Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brekkk

    senior tag

    válasz cocka #120920 üzenetére

    Azért 2022-ben a timeshift funkciónak illene működnie, amikor ez már 10 éve is ment.

  • kezo0

    addikt

    válasz cocka #120920 üzenetére

    Hát bocs, de teljesen hétköznapi dolog, hogy egy még futó adást az ember az elejéről akar elkezdeni nézni. Csúsztatott élő, tudod. Pl. este 8h-kor kezdődik egy meccs, de te csak fél 9h-re érsz haza, akkor viszont miért akarnád megvárni, míg végetér? Nem, nem akarod megvárni. Hazaértél, és elkezded megnézni az elejéről, az élőhöz képest fél órás lemaradással. A félidőben meg előretekersz, és onnan kezdve már csak negyed óra a lemaradásod az élőhöz képest. Minden, felvételre képes UPC-s boxszal működött ez, meg a Horizon Go-val is, és a timeshift-re képes tévékkel is működik.
    Ráadásul egy Tour de France szakasz közvetítése olyan 5-6 óra hosszúságú is lehet. Elkezdik mondjuk 13h-kor, én viszont csak 16h-tól tudom elkezdeni nézni. Ekkor még hátravan kb. 2 óra az élő közvetítésből, ezt miért várnám ki? Elkezdem megnézni elölről.
    És a lényeg, hogy ezt most már meg lehet tenni probléma nélkül, eddig ugyanis nem ment a dolog, bugos volt. Le is írtam a jelenséget, abban a korábbi hsz-ban (#119227), amire most válaszoltam magamnak. Ha elolvastad volna, most tudnád, hogy visszanézővel ugyanúgy nem ment a dolog, mint rögzítve. Egyszerűen nem lehetett a műsor legelejét megnézni, amíg tartott a rögzítés! (És a jelenséget egyebként már mások is leírták.) A bug minden eszközön, minden platformon fennállt, nem lehetett megkerülni.

    Szerk.: ja, és amúgy a timeshift nem azt jelenti, hogy csak onnan kezdve történik a rögzítés, amikor megállítod az élő adást. A timeshift-re képes eszköz folyamatosan rögzíti azt a csatornát, amit nézel, onnan kezdve, hogy odakapcsoltál. Ha egy órája nézed, akkor egy órát vissza is tudsz tekerni.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák