Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    Nah, kicsit próbálkoztam megint a tuninggal de nem. Az 500-as FSB megy röhögve, de az 510 nem. Sehogy. A proci lesz FSB wallos, ezt eddig is tudtam, de régen 515-520 körül volt, most az 510 se akaródzik. Lehet mert másik az alaplap. Na mindegy nem erőltettem tovább, mert úgy se fogja tudni a valid/bench értékek meg kiesnek mert ha valahol 505 FSBn életre is kel 500-on meg stabil 24/7 akkor semmi értelme validolni meg benchelni külön hanem egy az egybe lesz a mérés.

    Hogy ezt a kis szomorúságot ellensúlyozzam megpróbálok máshol sebességet nyerni, először is az 500x8 helyett most 500x8.5 lesz, mert ez 4.25 GHz. 9-es szorzót azért nem adok neki, mert ahhoz beteg sok feszültség kell, ehhez meg még neccenes oké. 1.4V-ot kell adnom neki (még tesztelés alatt) mert brutál sokat droopol a lap, reálba kb 1.33-1.35 körül kap.
    Illetve még gyorsulást érek el ha a Performance izét Standard helyett Turbora teszem, az Extreme tuti nem fog működni, de a Turbo az biztos, most is azon van. Illetve megpróbálok a ram időzítésen tolni, de 900ig viszi a CL4-et, 1000ren már sajnos csak CL5 marad, a következő szorzóval meg 1200 lenne azt meg megint nem futja meg a ram, tehát a ramon sokat nem fogok tudni nyerni.
    Kár hogy nincs CL4.5, DDR1-nél még voltak feles értékek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák