Új hozzászólás Aktív témák

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz concret_hp #714 üzenetére

    Értem, hogy erre kondicionált a propaganda, de attól, hogy ismertetem a tényt, miszerint a kínaiak összefogtak az oroszokkal a dollár visszaszorításának érdekében, még nem leszek putyinista, még kevésbé gondolom, hogy Oroszországra fényes jövő vár. Egy értelmiségi ne ezekben a leegyszerűsítéseken alapuló fekete-fehér sémákban gondolkodjon (főleg akkor ne, ha döntéshozói székben ül, mert az ilyen hozzáállás utólag mindig fáj).

    Azért érdemes a nemzetközi gazdasági szaksajtót olvasni, mert ezekről a törekvésekről rendszeresen cikkek születnek, aki meg csak propagandaanyagokon él (mint a legtöbben), azt hiszi, hogy ezek a hírek csupán valami szélsőjobbos összeesküvéselméletből származó agyszülemények. Az amerikai kitettséget az oroszokra kivetett szankciók óta egyre több országban növekvő geopolitikai kockázatként tartják nyilván. Egyre több olyan országban is, amelyek egyébként egyáltalán nem ápolnak rossz viszonyt az amerikaiakkal. De a Nyugattal szembeni bizalom láthatóan megtört és minél inkább teret hódítanak gazdasági ügyekben a politikai elvárások, annál inkább felerősödik ez a folyamat.

    Ha valakinek jólesik, dugja homokba a fejét, ne vegyen tudomást a világban zajló folyamatokról. Erre jó egy véleménybuborék: tele van struccokkal. ;)

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

Új hozzászólás Aktív témák