Új hozzászólás Aktív témák

  • glaci

    őstag

    Sziasztok!

    Felhívtam az UPC -t és elmondtam, hogy nem jó modemet kaptam, hölgy kedves volt, mondta, hogy menjek be az ügyfélszolgálatra, és ha van modemjük, akkor kicserélik.
    Így is tettem. Bementem, és végül tényleg kicserélték. (Csak annyi probléma volt, hogy a rendszerük még nem látta, hogy a postás meghozta, de mivel látták, hogy ott van nálam, megoldották ügyesen.)
    Meglepetésemre a dobozt kibontva nem Cisco modem volt benne, hanem valami új típus: Technicolor TC7200.U
    Itt van hozzá User Manual is: http://www.upc.ro/pdf/Technicolor_tc7200_user_manual.pdf
    A mellékelt CD -n pedig ugyanez magyarul is megvolt.
    Gyorsan átolvastam és nagyon kellemes meglepetés ért. Gyorsan arra jutottam, hogy ez egy nagyon jó eszköz lesz! Ízelítő a kínálatból: Szülői felügyelet webhelyszűréssel és időpontszűréssel, párhuzamos 2,4 + 5 GHz 2 + 2 antennával, USB aljzat DLNA, NAS, FTP funkciókkal (FTP természetesen WAN oldalról is).
    Csettintettem is egyet a levegőben, hogy ez igen, végre egy igazán jó eszköz.
    Gyorsan beüzemeltem, lefrissítette magát az UPC szervereiről, izzítottam a szolgáltatást (pcreg), NEt, telefon, minden működik. Na, akkor mondom gyerünk, nézzük meg jobban a kicsikét.
    Első elérésnél megkérdezi az országot, és a nyelvet. Beszél magyarul is! Aztán belépés:
    Hááááát ..... Sajnos mégsem kellett pozitívat csalódnom az UPC -ben !!!
    Sajnos rendesen ledegradálták az eszközt. Ráadásul pont a legérdekesebb funkciókat irtották ki belőle.
    Az USB funkciókat pl. totál kigyomlálták, még a helye sem látszik.
    A WiFi is csak vagy a 2,4 GHz -es része, vagy az 5 GHz -es része működik. Ha bekapcsolom az egyiket, a másik kikapcsolódik, és fordítva. Ráadásul hiába állítom át, hogy 40 MHz -es sávban adjon, továbbra is 20 MHz marad ténylegesen. (WiFi Analyzer -el és inSSIDer -el ellenőriztem.)
    A szülői felügyelet viszont megvan. :)
    Hát, amennyire örültem a könyv elolvasása után, olyan csalódott voltam a beüzemelés után.
    Remélem az UPC később elérhetővé teszi ezeket a funkciókat is, vagy lesz majd rá valami okosság, ami előhozza. Most ugyan is úgy érzem, hogy a szop@táson kívül semmi logikus magyarázat nincs arra, hogy ezeket a funkciókat miért tiltották le. (Több adatot forgalmaznék, ha benne lenne az FTP szerver, nem hiszem, meg egyébként is, ha túlforgalmazok lelassítanak, aztán kész. Passz ...)

    Tényleg: Másnál van már ilyen cucc? Mi a tapasztalat?

    Egyelőre ennyi volt az élménybeszámoló, most megyek kidühöngöm magamat, aztán alvás, mert 4:30 -kor kelnem kell!

    Üdv.: Laci

    Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

Új hozzászólás Aktív témák