Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz Integra #1058 üzenetére

    az nem érdekel, hogy a nyári gumis sértett kap-e pénzt, nekem van téli, a lényeg hogy nekem fizessen a biztosító ha egy nyári gumis mazsola megtol, aztán perelje be rajta ha akarja.

    neki meg amúgy sem fizetne, legfeljebb a casco, de akinek az van, az szvsz meg tudja venni a téli gumit is...

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Integra #1058 üzenetére

    Es mi van akkor, ha en nyarigumival jarok, es egy teligumis emberke hibajabol tortenik a baleset aminek a karosultja vagyok? Pl belemcsuszik lampanal, vagy all az auto haz elott es belecsusszan.

    Egyebkent en is nyari gumikkal jarkalok, .hu-n nincs olyan sok havas/csuszos nap egy telen, mint a kornyezo orszagokban, ezen a telen ez a 4. nap, ennyi kibirok lassabban, nagyobb kovetesi tavval kozlekedve, a fo kozlekedesi utvonalakat ugyis lenyomjak egybol, az utcasarokig azt a 30m-t meg kibirom, soha nem volt abbol gondom, hogy nem tudok kiallni, meg kimenni az utacabol. Ilyenkor ugyis mindeki ovatosabban es lassabban jar, az is akinek teligumija van. Most jettem hazafele M0-son, a szelso sav 40-l totyog, belso sav meg a szokasos 80-90-l...vizes az aszfalt, egy deka ho nincs rajta. Regebben egyszer 4 teligumival olyat pordultem, hogy huhuuu, nyarival eddig a legtobb az annyi volt, hogy macskakovon kicsit kitort az auto hatulja, de nem forultam keresztbe, csak erezni lehetett, hogy nem azon az iven van, mint kene. Elindulni is baromi ecceru, kiengedem kupplungot, nem adok gazt vagy adok, de csak annyit, hogy 1-200rpm-l az alapjarat felett legyen, ha feljebb valtok ne rangasson, aztan kesz.

    Meg az osszel lattam egy kulfoldi oldalon egy tesztet a neten, arrol volt benn szo, hogy a teli es a nyari gumi kozul melyik milyen utviszonyok kozott tapad jobban, a teli csak a havas uton volt jobb, jegesen mind1 mi van fent, de vizes es szaraz uton nyari gumi volt a jobb vmivel. Mitol lehet ez? SZVSZ attol, hogy a nyari gumit csak ketfele utviszonyhoz kell optimalizalniuk, a telit meg 4-re. A 4 evszakos gumit sem mondjak olyan jonak, mint a csak nyarit es a csak telit kulon.



    hobizoli

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák