Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Pickit3 #70205 üzenetére

    Látom, pár dolog nem tiszta. Rendszerint ugyanúgy közlekedek, bármerre is járok, ezért az autóm is leginkább ugyanannyit fogyaszt. Ha itt csalnak, akkor csalnak az angoloknál, csalnak a franciáknál, a németeknél, a svájciaknál is, mert a fedcomp kiírja, hogy mennyit mentem, milyen átlaggal, mekkora fogyasztással, és mindig csurig tankolom, elmegyek 1000-1300-at, majd újra tankolom. Magyarázd már meg, hogy ha van két egyenlet, ahol az egyik egyenlet kiad egy végeredményt, de a másiknál kicserélsz egy számot, adhat-e ugyanolyan végeredményt? Szerintem nem, szerinted meg?

    Az, hogy ki hogy méri a fogyasztását, mindenkire rá van bízva, nekem is van túratank, a szokásos 75 liter helyett akár 91 is beletankolható, de ahhoz ki kell nyitni, szóval vagy vagy. Ellenben ha 10 perc alatt nyomom tele, és mindig a tanknyílás széléig ér, akkor szerinted mennyit tévedhetek? 2 decit? 5-öt? Ha eszt 1300 km-re elosztom, akkor 100 km-en mekkora tévedés lesz? Ha itthon ugyanannyit eszik, mint az angoloknál, akkor vagy itt se csalnak, vagy az angolok is csalnak.

    A probléma a hozzászólásod tartalmi részével az volt, hogy szerinted mindenhol csalnak, ráadásul jössz egy olyan, mások által megélt dologgal, ahol elsőre szembetűnő, hogy konkrét mérési esemény nem történt, csak a számláló mutatott mást. Lehet, hogy elromlott, lehetett bármi más, ezzel nincs baj, de te azt írtad, mindenhol csalnak. Akkor adok én is egy linket, hátha hitelesebb leszek, bár több konkrétumot én se írok, jó? :D [link]

    Az a baj, hogy lövésed sincs a gázról, a tartály tankolhatóságáról. Először is onnan indulunk, hogy szinte minden gáztartály képes kiürülni, hiszen ott a benzin, akkor is tudsz menni benzinnel, ha üres a gáztartály. A multiszelep jó beállításakor a tartály bruttó térfogata 80%-áig tölthető, de a multiszelep működési elvéből adódóan ez nyomásfüggő, a szabványos nyomással mindig ugyanannyi megy bele. És nekem ugyanannyi volt Szegeden 5-6 kútnál is, Pesten is, a szerbeknél is, Zalaegerszegen is. Igaz, én nem úgy vettem az autót, hogy benne volt a gáz, én rakattam be, ahol előre kalkuláltam a gázfogyasztásból adódó hatótávval, és külön kértem a beépítő mestert, aki mellett ott álltam, hogy pontosan 80%-ig legyen tölthető a tartály.

    Szóval lehet nézni a dolgokat, hogy hol a hiba, de amíg a te hozzászólásodban van, addig kár linkelgetni. ;)

    Hogy az Ignist meg miért kezded el fényezni, azt végképp nem értem. :D Hogy az alacsonyabb üzemi hőmérsékletet honnan, miből vetted, azt nem tudom, de tudod mit? Maradjon a te titkod. :D

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák