Aktív témák

  • kamunick_00

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit

    Egy jó ideje már a PH! fórumozó társaságának tagja vagyok más nicken. Elnézést kérek a moderátoroktól, hogy ezért regeltem egy másikat de a sajátomon nem mertem megnyitni ezt a témát.

    Egy történetet szeretnék mondani, egy lányról akit tönkretett egy ember. Ez a lány 15 éves volt, szép, okos, jókedvű. Ez a lány egy kis faluban lakott az Alföldön és élte életét szerető családja körében. Ennek a lánynak voltak barátnői, akik hatással voltak rá. A lány valamilyen szinten mindig zárkózott volt, szolid ruhákban járt nőies alakja ellenére. A lányok társasáságnak hatására viszont elkezdett csinosan, dekoratívan öltözködni. Egészen megváltozott.

    Volt ezeknek a lányoknak egy apukája, aki közeledvén a negyvenhez még férfinak érezte nagyon magát, de széltében terjedelmes házastársa már nem tudta felizgatni őt. Ez a "férfi" nagyon jó kapcsolatot ápolt ezzel a lánnyal és sokat beszélgetett vele. Egészen a hatása alá vonta szegénykét. A lány nem tudván mit kezdeni a helyzettel, nem volt tisztában érzéseivel és nem tudta mi történik.

    Történt egyszer, hogy a "férfi" és a lány egyedül maradtak, és a "férfi" elkezdte őt simogatni. A dolgok történtek, s történtek. A lány zuhant lefelé a lejtőn. Nem tudta mi helyes és mi nem. Több mint egy éven át tartott majdnem teljes titokban ez a dolog, mivel a "férfi" felesége mindent tudott. A lány nem bírta tovább. Öngyilkosságot kísérelt meg. Pár hónapra rá mégegyszer.

    A család elköltözött, a lány ottmaradt. Mindenki őt hibáztatta. Még a szerető család sem állt már mellette. Megsérült a lelke. Nem tud már úgy szeretni soha többé, ahogy egy ilyen szempontból egészséges ember tudna. Illogikus dolgokat tesz kapcsolataiban, és tönkreteszi őket.

    Ez a lány most, majd egy évtizeddel a történtek után a társam. Nagyon nehéz minden szempontból. Tönkremegyek szinte ebben a kapcsolatban, de kitartok mert szeretem őt, és segítek neki.

    Az az ember még utánna évekig zaklatta, mailben, telefonon. Egyszer eljött érte újra több évvel a történtek után, berángatta a kocsijába és elmagyarázta neki, hogy ő élete szerelme és sohasem felejti el őt.

    A lány még most is sír, sokszor. És fél.

    Felvettem mailben a kapcsolatot a "férfiva" úgy ahogy kell. Tudja, hogy többé már nem bánthatja büntetlenül.

    Rengeteg olyan dolog van a kapcsolatunkban ami ennek hozadékaként erősen destruktív.

    De nagyon szeretem őt...

    Tegnap szakítani akart velem, a héten másodszor. Csak úgy a semmiből, semmilyen erre utaló jel nélkül. Szeret engem tudom, majd meghalok úgy fáj mert tudom, hogy szeret, nagyon szenvedek. Mintha beleintegrálták volna az évek: Szenvedned kell. Nem lehetsz boldog. Lökj el mindenkit, minél jobban szeret annál jobban bántanod kell.

    Rájött, hogy mit tett. Bocsánatot kért.

    Szeretjük egymást, ki kell tartanom, ki kell tartanom...

  • tildy

    nagyúr

    válasz kamunick_00 #1 üzenetére

    Szerintem simán mehetett volna akár logoutra is. Nagyon megrendítő a történet, és persze fájdalmas is. :( Az már csak hab a tortán, hogy nem egyedi esetek az ilyenek.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Trak

    addikt

    válasz kamunick_00 #1 üzenetére

    Szerencsétlen dolgok ezek... De nem értem, hogy a család és mindenki más miért egy 15 - 16 éves kislányt hibáztatott a történtekért, és nem a felnőtt másik felet.

    Vannak olyan szakemberek, akik esetleg tudnak segíteni az ilyen lelki sérüléseken, nem gondoltatok még rá, hogy felkerestek egyet? Ha ő nem akarja, akkor beszéld rá, talán jót tenne.

    Egy logoutot is megérhetett volna a dolog.

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • Integra

    titán

    válasz kamunick_00 #1 üzenetére

    ha menni fog, menni fog
    nem tudsz mit csinálni
    nem tudod mások sorsát megváltoztatni (hiába rakod fel rá az életed), akik saját maguk nem akarnak magukon segíteni

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz tildy #2 üzenetére

    Ha meg tudja oldani valamelyik moderátor, akkor akár a Logoutra is kirakhatja.

    Valóban nem elszigetelt eset. Az egyik barátnőjének is hasonló sztorija van.

    A történethez még hozzátartozik.

    Én is voltam ilyen helyzetben egy nő miatt. Akkor nőttem fel. Megszűnt számomra is a naiv világ és egy olyanban találtam magam ahol nem logikusak a dolgok és nem értettem semmit.

    Ennek köszönhető viszont, hogy megismerkedtünk. Én éppen hazafelé tartottam mikor megláttam őt egy padon üldögélt és a szemembe nézett. Akkoriban pl.: buszra várva nézve az embereket arra gondoltam, hogy rám néznek és ha tudnák min megyek keresztül akkor el sem hinnék. Mikor láttam, hogy néz az volt az első gondolatom, téged ki bántott?

    Sajnos egy fiú is kerülhet ilyen helyzetbe. Ha még nem nőtt fel, és egy idősebb tapasztalt nő játszadozik vele. És ez nem a kis nyámnyilákra vonatkozik, hanem életerős fiatalok is tönkremehetnek ilyenek miatt. Én egy tanárommal kerültem olyan kapcsolatba amilyenbe nem kellett volna. Már az ereimet kezdtem felvágni, az osztálytársam meg öngyilkosságot kísélert meg ezen okok miatt... Pedig elég határozott, önfejú, erős akaratú emberek voltunk mindketten, addig, amíg olyan helyzettel nem találkoztunk amivel nem is szabadna. De felnőttünk ennek hála, túléltük mindketten, és erősebbek lettünk.

  • bandus

    veterán

    válasz Integra #4 üzenetére

    ebben sajnos igazatkell adnom neked, nemis találok megfelelő szót a helyzetre :(
    viszont az biztos, hogy a "férfi"-t meglátogatnám... még akkoris, ha ezzel a saját helyzetemen semmitsem segítenék.. meg önbíráskodás ide vagy oda..

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz Trak #3 üzenetére

    Járt az iskolapszichológushoz akkoriban. Gondoltam már szakemberre, de eddig nem érztem szükségességét. De olyan dolgok történnek mostanában velünk saját maga miatt, amiknek nem szabadna. Beszélni fogok vele.

    Hogy miért őt hibáztatták?
    Mert tudták, hogy őmiattuk van, mert nem figyeltek rá.

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz bandus #6 üzenetére

    Ez volt az első reakcióm, a második és a harmadik is. Ha találkoznék vele szemtől szembe nem tudnám megállni, sztem senki sem. Igaz, hogy nem segítenék semmit, de rontanék az is biztos.

    A párom meg egészen máshogy tekint erre a dologra. Mikor mondtam neki, h kezelésbe veszem a csávót, azt mondta ne bántsam őt, mert egy megtört, szerencsétlen ember. Ő így látja.

  • Füge007

    senior tag

    válasz kamunick_00 #5 üzenetére

    Hatalmas erő kell majd ehhez a kapcsolathoz, kitartást kívánok neked hozzá!

    Nekem is volt egy hasonló esetem, a múlt árnyaival kelett küzdenem, rohadt egy dolog más bűneiért akaratlanul bűnhődni. Olyan érzésem volt hiába vagyunk kettesben ott a "harmadik" állandóan és mérgezi a kapcsolatunkat. Ő szakított velem, majd ujra megkeresett majd ujra eltünt. Majd belehaltam, de nem tudtam mit tenni :( !

    Jó hogy vannak ilyen érző emberek mint te, mert ez ma már egyre ritkább, sajnos!
    Vigyázz rá, és sok sikert nektek az életben!

    Füge

  • bandus

    veterán

    válasz kamunick_00 #8 üzenetére

    én valahogy nem tudok így tekinteni rá, hogy megtört, szerencsétlen ember. de lehet, hogy ez viszonylagos fiatalságombl adódik. az biztos, hogy elintézném, hogy többet nőre rá se nézzen, de még csak fel se álljon neki.... (elnézést a kifejezésért)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz Füge007 #9 üzenetére

    Amikor szakítani akart velem először, azt mondta azért, mert nem bírja elviselni, hogy nap mint nap szenvedni lát mert állandóan megbánt.

    Tegnap este azt mondta nagyon szeret, de már nem szerelmes. Pár percig külön voltunk. Ültünk az ágyon és sírtunk, sírt mert tudta, hogy nem igaz amit mond. Kérdeztem tőle, hogy miért akar megint mindent elrontani. Én annyira szeretem őt mint soha senki az életemet odaadnám érte. Legalább ő ne bántson.

    Soha nem éreztem még ilyet. Ültem, nem tudtam mi történik. Elveszve. Ott ül melletted az aki mellett reggel szerelmesen ölelkezve ébredsz, és este nézed és akkor tudod, hogy már meg se csókolhatod soha többé.

  • dragonfx

    veterán

    válasz kamunick_00 #1 üzenetére

    Nagyon együttérzek ebben az esetben veled és a lánnyal is.

    Veled szereted de tudod mér nem tudod 100%osna viszont adni neked, magad gyötröd, mulik az életed...bármennyire is szereted ha ennyi után sme látód a jövőt vele, fáj de hagyd ott, mert bármennyir eis imádod szerintme a saját életed boldogságod ne tedd el licitnek, kicsit sokat bukhatsz gondolom ezt is tudod.

    A lányt sjanálóm tényleg hogy így járt és lelkileg sérült lett és rendes mivolta ellenére sme elsz sosem 100%ig boldog szvsz. De egyfelől elítélem, mér enm szakították ki abbóla akpcsiból?..meg nem hsizeme gy tinédzser lányak egy 40es pasi bármikor is imponáló lehet bármilyne szempontból...ez valamelyesta lány szüleinek, nem vele törődésnek is is az eredménye..meg azért abarátai csak tudták róla akik bensőséges visznyan votlka vele... ki kellett volna vonniuk ebből....és igen inkább járjon bulizni, szabaduljon fel..ikább szívjon cigizzen, alkoholizáljon...mert ha megjön az igazi ugyis ezekről letesz azonnal...és megváltozik...legalábbis környezetmben több ilyne példa is volt/van..

    Ha szakítani akar ne tartsd annyira vissza saját magad érdekében

    u.i:sokna más tpikok hsz.e alapján ítélik meg összes hsz.em remélem te nem....és elhiszed amit most leírok....hozzám már sok haver "barát" barátnő jött sírva hogy de mér van nekem mindig igazam iylne lelki dolgokban mindig igazam, mér mindig az jön be amit én már előre megmondtam megjósóltam..nem tom nekem különös érzékem van ilyenekhez....sokat tapasztaltma láttam már talán ezért....de sajna néha én is utálóm hogy nekem van :O ....nem ismerme teljesen a szitut, de eza hsz. bármikro visszakereshető lesz a jövőben..ha így lesz...az nekme újabb egy pont a lélekismeretemnek, a leírtak alapján így látom.

    "Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz bandus #10 üzenetére

    Nem én tekintek úgy rá, és biztos, hogy nem életkor kérdése ez. Sőt. Elintézem, és ott állok egy rács mögé zárva ahonna már nem vigyázhatok a Kicsikémre. Nem megoldás.

    Igen, ha akarnám titokba akár ketté is téphetném, úgy hogy nem derül ki. De nem akarom, nem tud az ember olyan tudattal élni. Előre kitervelten nem megy. Ha viszont találkoznák vele spontán. Nem lennék a helyébe. De nem ez a téma, ezen már változtatni nem lehet.

  • Füge007

    senior tag

    válasz kamunick_00 #11 üzenetére

    Átérzem a helyzeted, vagyis csak próbálom. Sajna ez a te nagy "szélmalomharcod", amiben segítséget nem kaphatsz, sebekt viszont annál nagyobbakat! Itt annyit tudunk segíteni, hogy meghallgatunk és megpróbálunk kitartásra buzdítani.

    De sajna arra is fel kell készülnöd, hogy nem fog sikerülni, ebben az esetben pedig ne magad hibáztasd! Pedig valószínüleg magadban keresed a hibát, ne tedd!

    Nem megoldás ha elintézed, az erőszak erőszakot szül, és akkor nem beszéltem a lelki teherről, te nem vagy az az erőszakos fajta, és maradj csak ilyen mint most vagy!

    Füge

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz dragonfx #12 üzenetére

    Nem ítéllek meg azok alapján.

    Soha nem voltak bensőséges barátai. Pont emiatt. És azóta sincsenek.

    Lehet, hogy neked lesz igazad, lehet, hogy nem. Én mindent megteszek, azért, hogy ne. És ennek feltétele az, hogy vele maradok.

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz Füge007 #14 üzenetére

    Nem sikerül?

    Ebben az a furcsa, hogy ez nem olyan, hogy látod, hogy nem megy. Szereted, megint feljön ilyen dolog miatt probléma, megint megoldjuk és megyek tönkre. Óráról órára.

    Én 10* annyit adok neki mint ő nekem, és tisztában van vele. De ígéretet tettem. A kapcsolatunk elején elmondta, majd egy kicsit később is. Ő ilyen, próbál megváltozni. Akkor maradjak vele ha elfogadom. Gondolkodás nélkül egyértelmű volt. Sokat sír, mert rájön, hogy miket tesz. Mondom, neki, hogy kedvesem, ezt valamelyik ismerősödnek megemlíted, hogy miket mondasz és teszel velem, el sem hiszi, hogy ekkora hülyeséget csinálsz. Én vagyok az egyetlen aki megvéd és vigyáz rád és igazán szeret és ezt kapom. Mondtam neki tegnap este. Ne rontsd el az életed.

    Hét elején mikor először felmerült a szakítás utánna átgondoltam pár dolgot. Édesanyámmal még sosem beszéltem ilyenről, de most elmondtam neki, mivel a vele való huzavona miatt egy óráról hiányzás következtében úgy nézett ki egy évet csúszik az egyetem. Azt mondta: Ezt neked soha nem fogja megköszönni senki. Igaza van. Átgondoltam a dolgokat.

    A párommal másnap délután leültünk beszélni. Ő elég független természet amúgy, és valamennyire megkötöm azzal, hogy igénylem, hogy sokat legyünk együtt. Mondtam neki, hogy mostantól többet leszünk külön valamennyivel, és más "engedményeket" tettem amik számomra másesetben alapfeltételei egy kapcsolatnak, de most engedtem. Megígérte, hogy ilyen nem lesz többet és nagyon köszöni. Egy hét sem telt el. Ezeket elmondtam neki tegnap este, és mondta, hogy mekkora hülye volt meg minden. Megbeszéltük megint. Mondtam neki, hogy amit hét elején mondtam az előbbre viszi majd a kapcsolatot, adjunk a dolgoknak időt.

    Ő mondta, hogy szüneteltessük, át kéne gondolnia néhány dolgot. Nem adtam neki időt. Nem tudok adni, mert meghalnék ha nem lenne. Nem adhatok mert ami miatt időt kér az a saját maga által gyártott bebeszélt műproblémák.

    Megígérte, hogy több ilyen nem lesz

    Eléggé olyan mellette lenni, hogy nem vagy biztos benne, hogy holnap együtt leszel e még. Én hétfőn este rájöttem, megbízhatok benne. Kedden szakítani akart. Bízok benne, mondtam neki. De most utoljára.

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz kamunick_00 #16 üzenetére

    Hogy egy picit beleéljétek magatokat: Ma reggel is felkeltünk, és mintha mi se történt volna. Úgyanúgy viselkedett, puszilgatott. Innen tudom, hogy nem gondolja komolyan. Fél óra az egész és aztán rájön, hogy mégsem. Küldtem neki egy sms-t:

    Annyira szeretlek téged Kicsim, hogy ha elhagysz, veled megyek.

  • Füge007

    senior tag

    válasz kamunick_00 #16 üzenetére

    Lehetek őszinte veled?!

    Sajnos 99%-ban esélytelen az ügy! Azért az 1% harcolhatsz, talán sikerül!

    Ne haragudj, nem akartalak megbántani, azzal amit most írtam!

    Füge

  • dragonfx

    veterán

    válasz kamunick_00 #15 üzenetére

    Ennek örülők

    Szerintem a kettő nem egymás feltétele, ahhoz kegyetlen nagy szerelem kellett azzal a 40éves emberrel hogy ennyire ellökjön magától mindnekit örökre! Én egy 40+ éves nővel...áhhhh......nem bírnám elképzelni..lehet néha jólesne...de amugy tuti gyötrödnék, én ien vok, lehet ő nem, de ennyire valaki nem lehet zárkózótt hogy a rosszba menekül, ezt neki si tudnia keleltt valamennyire anno.
    Tegyél, de túl nagy reményt ne táplálj, és nehogy hülyeséget kövess el :Y ..de ezek alapján lelkileg teljesen egészséges ember vagy csak az érzelmeid néha nyomást gyakorolnak rendesen tetteidre. Hogy ő valaha is ilyne lesz e...ez szerintme lehetetlen, de mivle látszik irtóra szereted próbáld meg.Mi mnax. véleményezünka döntés ugyis te hozod.

    "Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

  • EQMontoya

    veterán

    válasz kamunick_00 #17 üzenetére

    ez az egész addig fog müködni, amig a lány olyan nem lesz, amilyennek akarod látni. boldog, vidám, mentálisan stabil hogy miért, azt most hagy ne fejtsem ki.

    Same rules apply!

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz EQMontoya #20 üzenetére

    Értelek. Az már egy másik probléma lesz.

  • GombócArtúr

    senior tag

    Szerintem ha ilyeneket írsz ha ő öngyilkos lesz akkor te is... akkor érdemes lenne magadon is elgondolkodni...

    Görcsös ragaszkodás... aaa mihez is?

    ''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

  • kamunick_00

    csendes tag

    válasz GombócArtúr #22 üzenetére

    Nem lesz öngyilkos. Ez biztos. Talán épp ez is baj, hogy már nem vágja a földhöz olyan dolog aminek talán kéne. Így nem érzékeli ha nagyon megbánt valakit.

  • kamunick_00

    csendes tag

    Kérem a moderátort, hogy zárja a témát, kitettem Logoutra.

  • Racecam

    MODERÁTOR

    A téma zárva, hozzászólni a Logouton is megjelent írás topicjában lehet.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák