Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz beis-compo #520 üzenetére

    Szóval a támasztó kis bigyók maguk nem forognak? Akkor tényleg felesleges a kenegetés. A szöszöket le szoktam takarítani, időnként egy ecsettel is megsegítve, hogy tényleg teljesen eltünjenek, de utána is „megszorulva” mozog a nagy gömb néha, ezért gondolta, mogy esetleg a kis gömbök nem forgása okozza, és próbáltam kenni azokat is külön-külön.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz beis-compo #520 üzenetére

    Érdekes tapasztalat ezzel kapcsolatban: a bő egy éve használt Kensington Slimblade után kíváncsiságból vettem egy keveset használt Expert Mouset is. Mellbevágó volt a különbség, mennyivel simábban fut, pedig persze rendszeresen takarítom a Slimblade csapágygolyóit, és a nagy golyót is, szilikon spray-el, aztán ruhával áttörölgetve. Mégis kevésbé simán fordul a Slimblade golyója, így pozícionálni sem lehet olyan finoman (de már a hangján is rögtön hallani)

    Azonban ez nem a két trackball, hanem pusztán a golyók felületének különbsége!

    Ha ugyanis fölcserélem azokat, a keveset használt Expert golyóját teszem át a Slimblade-be, ott picit még simábban fut és teljesen hangtalanul... És persze fordítva, az Expert is bezajosodik, pontatlanodik az egy éve használt Slimblade golyótól...

    Szóval a szilikon spray hosszú távon mégsem jó megoldás, bár a golyó felületén szemmel nem látható különbség, mégis sokkal rosszabban siklik, mint egy szilikont nem kapott, keveset használt példány. Külföldi fórumokon rákeresve PFTE (teflon) sprayt ajánlanak, szerzek majd olyat is, mert nem lehet egy űrtechnika, nagy varázslat egy egyszerű golyó-kenés, de ezek szerint rengeteg múlik rajta.

Új hozzászólás Aktív témák