Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47850 üzenetére

    Valószínűleg 443-on tudnád használni VPN-n át.Csak az a NAS-ra szerintem komolyabb állítgatást és lehet, hogy nem csak a DSM felületen igényel. Én valami hasonlóra googleznek ha meg szeretném valósítani : OpenVPN TCP 443 Synology (esetleg még SSL).

    Ha csak DSM -et szeretnéd elérni akkor a 443 port szerintem beállítható https-nek ...

    A 80-443 az ami 99% engedélyezve van mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47857 üzenetére

    Ha a 443 működik (https oldalak bejönnek). Akkor egy azon keresztül tolt VPN -n át már elérsz utána mindent.
    Azt nem tudom jelenleg a 443 -as port használata a NAS -on mennyire egyszerű ezt összehozni az openVPN-t TCP -vel -el. Ennek kéne utána olvasnod, és mérlegelni megcsinálod e.Az is lehet, hogy simán beállítod és kész ...
    Az a baj, hogy a Synologynál változik a PS/Webszerver stb felrakásával, hogy éppen, hogy van használva a port meg verziónként is és bár már állítottam be régebben mikor legutóbb kellet egyszerű dolgom volt mert a routerembe ott volt az ssl VPN szerver amit pár kattintással be üzemeltem így nem is érdekelt, hogy a NAS -on éppen mennyire egyszerűen lehet megcsinálni.

    pld egy ehhez kapcsolódó rész a Synology Fórumon. De, hogy releváns e éppen azt nem tudom de, hogy kb elindulj arra jó.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #47868 üzenetére

    Bocsánat de nem 100% -osan értem a kérdést se.
    Milyen VPN open ? A port szabad az TCP+UDP is vagy csak TCP ha csak TCP akkor átraktad? Routerbe kell egy port átirányítás. A NAS -on a port ne legyen másra használva. A port és a protokoll állítható a NAS VPN konfigurációs felületén a nehezítés az, ha a port már használva van a rendszer által...
    A Syno által generált VPNconfigot kitöltötted (pld.: szerver elérést tuti bele kell írni mert ha jól rémlik csak egy YOUR_SERVER_IP van nem kérdezi le, hogy van e valami ddns beállítva)? Utána néztél hiányzik e belőle valami ? A logba megnézeted milyen hibákat adott a kliens és rákerestél ezekre/ megpróbáltad javítani ?
    Nagyon sok oka lehet amiért nem jó.

    Lehet érdemes úgy indítani, hogy elsőre beállítani alap beállításokkal és utána lépésenként változtatni rajta. A mai világba többnyire megoldható, hogy ne csak egy jól be tűzfalazott végpontról tudja valaki ezt tesztelni. Az alap kapcsolathoz szükséges alapokat akár lokális hálózatból is le lehet próbálni.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #47871 üzenetére

    De miért nem a VPN Server beállításainál állítasz ilyet ?

    Ha nem az ide beírtad látod az openVPN konfigurációs fájljába akkor nem jót nézel ;)

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #47876 üzenetére

    mert nem jó a kliens alá rakott konfigurációs fájlod ...
    van egy sor ami
    remote xyz.synology.mevagyvalami 1194

    Ebből a xyz.synology.mevagyvalami ddns címed vagy IP címed is lehet a 1194 meg a port amin a szerverhez próbál csatlakozni ha megváltoztattad a szerverben 6669 -re akkor ott annak kell lenni nem 1194 -nek. Amúgy a port kb amit jól beleír a kimenthető beállításba ;)

    Van a loguoton egy leírás az alapján menj végig minimum a beállításoknak első körben

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #47881 üzenetére

    Nem kell : (kettőspont) ! Le van dokumentálva, hogy milyen formába kell oda beírni valamit. De ha már vannak minta adatok is és látszik, hogy hogy várja a szoftver akkor kövesd azt. Általában minden karakter fontos ha 1 db space kell valami közé akkor az nem helyettesíthető mással / nem kell kipróbálni mással ...

  • gyugyo79

    addikt

    válasz olajbogyo #47900 üzenetére

    Ez az én véleményem :
    Ha otthoni elérés a lényeg és gépről akkor szerintem a legjobb megoldás a l2tp/ipsec beállítása az eszközök 90% natívan támogatja (persze ha a te eszközeid nem a 10% ba tartoznak). A NAS -on kapcsolható kernel támogatás = kicsit erőforrás igény. A legnagyobb sebesség érhető el vele pld Digi 1000/200 -nál is a 200 -as fel irány kihasználható 100% úgy, hogy a NAS -on alig van terhelés ez miatt. Olvashatod itt ott, hogy nem annyira biztonságos de hidd el otthoni felhasználásra több mint elég főleg, hogy általában a felhasználók nagy része nem is olyan helyről fog VPN-t használni ahol komoly kockázatnak van kitéve és igazából nem is a biztonság a lényeg, hanem hogy meglegyen a belső hálózat elérése ...
    Win10 -nél kell egy kis registry állítás mert a NAS 99% router (NAT) mögött van. De itt egy video. Meg a routeron kell beállítani a portokat és , hogy a prokolnak megfelelő átengedés meglegyen ( pass -through ) ezt a routerek 99.% tudja és egy pipa a menüben valahol.
    Szerintem egyszerűbb egy nem hozzáértőnek beállítani / használni is mint az openvpnt.
    Tehát ha belevágsz azt nézd meg 1-nek.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47911 üzenetére

    He elolvastad a linkelt fórumot amit legutóbb írtam neked akkor elvileg a 443- tcp beállítható a VPN szerverbe. Még egyszer :
    [DSM6] OpenVPN on TCP 443

    A Version: 6.0.2-8451 (2016/08/18) óta elvileg simán beállítható a 443 :
    "5. Port 443 can now be used for setting up OpenVPN."

    és egy másik hozzászólás :
    "But I'll tell you that when I plugged in this port, it only gave a warning about that WebStation won't work if assigned to TCP 443. It didn't happen to give a warning about PhotoStation."

    Annyi, hogy a kliensnél hozzá kell igazítani pld a tcp protokol udp helyett a port bár azt szerintem jól beleírja a letölthetőbe szerintem meg apróságok, finom hangolások (pld. auth-nocache) vagy apróbb javítható hibák amik mellet azért már működik de a logban láthatók és egy kis utána kereséssel/olvasással össze lehet hozni szerintem. Azok mellet amiket pld a már linkelt loguotos leírás is leír!

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47915 üzenetére

    Ha nem akarsz a VPN -n be időt ölni állítsd be (elég telepíteni) a webszervert és a 443 (https) portot irányítsd be a NAS-ra. Nézd meg azon betöltődik e az az oldal amit a synology alapból berak ilyenkor vagy raksz egy index oldalt magadnak bár kár cifrázni, ha csak tesztelsz.

    Én se mondom, hogy 100% össze lehet hozni.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #47917 üzenetére

    Én elhiszem bár akkor nagyon furcsa, hogy az alapértelmezett porttal ad vissza hibát.

    Szóval kb. vagy be van írva a port és azt használja ami be van írva és csak a 1194 elhagyható (udp) mert az alapértelmezett. De bármi mást meg kell adni. Ezért ha nálad a logban 1194 -el van hiba miközben a configban más port szerepel az azt jelentheti szerintem, hogy valamit nem jól lát ebből és ezért nem is használja hanem helyette az alapértelmezettet. De biztosra még ezt se tudom! Nekem ötletem sincs több. Max olyan tudna segíteni aki már találkozott a hibával és megoldotta. Abba se vagyok biztos, hogy az 1194 változtatható másra a 443 -on kívül mert nem használtam mással csak ezzel a 2-vel (vagy ez is kliens függő stb) ....
    A leírása szerint bármi lehet 1-65535 ig.

    https://openvpn.net/community-resources/reference-manual-for-openvpn-2-4/

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz olajbogyo #47921 üzenetére

    Az ellenőrzése (ha otthon vagy): betöltesz egy ip önellenőrző oldalt. Ha a VPN-be becsatlakozva (mobil net) nem a telekomos ip-t látod hanem azt amit a gépről böngészőből akkor már is megvan válaszolva minden kérdésed. ;)

    Ha a szerveren a beállításokban bekapcsoltad (pipáltad) vagy hagytad, ha be volt, hogy az ügyfél kiszolgáló lanhoz való hozzáférésének engedélyezése akkor eléred ip alapján a megosztott mappákat.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gyugyo79 #47922 üzenetére

    Amit kihagytam, hogy a redirect-gateway def1 / #redirect-gateway def1 -el ugye szabályozni is tudod ... Mármint, hogy melyik átjáró legyen használva a web böngészéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz olajbogyo #47924 üzenetére

    Akkor most szerintem ez van a kofigurációs fájlban :
    #redirect-gateway def1
    Vedd ki előle a # (kettős keresztet) tehát csak ennyi legyen:
    redirect-gateway def1

    lewisfm
    Igen ezért írom, hogy ha megy akkor a 443 lesz a megoldás (de még az se biztos) és azon is csak a TCP (99%).
    Ha a VPN kapcsolat megy akkor a VPN tunelen belül azt már eléred. Igazából utána már szinte olyan mintha otthon lenél egy gép előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz olajbogyo #47927 üzenetére

    Nézd meg, hogy akkor is van e ha ezt a sort hozzá adod (ha nincs):
    remote-cert-tls server

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47930 üzenetére

    Szerintem használható lesz teljesen (ha megy majd). Nem mindegy milyen neted van de lentebb rakok két Digis 1000/200 -as végpont közti másolás / terhelés képet (Ahol a 200 ugye az elméleti max mert az mind a 2 irány minimuma).

    Syno 2600 router ezt tudja. Ez a 918+.
    A rourternél jelentősen erősebb a DS118.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lewisfm #47932 üzenetére

    Ha cégnél is ilyen a net akkor a router (2600) tudása is több mint amire szükséged lenne, hogy maximálisan kihasználd a sávszélességet, a NAS meg erősebb ;)
    Igen. Minden marad azzal a kivétellel, hogy a 443-as port nem tudod máshoz használni (Photo Station/Web Station) tehát ezeket csak http kapcsolattal tudod elérni alap/default porton (80).
    De ezt leszámítva minden ugyan úgy működik kívülről - belülről. Annyi, hogy ha becsatlakozol egy távoli géppel az olyan mintha belül lenne. IP cím alapján elérsz mindent a belső hálózatba.
    Sőt a fentebb írt sorral variálva tudod az otthoni interneted is használni weblapok stb. elérésre (redirect-gateway def1).

    olajbogyo

    Bocs nem olvastam az előzőt.
    A legvégére írd be. De ne valami után írd hanem ez egy külön sor legyen (bocs ha ez egyértelmű volt csak így pontosabb). Nem biztos, hogy ez megoldja, hogy ne írja azt a logba csak tipp a részemről...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz FLx #47934 üzenetére

    + csak 1 klienshez adják ott is ingyen :/

    V.Stryker
    Próbáld ki így a portokat nyilván változtasd (másnak írtam csak kimásoltam a lényegét).
    Pld.:
    FTP szolgáltatás portszáma : 30021
    Passzív FTP port tartomány :30022 - 30037
    A speciálisnál kapcsold be a FTP fájl átviteli naplót ha nincs. Az ehhez nem kell de legalább látod, ha a login megtörténik vagy sem stb.
    A routerbe meg csinálj egy port forwardot 30021-30037 a NAS-ra + tűzfalon is engedélyezd ezt a tartományt ha be van kapcsolva .

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz V.Stryker #47943 üzenetére

    Ok, most tegyél próbát ha gondolod:
    Pipáld ki a FTPS -t (az FTP beállításoknál).
    Eléréshez meg használd a ftps://nascime.synology.me:<portszam>

    Így biztonságosabb lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz VGYke #48013 üzenetére

    Engedélyezd a könyvtár engedélyeknél az olvasást annak az adminak akivel beléptél amíg beállítod ezt a vírus irtóban.

    bszoki
    Másik böngészőben is?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #29810560 #48035 üzenetére

    Arra gondol :)
    Amúgy én is :) De gondolom azt kitalálta abból, hogy ezt ajánlottam a PLEX helyett DVB kezelésre a NAS-on.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz kleinguru #48075 üzenetére

    A speciális FTP beállításoknál van egy olyan, hogy a Felhasználói gyökérkönyvtárak változtatása.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz kleinguru #48084 üzenetére

    Létrehozol egy saját FTP mappát mindenkinek és a tiedbe be mountolod a többiekét.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz bb.bocs #48121 üzenetére

    Azt azért nem írták a felsorolásba mert eddig is ezzel volt használható volt és ezután is az maradt. DX517

  • gyugyo79

    addikt

    válasz zonaporkolt #48129 üzenetére

    Saját meghajtó, csapat mappa kell neked nem a velem megosztott.
    Hagyd külön felhasználón őket nyugodtan, sőt. Annyi, hogy legyen joguk a könyvtárra írni/olvasni + legyen engedve a mappa használata a drive rendszergazdai konzolán a NAS-on (verziót 32-ről vedd vissza szerintem) ha még ez nincs meg..

    + nézd meg hogy kezelődik amikor mind a 2-n megnyitják és módosítanak valamit ugyan azon a fájlon ! ;)

  • gyugyo79

    addikt

    válasz zonaporkolt #48141 üzenetére

    Szerintem nem csak Win7. Ha egyszerre akarnak 2-en ugyan abban a dokumentumban dolgozni akkor SMB kell + VPN (amikor nem a lokális hálózatba vannak) + Adott dokumentum megosztása közös munkára (pld.)

    Ezért írtam, hogy nézd meg ;)
    Mert a drive -al szinkronban tartva még csak blokkolni se tudja az írásra való hozzáférést hisz 3 verzió van a fájlból 1 a szerveren meg 1-1 a gépeken. Azt be lehet állítani, hogy ütközést, hogy kezeljen de szerintem nem az igazi (persze az is lehet én nem tudok valamilyen trükköt.)

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Szaszabond #48157 üzenetére

    Nálam Shielden úgy működik (android TV fut azon is), hogy azt első körbe kihagyom utána elkezd csatlakozni és feldob egy formot ahova már a SMB munkacsoportot beírva (Amit megadtál vez.pult. fájlszolg. smb) utána jól csatlakozik.

    De 2 lehetőség volt nekem régen a csatlakozásra és ez sokáig nem volt jó csak a másik amikor megkereste az elérhető SMB kiszolgálókat és arról a megadott user/ passzal felcstolt mindent amihez joga volt a usernek.

    De ugye csak az android TV-ben egyezik a 2 nem tudom neked hasznos e.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz interfész #48172 üzenetére

    Csak azonos fiókhoz tartozó kapcsolatokat korlátozza a beállítottra. Normális körülmények közt Nem számít se az 1 ip se a 1 user az tuti mert én heti szinten többször is használom egy helyről úgy, hogy a laptopom meg telefonom is be van csatlakozva az otthoni NAS-ra egyszerre egy publikus ip -ről és egy felhasználóval...

    Viszont én olyat már láttam amit leírsz hibának és ezt okozta mind a kliens oldalon mind a szerveren oldalon lévő régi gagyi soho router. Mondjuk ezek elég régi sztorik még MS szerver PPTP kapcsolat ...
    A VPN tunnel -ek számát korlátozza e a szerver parkba a szolgáltató az egy kérdés felé de nem hiszem.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Immy #48235 üzenetére

    Már ne is haragudj de ez így sose lesz jó ...
    Először is minek várni egy hetet mikor ott a szűrő tesztelése lehetőség.
    Az eddig felkerültekkel tudnál tesztelni.
    Megnézed eddig, hogy kerültek fel a részek :

    Greys.Anatomy.S15E09.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG SD)]

    Greys.Anatomy.S15E10.HDTV.x264-CRAVERS [Sorozat (ENG SD)]

    Greys.Anatomy.S15E08.720p.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG HD)]

    Greys.Anatomy.S15E09.720p.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG HD)]

    Greys.Anatomy.S15E10.720p.HDTV.x264-CRAVERS [Sorozat (ENG HD)]

    Ezeket be tudod rakni tesztelő címnek.

    Tipp! Ugyan ezt berakod találatokhoz és kitörlöd felesleget akkor nem írod el a lényeget.
    Tehát ez lesz :
    Greys.Anatomy.S15*.720p.* [Sorozat (ENG HD)]
    vagy
    Greys.Anatomy.S15* [Sorozat (ENG HD)]
    stb. és tesztelsz váltogatod a tesztelő címeket ha jó akkor mentés át is viszi.
    A baj ha ezt a hozzászólásodat másoltad akkor az volt, hogy bent van felesleges space :
    [ Sorozat ( ENG HD )] vs. [Sorozat (ENG HD)]
    Nem mindegy!

    Ha jól írod be akkor az utolsó 3-at letöltötte volna (vagyis mindet csak ezekről csináltam képet) :


    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Immy #48254 üzenetére

    De nem érted a logikáját továbbra se és ráadásul azt látom hiába is írom amit írok.

    Leírom, hogy az oldal rss-be így adja le :
    Greys.Anatomy.S15E08.720p.HDTV.x264-KILLERS [Sorozat (ENG HD)]
    Ezért értelem szerűen ezzel kell tesztelni és nem egy rövidített változattal amiről hiányzik a vége.
    A [Sorozat (ENG HD)] nélkül persze, hogy nem egyezik.

    Az oldal így küldi le a tartalmat :

    Tehát ahhoz képest amit az oldalon látsz minden mögött ott a kategória jelölés.

    De ezt itt is meg lehet nézni vagy berakod egy másra nem használt könyvjelzőbe amit Firefoxba egy livemarks kiegészítővel meg is tudsz nézni :

    Ha neked nincsenek a listában a végén a kategória jelölések akkor nem az oldal RSS-t használod hanem azt valami másik RSS- kezelőn át raktad be a DS-be.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Immy #48271 üzenetére

    Így ha a feltöltő nem ír el semmit amit az adminok nem szúrnak ki és javíttatnak jó lesz. Mivel oda raktad az E -t max az utolsó epizódot kell letöltened manuálisan ha a komplett évaddal együtt kerül fel. Ha viszont az lehagyod akkor amikor felkerül a komplett évad akkor leszedi az egészet (tehát a többi rész duplán lesz letöltve). Én pld le szoktam hagyni és letöltetek mindent megint mert a hely nem számít és amikor ellenőrzöm az unrigeisztred torrenteket kiszedem és törlöm így seedbee marad a komplett évad nem kell mókolni a részek átmásolgatásával(de ez sokaknak természetesen nem szempont ...). Mivel ebből a sorozatból eddig nem került fel HD -ból több méret nem lényeg, másik sorozatnál majd ha kerülne fel 1080p is akkor érdemes vagy a névben a 720 -at benne hagyni vagy a nincs találathoz az 1080 -at beírni. De akkor ha így most már megvan, hogy mivel és hogy lehet tesztelni egyszerűbb lesz a jövőben a jó szabályt megírni.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz tomboy1000 #48273 üzenetére

    A VideoStationt elindítottad és bekapcsoltad benne a DTV -t ? Ha nem akkor úgy nézd meg. Mást ne csinálj ne állítsd be jobban. A Syno csak így tölti be a driverét. Amíg ezt nem csináltad meg nem. Ha ez megvan utána elvileg a Tvheadend is látni fogja.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gyugyo79 #48276 üzenetére

    Ha úgy nem megy akkor talán ez kiindulásnak jó, hogy kb hogy lehet megoldani.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Ideg #48312 üzenetére

    Nem kell feltétlen plusz van 'sima' levelező szerver / kliens bár szerintem a + nak is csak a front-end -je jobb meg a statisztika + webes felületen a beállíthatóság de ugyanúgy posttfix-dovecot a lényeg. A különbség az ezekhez esetlegesen hozzá adott Amavis,Spamassassin,Clamav, stb konfigurálhatósága stb. -ben van vagy, hogy a + on McAfee (Bár ez pld nem biztos, hogy jó mindenkinek) is vagy csak az van a Clamav nincs stb. Outlookon keresztüli használathoz untig elég a "sima" bár én lebeszélek mindenkit, hogy konkrétan egy sima végponton ilyet üzemeltessen mert még vállalati előfizetés-el is tudnak nagy varázslatokat szolgáltatók, mind rendelkezésre állásban mind egyéb dolgokba. Meg aki üzemeltetné se mindegy mennyire ért hozzá meg van kedve egyáltalán az egyéb munkák mellet ezzel foglalkozni ...
    Sokszor pld. egy 365 előfizetés amivel megvan a jogtiszta szoftver is jobb választás.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    Nem csak lemezek átrakásával lehet migrálni van lehetőség Hyper Backup - al is.
    A limitációkat és a hogyant el kell olvasni le van írva. De azt egyébként se árt.
    Migráció

    kefearman ez nem neked írtam elsősorban. A te esetedben a hdd átrakásával csinálnám én is. De ha elolvasod azért látod mire számíthatsz mert a linken le van írva az összes lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Ideg #48364 üzenetére

    Indítsd újra a NAS-t. Nálam már csinált ilyet úgy is, hogy voltak beállítva a homes -ból mappák és csak új felhasználók mappáit akartam hozzá adni és nem tudtam, de újraindítás eddig mindig megoldotta amikor ezt játszotta (tippem, hogy HB frissítések után csinálja ezt) ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz WaterWave #48368 üzenetére

    HDHomeRun lett végül ugye? Akkor gondolom az EPG grabbert volt egy kicsit melósabb belőni.
    Viszont majd ha lesz időm írok privátot mert 99.99% , hogy be lehet lőni PLEX alá is párhuzamosan.
    Ha érdekel.
    Igazából mint írtam a PLEX nem az igazi erre itthon de ha már úgyis van mindened hozzá (Tuner, EPG XML, PlexPAss, kedved kipróbálni) és működik párhuzamosan akkor elférhet ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Dawe24 #48385 üzenetére

    Ne FTP -t használj hanem SMB-t lokális hálózaton. Vezérlőpult fájlszolgáltatások ->SMB/AFP/NFS -> SMB engedélyezése.
    Utána : pld így , vagy így, vagy valahogy már tudod használni mint hálózati hely vagy mappa a windowsba

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Valkűr #48396 üzenetére

    1. Megoldás:
    - NAS -on csinálsz egy felhasználót akivel el fogod érni a NAS-t és akinek van joga minimum olvasni azokat a könyvtárakat ahol az a tartalom van amit el szeretnél érni.
    - NAS -on bekapcsolod ha nincs az SMB -t a Fájlszolgáltatásoknál.
    - A Kodiba hozzá adod a NAS-t a hálózati helyekhez kép .Hálózati hely hozzá adása. Itt Protokol SMB, Kiszolgáló neve : NAS IP címe, Megosztott mappa üresen marad, A felhasználónév és jelszó az a felhasználó akit erre létrehoztál.
    Utána már ezt használva hozzá tudod adni a különböző könyvtárakat (minta kép) film,sorozat,zene ...
    - Ha windowsos a HTPC akkor fel is csatolhatod a könyvtárakat 1-1 meghajtónak és akkor a KODI-ba látod már őket.

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Varszegig #48381 üzenetére

    Bár ez egy válasz Varszegig -nek nem kifejezetten neki szól (Rólad azt sejtem, hogy sok mindent amit leírok esetleg tudsz is hisz használod mással a tunert ...)
    PLEX (PLEX PASS) - TVButler tv tuner

    Amit fontos tudni, hogy USB -s tunerekből a Synologyn ez az egyetlen amit a PLEX is támogat natívan. Csak érdekességnek írom, hogy ez az egyik olyan tuner amit android TV rendszerek alatt is lehet DVB-C -re használni mert van driver támogatás és a TvMosaic Live szoftver kezeli.
    Más tunerekkel azt se tudom, hogy működik e a PLEX Synology alatt csak sejtem, hogy ha a Driver megvan a NAS-on és a Video Stationba be van kapcsolva a DTV és betölti a drivert akkor a Plex látja kezeli de csak sejtés nem tapasztalat és még megnézni is lusta vagyok.

    Tehát amit itt most írok az a TVButler-re vonatkozik.
    1 lépésben ha más TvMosaic, TvHeadend, VideoStation által használva volt a tuner azt az első kettő esetében programot le kell állítani a VS-nél meg a DTV-t kikapcsolni. Mert az USB -s tunert lockolja ezért másik program ugyan látja de nem tud csatornát lekeresni... Ez ugye kihagyható ha nem volt eddig használva (A PLEX-et is újra kell indítani a használat megkezdése előtt de azt egy másik lépés miatt is meg kell csinálni az első beállításnál ez akkor lényeges, ha vissza akarja valaki állítani a tunert pld a TV Mosaicba való használathoz ).
    2. Lépés szerezni kell egy magyarországi csatorna listát a szolgáltatónkhoz a példában a Digi Kábel szerepel. Ez DVB-C ha valaki DVB-T -hez állítaná be ahhoz egy DVB-T-s init kell keresni nem jó a minta !
    Felkeressük az oldalukon a http://digi.hu/tv/csatornalista -t és kiválasztjuk a lakóhelyünket és frekvencia alapján sorba rakjuk és felirkáljuk a frekvenciákat amin van csatorna. Vagy keresünk egy már készet.
    Utána ezeket beleírjuk egy 5041.ini fájlba. A struktúra így néz ki :

    [SATTYPE]
    1=5041
    2=DVB-C Hungary (Digi HU)
    3=CH

    [DVB]
    0=26
    1=114500,v,6000,,QAM256
    2=121500,v,6000,,QAM256
    3=128500,v,6000,,QAM256
    4=135500,v,6000,,QAM256
    5=338000,v,6900,,QAM256
    6=346000,v,6900,,QAM256
    7=354000,v,6900,,QAM256
    8=362000,v,6900,,QAM256
    9=370000,v,6900,,QAM256
    10=378000,v,6900,,QAM256
    11=386000,v,6900,,QAM256
    12=394000,v,6900,,QAM256
    13=402000,v,6900,,QAM256
    14=410000,v,6900,,QAM256
    15=698000,v,6900,,QAM256
    16=706000,v,6900,,QAM256
    17=714000,v,6900,,QAM256
    18=722000,v,6900,,QAM256
    19=730000,v,6900,,QAM256
    20=738000,v,6900,,QAM256
    21=746000,v,6900,,QAM256
    22=754000,v,6900,,QAM256
    23=762000,v,6900,,QAM256
    24=770000,v,6900,,QAM256
    25=778000,v,6900,,QAM256
    26=786000,v,6900,,QAM256

    1=114500,v,6000,,QAM256
    Ebből 1 a sorszám ez elég egyértelmű és ha hozzá írtok valami akkor a 0=26 ból a huszonhat változik az utolsó sor számra.
    114500 frekvencia a Diginél ez 114.50MHz
    6000 Symbol rate
    QAM256 Moduláció
    ezeket a digi itt írja le, hogy miért annyi amennyi.
    Logikusan ezek alapján már meg lehet ezt csinálni ezt ki lehet egészíteni.
    Ha ez kész ezt be kell másolni a
    /var/packages/Plex Media Server/target/Resources/Tuner/Shared/scanners/dvbc/transponders/
    mappába és az ott lévőt felülírni (Ez egy Svájci szolgáltató ini -je szóval nagy bajt nem okozunk ha a jövőbe támogatott lesz Magyarország ...)

    3. Lépés
    PLEX-et újra kell indítani és utána a webes felületen beállítások -> Élő TV és DVR.
    Plex DVR beállítása -> TvButler kiválasztása.

    Itt
    Kábel - Svájc - Digi kiválasztása (ezt az iniből olvassa fel a 2=DVB-C Hungary (Digi HU) )
    Csatorna keresés :

    Ha eddig mindent jól csináltunk akkor megtalálja a csatornákat. Folytatás ...

    Have an XMLTV guide ... kiválasztása.
    Itt meg kell adni az XMLTV fájlt ami tartalmazza az EPG adatokat, kiválasztható, Magyarország és a guid title mindegy mi.

    Én magamnak csinálok EPG-t a BOX -omról de az nem publikus. Viszont itt ugye WaterWave felajánlott egy leírást :) De a NAS-ra a WebGrab+Plus oldalán van leírás, hogy lehet telepíteni meg Dockerbe is van WebGrab+Plus. Én a Dockerhez megcsináltam egy tesztet (a képet is akkor csináltam amikor azt az EPG-t teszteltem) és ha van igény akkor csinálok leírást de sajnos ott se katt-katt beállít mert az UTC idő miatt a Docker egy óra mínuszba van alapból.
    Amit az XMLTV kezeléséről tudni kell : Nagyon érzékeny és megmagyarázhatatlan hibákat okoz a neki nem jó EPG. Egyik fontos ha nem a legfontosabb, hogy az <channel id="CSATORNA_ID"> -ba nem lehet space, ékezetes karakter és még sok speciálist se szeret. A space és az ékezetes a leggyakoribb az ingyenesen megosztott innen onnan tölthetőkben.
    Ezektől a hibáktól tovább enged de utána nem hangolja be a csatornát amikor néznétek.

    Folytatás ...

    Csatornák párosítása az EPG -vel. Ami ki van pipálva az jelenik meg és azokra fontos az a szabály, hogy :
    1 csatornához csak 1 EPG -ben szereplő csatorna adható hozzá
    Tehát ha az EPG-be van egy m1 a csatornák közt meg m1 (SD) meg m1 HD -is van csak az egyiket lehet párosítani a másik elöl meg a pipát ki kell venni (hiába van mind a kettőn ugyan az a műsor) ...

    Folytatás...

    Kész is vagyunk. Bezárhatjuk vagy ViewGuid (bár amíg nem végez nem jelenik meg minden csatornánál)
    Érdemes vissza lépni a beállításokhoz (Élő TV és DVR)
    Itt DVR beállítások és az Enchanced Guid elől pipát kivenni és mentés (nagyon meggyorsítja a EPG feldolgozást és szerintem aki ez alapján állítja be ez annak szüksége sincs erre)

    és igazából ennyi ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gyugyo79 #48460 üzenetére

    Synology - Docker - WebGrab+Plus
    XMLTV - EPG (Plex Kompatibilis)

    A Docker könyvtárba csináltam egy WG könyvtárat és abba egy config meg egy data könyvtárat mert az oldalon a Usage -nál írják ezt :
    -v :/config \
    -v :/data \

    A PLEX felhasználónak adtam jogot ezt olvasni

    linuxserver/webgrabplus
    Töltsük le a dockerben a linuxserver/webgrabplus -t.
    Kép hozzáadása :

    Indítás

    Adunk egy nevet és kiválasztjuk a speciális beállításokat.

    Automatikus újraindítás pipa (nem fontos)

    Könyvtárak beállítása

    Környezet beállítása (kis segítség lentebb a Ctrl+C - Ctrl+V -hez) :
    LANG hu_HU.UTF-8
    LANGUAGE hu_HU.UTF-8
    LC_TIME hu_HU.UTF-8
    TZ Europe/Budapest
    PUID
    PGID


    A PUID and PGID -hez be kel lépni a NAS-ra ssh -n és kiadni egy id parancsot.
    Az kiírja az admin felhasználóét akivel beléptetek. (vagy id <felhasznalonev> ) és akkor az adott felhasználóról írja ki .. (legyen joga a felhasználónak Docker/WG a könyvtárat használni)
    Ha ezekkel megvagyunk alkalmaz.

    Tovább

    Alkalmaz

    Fut is a tároló.
    Ha a FS-be megnézzük a Docker/WG/config könyvtárba ott is van a képen látható 2 fájl és a könyvtár és a tulajdonosuk az akit a UID alapján megadtunk.

    A Dockerbe - tároló - tárolót kiválasztjuk és részletek vagy dupla katt a tárolón.
    Terminál fül és ott létrehozás gomb indít egy bash -t

    ide beírjuk a következőket
    unlink /etc/localtime -> Enter
    ln /usr/share/zoneinfo/CET /etc/localtime -> Enter
    echo "Europe/Budapest" > etc/timezone -> Enter
    exit -> Enter
    Törlés gomb és be lehet az ablakot zárni.
    A tárolót újra kell indítani (Művelet ->újraindítás)

    Most már ha minden jól ment jó időzítéssel szedi majd a WebGrab+ az epg -t ;)
    Most jön a beállítása ami két részből áll. Mind a 2 fájl ott van a Docker>WG>config mappában.
    Az egyik az időzítés beállítása, hogy mikor fusson le ez a wg-cron fájlba állítható.
    A fájl tartalma:
    * * * * * s6-setuidgid abc /bin/bash /defaults/update.sh

    ┌───────────── perc (0 - 59)
    │ ┌───────────── óra (0 - 23)
    │ │ ┌───────────── hónap napja (1 - 31)
    │ │ │ ┌───────────── hónap (1 - 12)
    │ │ │ │ ┌───────────── Hét napja (0 - 6) Hétfő az 1
    │ │ │ │ │
    │ │ │ │ │
    │ │ │ │ │
    * * * * * s6-setuidgid abc /bin/bash /defaults/update.sh
    -----------------------------------------
    minta:
    30 5 * * * s6-setuidgid abc /bin/bash /defaults/update.sh
    -> minden nap 05:30 -kot indul
    15 0 * * 1,3,5 s6-setuidgid abc /bin/bash /defaults/update.sh
    -> Hétfőn,Szerdán,Pénteken 00:15 -kor indul

    A tároló indításakor olvassa fel ezt. Ezért ha módosítjuk akkor utána újra kell indítani a tárolót.

    A másik a WebGrab++.config.xml fájl.
    Ennek a tartalmához segítség minta :

    <?xml version="1.0"?>
    <settings>

    <!-- for detailed info about the settings see http://webgrabplus.com/documentation/configuration/webgrabconfigxml -->

    <filename>/data/guide.xml</filename>
    <mode></mode>
    <postprocess grab="y" run="n">mdb</postprocess>
    <user-agent>Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0</user-agent>
    <logging>on</logging>
    <retry time-out="5">4</retry>
    <timespan>2</timespan>
    <update>i</update>
    <!--

    -->

    <channels>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="1" xmltv_id="M1">M1</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="2" xmltv_id="M2">M2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="361" xmltv_id="M2.HD">M2 HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="254" xmltv_id="M3">M3</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="290" xmltv_id="M4.Sport">M4 Sport</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="301" xmltv_id="M5">M5</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="6" xmltv_id="DUNA">DUNA</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="103" xmltv_id="DUNA.WORLD">DUNA WORLD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="5" xmltv_id="RTL.Klub">RTL Klub</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="241" xmltv_id="RTLII">RTLII</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="312" xmltv_id="RTL.Spike">RTL Spike</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="180" xmltv_id="RTL.Gold">RTL Gold</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="178" xmltv_id="RTL+">RTL+</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="3" xmltv_id="TV2">TV2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="244" xmltv_id="Super.TV2">Super TV2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="32" xmltv_id="Film+">Film+</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="79" xmltv_id="Cool.TV">Cool TV</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="89" xmltv_id="Film.Cafe">Film Café</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="229" xmltv_id="Mozi+">Mozi+</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="257" xmltv_id="Paramount.Channel">Paramount Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="139" xmltv_id="AMC">AMC</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="233" xmltv_id="TLC">TLC</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="215" xmltv_id="Prime">Prime</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="325" xmltv_id="Epic.Drama">Epic Drama</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="359" xmltv_id="Film4">Film4</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="284" xmltv_id="Galaxy4">Galaxy4</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="228" xmltv_id="Story4">Story4</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="38" xmltv_id="TV4">TV4</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="179" xmltv_id="Sorozat+">Sorozat+</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="42" xmltv_id="AXN">AXN</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="132" xmltv_id="Sony.Max">Sony Max</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="138" xmltv_id="Sony.Movie.Channel">Sony Movie Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="21" xmltv_id="VIASAT3">VIASAT3</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="164" xmltv_id="VIASAT6">VIASAT6</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="307" xmltv_id="FEM3">FEM3</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="304" xmltv_id="Izaura.TV">IzauraTV</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="194" xmltv_id="Comedy.Central">Comedy Central</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="316" xmltv_id="Comedy.Central.Family">Comedy Central Family</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="311" xmltv_id="Humor+">Humor+</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="96" xmltv_id="fix.tv">fix tv</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="248" xmltv_id="DIGI.World">DIGI World</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="249" xmltv_id="DIGI.Animal.World">DIGI Animal World</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="83" xmltv_id="Discovery.Channel">Discovery Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="185" xmltv_id="DoQ">DoQ</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="182" xmltv_id="HISTORY">HISTORY</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="181" xmltv_id="HISTORY.HD">HISTORY HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="212" xmltv_id="LifeTV">LifeTV</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="14" xmltv_id="National.Geographic">National Geographic</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="159" xmltv_id="Nat.Geo.HD">Nat Geo HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="141" xmltv_id="Nat.Geo.Wild">Nat Geo Wild</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="294" xmltv_id="Nat.Geo.Wild.HD">Nat Geo Wild HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="9" xmltv_id="Spektrum">Spektrum</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="20" xmltv_id="Spektrum.Home">Spektrum Home</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="305" xmltv_id="Spiler.TV">Spiler TV</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="362" xmltv_id="Spiler2.TV">Spiler2 TV</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="84" xmltv_id="Travel">Travel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="243" xmltv_id="Viasat.Nature.History.HD">Viasat Nature/History HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="223" xmltv_id="Viasat.Nature">Viasat Nature</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="66" xmltv_id="Viasat.History">Viasat History</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="65" xmltv_id="Viasat.Explore">Viasat Explore</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="211" xmltv_id="DIGI.Sport 1">DIGI Sport 1</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="230" xmltv_id="DIGI.Sport 2">DIGI Sport 2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="295" xmltv_id="DIGI.Sport 3">DIGI Sport 3</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="94" xmltv_id="Eurosport.1">Eurosport 1</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="37" xmltv_id="Eurosport.2">Eurosport 2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="90" xmltv_id="Sport1">Sport1</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="44" xmltv_id="Sport2">Sport2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="176" xmltv_id="The.Fishing.and.Hunting">The Fishing & Hunting</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="77" xmltv_id="Boomerang">Boomerang</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="91" xmltv_id="Cartoon.Network">Cartoon Network</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="35" xmltv_id="Disney.Channel">Disney Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="97" xmltv_id="Megamax">Megamax</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="235" xmltv_id="Music.Channel">Music Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="253" xmltv_id="HiT.Music.Channel">H!T Music Channel</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="144" xmltv_id="MTV.Hungary">MTV Hungary</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="99" xmltv_id="VH1.Europe">VH1 Europe</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="8" xmltv_id="HBO">HBO</channel>
    <channel offset="0" same_as="HBO" xmltv_id="HBO.HD">HBO HD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="59" xmltv_id="HBO2">HBO2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="143" xmltv_id="HBO3">HBO3</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="47" xmltv_id="Cinemax">Cinemax</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="60" xmltv_id="Cinemax2">Cinemax2</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="226" xmltv_id="Filmbox">Filmbox</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="173" xmltv_id="FilmboxExtraHD">FilmboxExtraHD</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="177" xmltv_id="FilmboxPremium">FilmboxPremium</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="227" xmltv_id="FilmboxFamily">FilmboxFamily</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="224" xmltv_id="FilmboxPlus">FilmboxPlus</channel>
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="95" xmltv_id="FilmMania">Film Mánia</channel>
    <!--
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="port_site_id_szam" xmltv_id="ID_odafigyelve">Csatnev</channel>
    -->
    </channels>

    </settings>

    Ha szeretnétek valamit hozzá adni :
    Fel kell menni port.hu-ra és megnézni a csatorna site_id -ját (képen a 8)

    mint fent látható az HBO sora így néz ki
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="8" xmltv_id="HBO">HBO</channel>
    csinálni kell egy új sort (előző kimásol + bemásol site_id, xmltv_id csatorna név beírása) vagy használjátok amit a végére raktam
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="port_site_id_szam" xmltv_id="ID_odafigyelve">Csatnev</channel>
    Ami fontos, az xmltv_id ba amit megadtok ne legyen space, ékezetes, speciális karakter stb. ha megnézitek a listát látjátok .

    Ha ezt beállítottátok akkor beállítotok a teszthez a wg-cron -be egy közeli időpontot újra indítjátok a tárolót és megnézitek, hogy elkezdi e megcsinálni az Docker>WG>data könyvtárba a guide.xml -t
    Ha minden jó elkezdi csinálni.
    A config mappába létrejön egy robots könyvtár még meg egy hot_cookies.txt és egy WebGrab++.log.txt

    Gubanc esetén a WebGrab++.log.txt -be találjátok merre kellene a hibát keresni vagy, hogy ha minden lement akkor mennyi ideig tartott stb ...

    Azt hiszem ennyi ha szükségetek van valamihez epg -re akkor csak megadjátok az elérését és kész ...

    * szerk a
    <channel update="i" site="port.hu" site_id="8" xmltv_id="HBO">HBO</channel>
    <channel offset="0" same_as="HBO" xmltv_id="HBO.HD">HBO HD</channel>

    ott egy minta, hogy lehet anélkül egy HD adóhoz duplikálni tartalmat, hogy a porton végig küldenénk még egyszer a grabbert. A WebGrab+ dokumentációban van róla bővebben írva.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Borisz76 #48473 üzenetére

    Furcsa mert a Németekhez küldik Magyarországról az ilyet szóval nem tudom miért kéne egy német cégnek Angliába küldeni ...
    Meg tök 8 mi ment tönkre a hibás porcival szereltek kaptak +24 hó garit.
    A Synology azt írta, hogy ha hivatalos helyen vetted és nem segítenek keresd meg őket.

    Nem tudom emlékszel e amikor írtad az egészet írtam, hogy nekünk is van egy necces NAS gariba. (Egy már gariba cserélt volt amire az eredeti garancia már nem lett volna érvényes) A Synology simán küldött egy javítottat helyette (ugyan az a típus csak nem új) ...
    Ez annyin múlott, hogy a Disztribútor normálisan állt hozzá és elküldte nekik foglalkozott az ügyel.

    Ne hagyd magad mert azért ez nem 10-20 € -s játék.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gyugyo79 #48474 üzenetére

    Most megkerestem. Volt egy ügyem velük és szóba került, hogy küldenek egy 918+ 2 db IW 10TB -lemezzel és megírták a címet ahova vissza kellet volna küldenem. (Csak nekem kellet volna a közel 70€ -t kipengetni a csomag vissza küldésére -súly+érték - amit nem vállaltam be, hogy nekik segítsek egy bug megoldásában ...)

    Synology GmbH / HQ Taiwan
    F**k L***e +49 211 9*** 9* 5*
    Grafenberger Allee 125
    40237 Düsseldorf
    Germany

    Ezért is fura ez az Anglia ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz szricsi_0917 #48543 üzenetére

    A Shield TV-re ez tuti nem aktuális / jó. Mert ha van mögötte AVR akkor még az ATMOS -is átadódik DP annyi, hogy a hang megy passthrough tovább nem hogy a többi, ez a saját tapasztalat de itt egy link is ...

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Real_Necro #48549 üzenetére

    A 918+ = apollolake, de az általánosak közül még jó lehet a x86_64 és természetesen ha van noarch. Ha valami nagyon régi és noarch az előfordulhat, hogy nem fog menni. Azért írtam így bővebben, hogy a jövőben más csomag esetén is könnyebb dolgod legyen ;)

    / igazából ezeket fogja a telepítő megpróbálni telepíteni, attól még lehet rossz vagy pld lehet jó is a NAS-hoz egy bromolow -ra fordított csak a telepítő azt nem is próbálja felrakni /

    Igen manuálisan is felrakható.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz zex #48553 üzenetére

    Próba:
    Dockerbe minden tárolót leállítasz elvileg elég csak a DDSM ha van de inkább legyen minden, Virtual MM -et törlöd ha van. A virtuális gépeket meg tudod tartani és amikor vissza rakod megmaradnak amikor minden jól működik ... Ha ezek megvannak ki tudod venni az Open vSwitch -et (VezPult->Hálózat->Hálózati interface-> Kezelés) NAS újraindítás.

Új hozzászólás Aktív témák