Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz fecus #90591 üzenetére

    A régi recepten rajta kell legyen szemtávolság meg dioptriák. Cilindernél vannak plusz adatok, fokok. De ezekhez szoktak útmutatást is írni a lencséknél. Azért, ha változhatott a látásod egy igazi szemésszel érdemes lehet megnézetni és a recept alapján rendelni. Az optikusnál csak alibi, nyugdíjas szemész néni volt, amikor náluk csináltattam. De nekem már eleve vagy 10-15 éve ugyanolyan kell.

    Nekem például ilyen lencse [link]
    Az útmutató például [link] , konkrétan "RX: OD: sph -3.00, OS: sph -3.00, PD: 62 mm" nekem, mivel nincs semmi spéci paraméter.
    De azt is írják, hogy keret nélkülihez nem jó az a lencse.

    A keretnél is leírják, hogy milyen szemtávolságig jó [link] konkrétan itt [link]
    de ezt a keretet pont nem ajánlom, mert lehet hamar szétmegy.

    És ott a lencsénél megjegyzésként be kell írni az adatokat. És a kerettel együtt - ugyanabból a shopból kell rendelni, hogy becsiszolják és összerakják. Egy szemüveg tokban, tartalék orr papucsokkal, törlőkendővel küldik

    Meg persze azt is érdemes belekalkulálni, hogy a fülnél a szár és az orrnyereknél igazítást igényelhet, amit magadnak kell megoldnai. Ferde orra meg ugye eleve kizárt az olyan keret, amin nem lehet állítani.

    proper, ja én is a Gmei-től vettem

    Mindjárt itt a kínai újévi szabadságolás. Utána meg nyár közepéig megy a mostani rendszerben az érkezés, vámkezelés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák