Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17908 üzenetére

    rendben, legyen így
    ...és akkor most innen közelítve megpróbálom újra szavakba önteni az ezzel kapcsolatos, kissé még önmagam számára homályos sejtésemet:
    tehát tegyük fel, hogy ott van egymás mellett két rendszer
    az egyik - a te definíciód szerint nézve - rendezett, a másik pedig rendezetlen
    de tegyük fel nincs jelen szemlélő, aki meghatározhatná azokat az általad említett és egyikben megfigyelhető "szabályokat", törvényeket, algoritmusokat, stb-ket
    ez esetben van-e bármi különbség a 2 rendszer között?
    ezt értettem az alatt, hogy a világmindenség szempontjából - talán - nem rendezettebb egyik sem a másiknál

    de elismerem ez már megint inkább csak - fölösleges - filozofálgatás
    közelítsük meg máshonnan a definíciódat:
    ki dönti el, hogy mondjuk az 1,2,3,4,5,6 számsor rendezett?
    és mondjuk a 2,5,6,1,4,3 pedig rendezetlen?
    a szemlélő!
    vagyis még mindig fenntartom - bár kicsit elbizonytalanítottál - , hogy szemlélő nélkül egyik sem rendezettebb a másiknál

    vagy másik próbája a definíciónak:
    tegyük fel szépen egyesével, de teljes összevisszaságban betűtésztákat pakolgatok a tányérba, úgy hogy semmi értelmes szót ne adjanak ki, még csak nincsenek is sorba rendezve sem
    aztán pedig ugyanezeket a betűket beleszórom a paradicsomlevesbe, hagyom elfőni és a végén visszamaradó betűk kiadnak vmi egyébként (számunkra...!) értelmes szót
    (kevesebb betűvel próbálkozva hamarabb be is következhetne akár)
    a definíciód alapján kijelenthetjük-e, hogy az első esetben rendezetlenek a betűk, a másodikban pedig rendezettek?
    mert ha esetleg nem, akkor szvsz hajunkra kenhetjük ezt a definíciót és én annak újra csak a szubjektív mivoltát látom bizonyítva

    bocs ha hosszúra sikerült ez a pici kis részlet, de "valós időben" írtam le a gondolataimat, nem nagyon rendezgettem őket :D

    (ja igen
    és az eddigiek fényében mit szólsz Pocoxx témaindító gondolatához, miszerint csak az rendezett, amit vki elrendez?
    Pocoxx?
    esetleg te szeretnél módosítani vmin?:) )

    holba professzor konklúziója:
    ha esetleg szemlélő nélkül nincs rendezettség, akkor nélkülünk talán nincs az az isteni elrendezettség sem
    azaz talán isten létezésének 1 újabb "bizonyítékát" lőttük ki(?)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák