét nevezhetjük eredendő bűnnek. Állati létformánkban ez nem volt lehetséges, teljesen összhangban éltünk a természettel. De ez megváltozott, evolúció, civilizáció.

    Ha nyerek a lottón, vagy csak sikerül valami, nem feltétlenül keresek vallásos okokat. Ha valami rossz történik velem, nem feltétlenül azt gondolom, hogy Isten büntet épp. Van olyan szintje a hitnek, ahol viszont pont ez a jellemző.

    És mondhatom azt is, hogy attól még ,hogy te nem hiszel Istenben, ő még hisz benned, és ott van, és segít, amikor arra van szükséged.

    Sok féle Istentapasztalás van, amit JJános leírt, az csak egy a sok közül. És hogy valóban Isten volt-e ott, vagy nem, az tulajdonképpen mindegy is.

    Még egy gondolat: A hitetlenek jól meg vannak Isten nélkül, mert Isten velük is ott van. Tehát nincsenek is nélküle.
    Ez persze csak egy felvetés, de elgondolkodtató. Nem megtérítésként szántam.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz JJános #6086 üzenetére

    Azt gondolom, hogy akik nem keresztények, azok tévedésben vannak. Egy másik, szép utat választanak, ami nem Isten felé megy. Egyszerre senki nem lehet buddhista, és keresztény, de erről senki sem beszélt.

    Én nem gondolom, hogy az ördög állna a buddhizmus mögött. Rengeteg jó gondolat annál inkább. Aki a buddhizmusban hisz, nem a sátánnal cimborál, egyszerűen csak téved. Megcáfolni nem lehet, de megerősíteni sem. Ez hit-béli kérdés.

    Attól, hogy ezt a nicket választottam, nem fogom elfogadni a buddhizmus tanait, és nem hiszem, hogy bárkit is befolyásolni fog ebben a nevem. De együtt lek a lámaizmussal. elég messze van tőlem. te is együtt élsz vele, csak te nem nyugodtan.

    Nem az a kérdés, hogy mivel élsz együtt, hanem, hogy te melyiket választod. A dalai lámát tisztelem. A mögötte található filozófia sok szempontból érdekes, és remek dolgok, értékek lelhetők benne. Ez persze nem jelenti azt, hogy bárkinek is a buddhizmust javasolnám követendő útként. Mint ahogy egy buddhista sem a kereszténységet javasolná. De a kettő nagyon más.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák