Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 2ozzmexy

    aktív tag

    válasz Motion_Blur #44262 üzenetére

    Nincsen alatta kipufogó vagy mi!?
    Az is csak egy autó, én beleültem mindkettőbe, hááááát a Vitara fotel, a Duster meg inkább a Nivára emlékeztet...
    Ha még mindig vidéken élnék és el kellene ott mennem mint a 82es MTZ-nek meg ahol a Rába-Steiger-el jártam "izzadva", tuti Duster-t veszek vagy új Niva-t.
    Betonra a Vitara a nyerő, ami paradoxon, de ez van, 1,4T 2WD 6MT rules :R

    @Tigerclaw: Akkor elárulom hogy én is hasonló pályát végeztem mint Te, ezért is merem mondani hogy sok dologra viszont nem mutat rá, vagyis rámutat csak nem tud rá válaszolni, pl: pontosan mekkora az ökológiai lábnyoma az előállítás, szállítás során most mondjuk egy Sport Swift-nek és mennyi lenne ha tisztán elektromos lenne, mivel ezeket a konkrét számokat senki sem tudja. Mivel nem energetikus, hanem járműmérnök, ezért nem lát rá az erősáramú fejlesztésekre. Mondok egy példát hogy megértsd: Mekkora 1km 240mm2-es erőátviteli kábel ökológiai lábnyoma? Soha a büdös életben nem fogod tudni megmondani, és itt még csak az elektromosáram szállításáról beszélünk, ebben nincsenek végberendezések stb. Ezt a kérdést egyetlen módon lehet mérlegelni: Ha egy ország úgy dönt hogy mától nincs más hátra mint előre és terveztet egy ilyen elektromos hálózatot, töltőkkel, erőművekkel, vézlépcsőkkel, napelemfarmokkal, szélturbina farmokkal stb. és ennek kiszámolják az ökológiai lábnyomát pontosan, tehát grammra és ezt vetik össze a mostani helyzettel. Értesz már? Nem fogja ezt senki sem megtenni, és tudod miért nem? Pontosan azért, amiért az óceánjáró tankeren nincsen DPF... ;)

    [ Szerkesztve ]

    "...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

  • AMD Power

    titán

    válasz Motion_Blur #44262 üzenetére

    Mit "lattatok" alatta? :B

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák