Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    senior tag

    Sziasztok,

    Nemrégen vettem én is 3600-as a meglévő (DMA hibás) 1043-as mellett, és most álltam volna át az újra, de sajnos azt kellett, hogy tapasztaljam, hogy az általános pozitív vélemények ellenére a 3600-as wifije jóval gyengébb, mint a 1043-as volt.
    Minden beállítása ugyanaz lett, mint a 1043-asnak volt, azon aegy régebbi OpenWrt van, a 3600-ason a vargalex-féle 1.1.7., csatorna beállítást, TX-power, stb. minden ugyanaz. A "referencia" helyen, ahol eddig használtam a laptopommal a 1043 teljesen stabilan működött (~1ms körüli ping) a 3600-as alig bír csatlakozni, és akkor is csak a 2,4GHz-es hálózatra, a 5-ös nem is látszik, ha van egyáltalán ping, akkor az 5-500ms között váltakozik, de leginkább mindig ledobál. Igaz, nálunk kicsit speciális az elhelyezés, mert az egyik földszinti szobában van a router, és az én szobán kb. 2 falon és egy födémen keresztül "látszik" a router felé.
    Kérdésem, hogy ez tényleg ilyen? Olvastam véleményeket, miszerint az N-es hálózaton gyengébben teljesít, de megpróbáltam a gyári FW-el "g-only" módban, ott sem lett stabilabb. Szintén megpróbáltam, hogy feltolom a TX powert az alap 100mW-ról a firmware által megengedett 501mW-ra, de semmi változás (ennek működnie kellene egyébként, szóval tényleg tudna így dolgozni a router?)
    Több géppel próbálva a házban mindenhol ezt tapasztaltam, vagyis, hogy (jóval) gyengébb a a 3600-as, mint a 1043-as volt.

    Kérdésem az, hogy mit lehetne tenni?
    - Lehet, hogy hibás a router wifije (nem tűnik valószínűnek) , próbáljam visszacserélni?
    - A 4300-as jobb lenne a 3 antennája miatt (mint a 1043-asnak van?)
    - Cseréljem le az antennákat nagyobbra az segíthet? (azt hiszem van otthon egy 8 vagy 9dbi-s)
    - Egy repeater javíthatna a helyzeten?
    - Mivel nem létszükséglet eladni a 1043-ast, és meg tudom oldani, hogy egy UTP kábellel összekössem őket a 1043-ast az emeleten elhelyezve használjam AP-ként, de ekkor nem fogja a két router "ütni" egymást?

    Ha van valakinek hasonló tapasztalata, kérem, ossza meg!

    Köszi, Z.

  • ZooLee

    senior tag

    válasz suste #4770 üzenetére

    Sziasztok,

    Köszönöm mindenkinek az ötletelést akár itt a topicban, akár privátban írt választ a kérdéseimre! Pár dolgot már kipróbáltam, gondolom leírom a tapasztalatokat hátha érdekes lehet:
    - Először kipróbáltam a teljesítmény emelésre vonatkozó ötletet, de igazából nem hozott eredményt, hiába állítottam át a javasolt CA-ra az országot, nem tűnt úgy, hogy változna az adóteljesítmény, nem látszott erősebbnek a hálózat (itt még nem is kommunikációról beszélek, hanem csak két külön gépen futtatott stumbler progival próbáltam nézni a jelerősséget) Próbáltam azt is, hogy lejjebb vettem a teljesítményt, ott sem láttam számottevő változást. Mondjuk eddig egyik TP-Link routeremen sem volt érdemi hatása a TX Power állítgatásnak, valakinek segített ez esetleg?

    Aztán előkotortam egy szintén OpenWRT-s MR3220-ast (nem mertem megszámolni hány router van otthon :) ) és beállítottam, hogy WDS-ben legyenek a 3600-assal. Működik is az összekapcsolódás, de valami mégsem stimmel, mert hiába van fent a második router, a jelerősség és a kapcsolat stabilitása nem lett jobb, olyan, mintha még mindig csak a 3600-as gyenge jelére csatlakozna a gép. Viszont mind a két router IP-jét látom, vagyis működik a WDS kapcsolat. Az alábbiak alapján állítottam be:
    3600: Access point (WDS) mód, fix csatorna, DHCP bekapcsolva
    3220: Client (WDS) mód, A csatorna, SSID, BSSID, a titkosítás+jelszó és az IP tartomány ugyanaz, mint a 3600-ason. DCHP kikapcsolva, gateway a 3600-as IP címe.

    Ahogy írtam összejön a WDS kapcsolat, mert mind a két routert tudom pingelni, bejelentkezni a LuCI-ba. Sőt, ha a 3220-asra kábellel csatlakozom, akkor rendesen tudok netezni, vagyis a bridge is működik, csak pont a wifi maradt ugyanolyan gyenge, holott másfél méterre van tőlem a 3220-as. Mit ronthattam el?

    Köszi, Z.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    senior tag

    válasz suste #4840 üzenetére

    Sziasztok,

    Kicsit visszatérnék egy múlt heti témára: WDS kontra repeater.
    Köszönöm a segítséget és az ötleteket, kipróbáltam mindkettőt. A WDS-nél vargalex-nek igaza lett (naná :) ), így sikerült összehozni a WDS-t.
    Namost, a másik, suste kolléga javaslatára megnéztem a repeater módot is (egyébként máshol is belefutottam a keresgélés közben) azt is sikerült összehozni. Kicsit furcsállom viszont, hogy elméletileg a WDS és a repeater mód nem ugyanaz, mégis a két fenti beállítást gyakorlatilag ugyanúgy kellett megcsinálni. Most akkor miben is különbözik tulajdonképpen a WDS és a Repeater? Most nekem úgy tűnik, hogy a WDS egy butított Repeater mód, nem?

    Más: Sajnos megint csalódtam kicsit a TP-Linkben (először ugye akkor, mikor kiderült, hogy mennyivel gyengébb a 3600-os wifije, mint a 1043-é) most pedig a 1043-ban halálozott el a WAN port. :( Most van nálam egy MikroTik RB kipróbálásra (OK, tudom, nagyon nem egy kategória a kettő, árban sem) na, annak van wifije rendesen, kicsit elmélyedek benne, de lehet hogy TP-Link/OpenWRT-t lecserélem. Mármint routerként, de valószínűleg a 3600-ast megtartom, és az lesz a letöltő gép helyett, mert az is haldoklik...

    Z.

  • ZooLee

    senior tag

    válasz Celtis #5104 üzenetére

    Majd egy idő után rájössz a DLNA korlátaira és építesz egy olcsó HTPC-t.

    Ott a pont :) Mióta van egy XBMC a TV mellett, azóta filmet nézek, nem a netet bújom, hogy a különböző komponenseket reszelgessem. :) (Na jó, ez kicsit sarkítás, az elején az XBMC-t is össze kellett rakni és beállítani, de csak egyszer, azóta nagyszerűen megy, hozzá sem kellett nyúlni)

Új hozzászólás Aktív témák