Új hozzászólás Aktív témák

  • beis-compo

    tag

    válasz SaGa59 #518 üzenetére

    A golyó megszorulása, ahogyan észre is vetted, a kosztól van amit összeszed a golyó. Tehát hiába is kennéd, a támasztó pöckök (amik nem mozdulnak, valami szintetikus rubin/zafír golyók lehetnek) körül kialakul egy "szöszkupac", és az csillapítja a forgást. Csak az segít ha ezt lepöckölöd a golyó kivétele után. A bőr (-kéz) zsírtartalma elég kéne hogy legyen a sima járáshoz (tehát felesleges bármilyen mesterséges anyag).
    A gyűrű kenésére én fecskendô+tû, és kevés teflonos olaj (nálam konkrétan Remington fegyverolaj) körbe néhány helyen, és azzal kb. 3 évig el van. De szerintem bármilyen műszerész olaj jó lehet, vagy akár szilikon olaj is, lényeg hogy ne legyen "szaga".
    Kapcsolóból nincs speciális benne, azaz (láb-)kompatibilis az egerek 99%-ában találhatóval, tehát aki fel van annyira készülve (szerszámokkal) hogy kicserélje, annak menni fog egy tetszőleges másik egérből "mentett" kapcsolóval.
    Nekem a második ilyen egerem van (meg vettem tartalékba is még :DD ), az első drótos volt, mostaniak már nem. Az elem kimerülése a legfrusztrálóbb, mivel semmi előjele nincs, egyszer csak megáll mint a szög. Viszont ennek a verziónak már/még nincsenek kapcsoló gondjai, az első már ennyi idősen akadozott.

Új hozzászólás Aktív témák