Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #43714 üzenetére

    technikailag értettem. Tehát beutazható, valós égitest akkor, amikor azért van ott az a pötty, mert a képkocka renderelésénél az egy távoli modell, ami 1-2 pixelt jelent az égbolton raszterizáláskor. Nem valós, nem beutazható égitest akkor, amikor semmilyen modell nem áll mögötte, hanem a pöttyöket csak úgy kirajzolja a rendszer, még akkor is ha valami földi vagy UE konstellációt ábrázol. Tehát technikailag úgy van-e ott az a pötty mint bolygó mint ahogy a hold vagy az űrállomás a képen (tehát része az adott 64 bites mapnak, benne van a látóhatárban, stb) vagy sem. És szerintem nem. Ne feledjük hogy még legmerészebb és hihetetlen esetben is kb 100 rendszerrel számoltak, ez pedig elosztva egy bolygó felszínéről látható pöttyre is kevés, kb azt eredményezné mintha a bolygó bármelyik pontjáról jó ha két-három pötty látható lenne. Szóval szerintem ez csak egy generált starmap pixel shader, ami kitölti azt a hátteret, ahova nem esett modell screen space-ben.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • vaakuum

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #43714 üzenetére

    ;]
    ÉS ott a távolban, másfél évi vakrepülés után talál egy bengált (felfedezés opció a maxon pörgetve a nagy nyereményekkel), a hajótrezorban meg 10trilliárd UEC kreditet, aztán kiír egy küldetést, hogy másodpilótákat keres, mert egyedül nem bír a géppel, az első 9 odaérkező kap 100millió kreditet, tehát elindulnak utána vagy 5000-en. Kb két év múlva oda is ér az első 9 ember, miközben vagy 30 százalék eltévedt, túlment, vagy egyszerűen nem találja, a 20 százalék meg abbahagyja a játékot. Aki 10-iknek ér oda, durci lesz, és agyonlő mindenkit... A hullák az ismert rendszerben élednek, másfél éves repülési távra a kincstől...
    Aztán kezdődik minden előről.

    És 2050-ben hír lesz, hogy a játékban az elsőnek felfedezett gazdátlan Bengál hordozót végre sikerült UEE területre léptetni. :DDD , miután egy jól szervezett csapat végre elment érte, és könyörtelenül leamortizálva a kósza kalandorokat, bekísérte a hajót szervezett körülmények között. :K

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák