Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy a játékban mindenképpen lényeges a saját hajó fenntartása?
    Vagy olyat is lehet, hogy eleinte csak nagy hajóba személyzetként járkál az ember, pl. ágyúk mellé?(Gyűjtögetni meg ismerkedni a játékkal, mielőtt saját hajót vesz?)
    Lesznek olyan fix dolgok a szétlőtt hajón túl, aminek a javításáért farmolni kell, hogy folyamatosan játszható legyen a játék (mondjuk üzemanyagra valót kell gyűjteni állandóan, meg a rakéták árát, stb.)
    Vagy elmehet a játék olyan "félórámvanbeugrompicit" típusúnak is?

    szerk: ja, lőszer ésszerű mennyiségben véges a hajókon, vagy nolimites?

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Tegnap egy fura gondolat jutott az eszembe...
    Lehet ebben a játékban a hajókat majd úgy szerelni, hogy az összes fegyver, rakéta, löveg, szóval minden pusztításra alkalmas eszköz HÁTRAFELÉ nézzen, és az üldözőket lehessen vele aprítani???
    Jól néznének ki a szárny alatti hátrafelé meredő rakéták, meg ágyúk :DD :)

    Igazából a nagyobb hajóknál lenne ez lényeges, ami nem csatázni megy, csak szeretne épségben odaérni valahová, biztonságban az áruval. Az olyan hajó úgysem repül bele az ellenséges sorfalba, hanem igyekszik úgy manőverezni, hogy minél nagyobb távolságot tudjon tartani az ellenséggel, vagy ha veszíti is a távolságot, azt minél lassabban tegye, miközben minél nagyobb pusztítás végezzen az üldözőkben...

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Mondjuk az azért elég gáz, hogy a hajók oldalán nem lehet normálisan scrollozni az oldalt úgy, hogy minden adat látszódjon, amit szeretnék, mert saját scrollbart csináltak vízszintesre. Vagy csak nekem tűnik gagyi megoldásnak?
    Nincsenek meg ezek az adatok egy excel táblában? Még anank is több értelme lenne.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    A cuccokról (hajtómű, manőverező egységek, pajzsok, fegyverek, generátorok) típusonként van már valahol 0-ik szinten paraméterezett leírás, vagy lista?
    Értem ez alatt azt, hogy pl. adott fegyvertípusnál tűzerő, lőtáv, tűzgyorsaság, pontosság, stb, hajtóműnél max. tolóerő, gyorsítás, üzemanyag-fogyasztás, stb. ?
    Szóval ami alapján el lehet kezdeni matekozni?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz KO2 #5559 üzenetére

    Véletlenül éppen beragad a védelmi löveg, amit neked kellene kezelni? :U, és a "partraszálló" egység altatópuskával téged lő le először?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Ahogy olvastam a Galaktikus útmutató rendszerleírásait, valahogy az állt össze bennem, hogy ez űrszimulátor hajócsatákkal + bolygófelszínen elkövetett FPS egymás illetve a bolygólakó NPC-k ellen. Illetve ezek keveréke, amikor az űrcsata hajófoglalásba megy át.
    Jól értelmezem?
    Mert ha ez igaz, akkor értelmezésem szerint natúr FPS vonalon is fel lehet fejlődni (csak azért kell egy hajó, hogy legyen, de igazából főleg kísérőként játszik valaki), és a többszemélyes hajókkal a támadásnál mint behatoló egység is hasznosnak lehet lenni? És akkor már feltételezem, hogy oda is lehet majd spéci testpáncélokat, venni, meg különféle fegyvereket (ugye aknavető stabilabban kilövi az ellent, ugyanakkor kevesebbet hagy a hajó cuccaiból (illetve jobban amortizálódik a hajó, ezért nagyobb összeget kell rákölteni az újra röpképessé tételre, vagy csak töredék áron értékesíthető az adott formájában.)
    (paralel:l a védelmilöveg kezelő lehet, hogy masszív FPS-cuccokkal rendelkezik - eredendően nem a hajójára gyúrt, hanem kézifegyverekre, meg páncélokra- és egyedül akkora tűzerőt képvisel, mint mondjuk a behatolók 3-4-en?)
    Ezeket a megszerzett hajókat utána lehet értékesíteni ingame más játékosok részére, hogy kipofozzák, újra felszereljék, és használják, vagy ezt csak NPC-k fogják megvenni fix összegért?
    Mert ha a hajókereskedelem csak komplett accountok adásvételén keresztül működik, az eléggé behatárolja majd a játékot.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Elkezdtem olvasgatni a tudnivalókat, infókat, mert agyalok a beszálláson... de majd csak a fizu után...
    A multi része nekem pláne sötét folt, de ha egy jó sp game lesz belőle, szerintem már az is megérheti az alap támogatói összeget. Abból indulok ki eme gondolatomnál, hogy a Tie-fightert annó nagyon kedveltem, fps játékokat is szívesen játszottam,gondolom, valami hasonló várható, csak korszerűbb köntösben, más környezetben. És a D3-nak is kifizettem az árát, látatlanban ugyanannyi ideig ez is le tud majd kötni.
    A multit meg egyenlőre plusznak tekintem, amiben lehet potenciál.
    Viszont kérdés: a hangárnál miben számít az, hogy aszteroida, vagy business? Funkciójukban is van különbség, vagy a business csak olyan feláras esztétikai tuningolt, csilivilli garázs?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz szentvik #5574 üzenetére

    De később ha az ember ingame összefarmol egy nagyobb hajót, akkor ahhoz valós pénzért kell másik hangárt venni, amibe az majd befér? Vagy azt is ingame lehet majd rendezni, hogy "feladok egy hirdetést", hogy 40 négyzetméteres Kellog rendszeri aszteroida hangáromat 200 négyzetméteresre cserélem értékegyeztetéssel?
    Esetleg a hangár előtt megállva a progi jelzi, hogy helyhiány miatt a hangár továbbfúrása szükséges, az ára x pénz/ négyzetméter, kéri?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz .tnm #5579 üzenetére

    Mindenképpen, bár nemrég azt olvastam, hogy te ki akartál vonulni az ilyen bizniszből (vagy lehet félreértettem)...szomorkodtam is, mert még kicsit odébb lesz a jövő havi fizu.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Diopapa #5575 üzenetére

    De feltételezem hogy az alap hangárok, amik a megvett hajóhoz járnak, azok nem a semmi közepén lévő aszteroidamező közepén lesznek állandó szabad célpontként, hanem úgy képzelném, hogy van egy bolygó, ahol vannak a business hangárok, és annak közelében egy aszteroidamező a csóró népnek. A businesshangáros player kiköt a bolygón, üzletel, és kilép (ő már otthon van a bolygón), az aszteroidahangáros meg üzletelés után vissza kell menjen az aszteroidájához, de igazából az aszteroidán is védett területen van.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    A maneuvering thrusters és a factory maneuvering thrusters között mi a különbség, miért van két külön sorban?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Bármelyik hajóval rá lehet dokkolni a nagy vandul hajókra, hogy utána egyszemélyes Rambóként kiirtsak mindenkit a fedélzeten, szerezve ezzel egy Vandul Kingship Carriert magamnak? :B

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Eyesis #5606 üzenetére

    Pont a kis hajóval látnám lehetőségét, hogy full alert nélkül lehessen bejutni, és én oszthassam az első headshotokat hátulról, hangtompítva... :K
    Vagy előbb egy vandul kishajót (pl. scythe) szerezve, azzal feltűnés nélkül bedokkolva már kellene lenni lehetőségnek a nagy, belső, egyszemélyes csatákra is...
    Más kérdés, hogy akkor minimum 300 ellenséggel kell szembenézni, amihez viszont célszerű, ha tartalék kézifegyver lőszert is visz magával a vállalkozó kedvű, mondjuk 5 köbméternyit.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz szentvik #5607 üzenetére

    Oda viszont nem lesz elég a golfkocsi, oda kell egy szállítóhajó az egyik végétől a másikig. :O
    Francba, venni kell egy Caterpillart hozzá.
    Meg egy év ig kell farmolni a hozzá való festékért is, ha nem tetszik a színe :(( .

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Szőrös  #5612 üzenetére

    Mondjuk ez érdekes, hogy a legénység igény hogyan fog jelentkezni.Én nem tudom elképzelni, hogy 10 ember vezet egy bármekkora hajót, csak max. az 1 pilóta + 9 lövész (készenlétes vadászpilóta) megoldást.
    Gázkar a nagy hajón is gázkar, meg az irányvektorokat is ugyan úgy kell értelmezni elvileg. Szóval erre nagyon kíváncsi leszek, hogyan implementálják.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz szentvik #5627 üzenetére

    ÉS ha ezt sugározza?:

    "Az érdeklődő kereskedők azonban jobb, ha tudják, hogy az antianyag szállítás rendkívül veszélyes. Mindennel felszerelt raktér szükséges hozzá, és aki megpróbálkozik egy fuvarral, folyamatosan sugározni kell a világba a rakományjegyzékét: nincs az a kalóz, aki antianyag szállítóval akar kötekedni, mert a legkisebb összetűzés is gyorsan egy mindkét felet elpusztító robbanáshoz vezet."

    Lehet inkább eltolják a bolygót a helyéről, mint egy antianyag robbanást megkockáztassanak. ;]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Apokalipsy1 #5633 üzenetére

    Végül is az algoritmus meghívhatja a windows passziánszt :DDD

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Arról esetleg van valami pletyka már, ha lesz ilyen Star Citizen nevű játék ( ;] ), akkor az milyen felbontásokat fog támogatni? Várhatóan itt is (mint az autós progiknál) jól ki lehet majd használni a többmonitoros rendszereket azoknál a hajóknál, ahol a pilótafülke lehetővé tenné a nagypanorámás kilátást? Mert akkor lehet, hogy kell két oldalmonitort is beszerezni, még ha nem is valami extra széleseket...vagy esetleg utána még 3-at egy komplett felső sorhoz is :DDD
    Aztán meg méghármat az alsó sorhoz... :(((

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz GrooveHero #5755 üzenetére

    De az 46-on mekkora felbontás?
    Mert lehet, hogy nagynak látod 1900*1080-on, de a valós információtartalom nem biztos, hogy elegendő, ha belsőnézetben kell manőverezni, meg gombokkal közben a nézőpontot forgatni, amikor a menetirányhoz képest mondjuk derékszögben oldalra akarsz nézni.
    Nem gonoszkodás, tényleg csak szigorúan technikai jellegű az elmélkedésem, hogy mennyire fog korlátozni a monitor által behatárolt (kb 1 steradiánnak tűnő) látható felület egy olyan szimulátorban, ahol egyébként akár 9 steradiánban is láthatnál magad körül folyamatosan. A hardveres korlátok miatt viszont egy jóval kissebb látómezőt kell forgatnod körbe-körbe, ami annyira azért nem nyerő, mert amint elmozdítod a látóteret, máris nincs információd arról, hogy mi történik azon a területen. És nem tudsz olyan gyorsasággal és megfelelő pontossággal nézőpontot váltani semmilyen eszközzel (bill vagy egér gombok), mint ha csak oldalra pillantanál a másodperc törtrésze alatt..

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz NomadND1 #5773 üzenetére

    Igen, azért írtam 9 steradiánt, mert az kb. 75% körül van,...
    na jó, lehet csak a teljes égbolt 60%-át lehet jól látni, mert hátra és az ülésenkeresztül és saját lábán nem láthat keresztül.
    DE a lényeg, hogy egy buborékfülkében illik nagy térszöget látni.
    DE ha még csak 4 steradián is, az akkor is pont a négyszerese annak, amit valójában látsz egy kis monitoron adott esetben. a széleken zajló eseményeket csak akkor látod, ha a gombokkal, vagy egérrel varázsolsz, ami azért kellemetlen, mert nehéz úgy pontosan manőverezni, hogy közben a nézőpontot is eltekered mondjuk baloldalra, ahol az ellenség éppen elsuhan, miközben te gyengén húzod jobbra a gépet, és pont belemész valamibe, amit meg nem láttál, mert nem fért bele a képernyőbe.

    Nyilván lesz radar, de a radarral szerintetek meg fogják tudni oldani a térbeli leképezést? Szóval 3D radar lesz (holo-radar), vagy csak a hajó síkjára adott vetület? Mert az nem mindegy, hogy amit a radaron tőled jobbra egy méterre látsz, az vízszintesen van egy méterre (nem kanyarodhatsz), vagy 100 méterrel fölötted és ott van 1 méterre jobbra (nyugodtan elhúzhatod jobbra a hajót, mert alatta fogsz elmenni).

    Mindez nyilván nem számít egy külsőnézetes, egérirányításos, nézőpontot random terkergetős, gépet önállóan csűrögető őskövület bsgo-ban, de most egy space-SIM-nek titulált játékról beszélünk.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz .tnm #5824 üzenetére

    Szoftveres Digitális Villanykapcsoló? :B

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Sziasztok!

    Többször már kontárkodtam ebben a fórumban, de mivel kezd elérhető közelségbe kerülni számomra is a belépés, így konkrét segítséget szeretnék kérni. A lényeg, héten elvileg lesz fizu.
    Utána nem tudom, mennyi időbe kerül a paypalhoz rendelt virtuális kártyámra összeget utalni (remélem, mivel bankon belüli tranzakció, ezért hamar)
    És akkor utána következne a ... micsoda is? Gondolom hajót kellene venni hangárral. :B

    Ez annyi, hogy a honlapon rábökök a nekem tetsző csomagra, és végigmegyek a vásárlási procedúrán? Gondolom paypallal lehet fizetni.

    Viszont milyen hajót vegyek?

    A célom, hogy korai hozzáférésem legyen (alfa és béta), illetve ha lesz DFM, akkor ahhoz is.
    Alapvetően a Sqadron42 miatt veszem, mert azt FELTÉTELEZEM róla, hogy az nem lesz más, mint egy jól felépített tutorial, aminek az a lényege, hogy küldetésenként végigvisz az MMO rész lehetőségein (szóval az lesz a SIngle Player rész), és FELTÉTELEZEM, hogy:
    - különböző típusú, méretű hajókat meg lehet vele ismerni, (így mmo résznél már lesz némi fogalom, hogy milyen stílusban akarok játszani főleg)
    - lesz kereskedős küldetés, ami a kereskedés alapjait magyarázza el, azon vezet végig
    - lesz harcolós küldetés vadásszal,
    - lesz csempészes küldetés, ami a csempészélet előnyeit-hátrányait mutatja be
    - lesz nyersanyaggyűjtős, bányászós küldetés
    - lesz csata nagy hajókkal úgy, hogy nekem kell pilóta feladatokat ellátni
    - lesz csata nagy hajókkal úgy, hogy nekem kell lövész szerepet ellátni
    - lesz csata nagy hajókkal úgy, hogy dokkolás és hajófoglalás lesz a vége FPS nézetben, ezt természtesen támadó és védő oldalról is megtapasztalva
    - lesz FPS harc bolygófelszínen, miközben spéci anyagot, cuccot kell gyűjteni, guberálni háborús területeken
    - és lesznek ezeknek a küldetéseknek lineáris kombinációi, egyre nehezedő körülmények között, egyre komolyabb ellenállással szemben

    Ha ezeknek a fele bejön, akkor van egy viszonylag elfogadhatónak tűnő singleplayer játékom, amivel esetleg a gyerek is fog játszani előbb-utóbb.

    A többi, az MMO lehetőség számomra hab a tortán. Amiben viszont ezzel kapcsolatban biztos vagyok, hogy így vagy úgy, de farmolásról fog szólni...vagy kereskedési farmolás (nonstop adok-veszek-szállítok) vagy háborús (kalózkodok, védelmi-kísérek), vagy bányászok, vagy FPS-ezek. Nem látok fantáziát a felfedezésekben, hiszen annak statisztikailag kicsi az esélye, így azt hiszem, felfedezőnek kikiáltott hajó nemigen kell. A felfedezéseket úgyis a nagykockák fogják végezni, hamarabb lesz lottó ötösöm, mint hogy én találjak egy ugrópontot. Szóval ha egyéb előnyük nincs a felfedező hajóknak, akkor inkább valami szállító/harcoló gépet favorizálnák , de ha lényege, hogy gyorsan és biztonságosan lehet vele szállítani, akkor meg nyerő is lehet. A sima harcolós gép szerintem azért necces, mert egyedül kisgéppel ki ellen harcoljak, ha mindenki falkában jár a veszélyesebb területen? Ahhoz szintén falkában kell menni, és bár azért vannak a klánok, de a tapasztalatom az, hogy a lazább klánokban rendszerint mindenki éppen mást akar csinálni, ezért nehéz szervezett akciókat végrehajtani. A feszesebb klánok meg nem nekem, casulanak valók, aki akkor játszok, amikor nincs egyéb tennivalóm.
    De szívesen harcolok is egy jó csapattal, egy saitek x52 csak arra vár, hogy ismét lekerüljön a szekrény tetejéről, és újra pormentesen csillogjon.

    Szóval akkor irány a honlap, legolcsóbb alfa-béta hozzáféréses csomagot paypallal megvenni, és várni a csodát?
    :R

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Malachi #5979 üzenetére

    Nem döntötted össze, attól, hogy katonai háttértörténettel megy a dolog, simán bele lehet építeni mindent.
    Pl:
    - Megszorultunk ellátmányból, ugorj el az akármelyik kereskedő bolygóra/rendszerbe, és hozzál eücsomagokat, meg kaját, ehhez kapsz egy rohadtnagy civil szállítót.
    - hiányzik akármilyen fém, leállt a hajók karbantartása, üss rajta egy Vanduul bányász/finomító telepen, és rakodj be pár tonnát.
    - Keress nyersanyagot aszteroidában, közben szerezz adatokat a hírszerzés részére is, ha látsz valami érdekeset
    - Szállj le az akármelyik bolygón, és keresd meg az odaküldött tudósokat, akik adatokat gyűjtöttek akármilyen élőlényről/anyagról és menekítsd ki őket, közben hozz mintát is, majd itthon megvizsgálják.
    - Menjetek csatába, közben megtámadnak, védd meg a hajót FPS-ben.
    - Informátorok jelezték, hogy ellenséges nagyhajók egy adott körzetben, üssetek rajtuk, foglaljatok el egy párat
    stb.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Nagyon kíváncsi leszek a repülés fizikájára...konkrétan, hogy az űrben a sabesség és irány tartásához kell-e folyamatosan menni a főhajtóműnek, vagy légellenállás és egyéb gravitációs hatások hiányában egyenes vonalban egyenletes sebességgel halad a hajó, ha megszűnik a tolóerő... Illetve hogy menet közben lehet -e előre haladva /sodródva oldalra fordulni és úgy lőni...
    Konkrétan a BSGO slide-jára asszociálnék. Szerintem ha a fizikát reálisabban próbálják venni, akkor ebben a játékban a slide, mint jelenség állandó kellene legyen, és irányváltáshoz kell tolóerő, ha meg csak tekergetem a hajót, akkor forog ugyan, de az eredeti irányba sodródik. Így akár seggel előre haladva is illene tudni menni nagy sebességgel, hogy közben lövöldözhető legyen az üldöző.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #6060 üzenetére

    Mondjuk az irányítás igen bonyolult is tud lenni, mert az eredeti irányú mozgásvektort egy derékszögben elfordított hajónál mi fogja megszüntetni? HA bekapcsolja a tolóhajtóművet, miközben a mozgás eredeti irányához képest 90 fokkal elfordult? Valós helyzetben attól még az eredeti mozgásvektor is megmarad, tehát a hajó sordródik tovább a régi irányba, miközben oldalra is elkezd haladni...ilyen esetekben a pozicionáló fúvókákkal kellene legyőzni az eredeti mozgási tehetetlenséget.
    A hotassal megoldhatóak az olyan mozgások, amikor a hajó teste valamelyik tengely mentén elfordul... de mi van azokkal a mozgásokkal, amikor a hajó semelyik tengely mentén nem fordul, hanem egy vagy két tengellyel párhuzamosan halad (ugye az alap, ami mindenkinek egyértelmű, az a sebesség, hiszen nincs tengely mentén forgás, de az előre mutató tengely mentén a hajó elindul. Ilyen a helyből felszállás, amikor az orr nem billen, a hajó nem halad előre, csak függőlegesen felemelkedik. És van a harmadik tengely mentén is ilyen mozgás, amikor a hajó "oldalaz"... szóval ha nagy sebességgel kell bevenni egy kanyart mondjuk balra egy aszteroida előtt, az úgy néz ki, hogy fordulás teljes hajótesttel balra és utána nagygáz, hogy meglegyen az oldalirányú gyorsítás, közben az oldalazó-pozicionáló fúvókákkal el kell nyeletni az eredeti irányú mozgást, ezért a jobb oldali pozicionáló fúvókákat maxra tolni (balra oldalazni) egész addig, amíg a hajó sodródik az eredeti irányba is?? (persze lehet cifrázni, hogy hajó balra becsűrése után orrot felhúzni, majd az új irányba beállás után nagygáz + a helybőlemelkedéssel elnyeletni az eredeti mozgási energiát. Ez a valóságban ugye attól függne, hogy melyik irányban vannak hatékonyabb vagy több fúvókák -illetve légkörben a szárnyakon légellenállás-, az határozná meg igazán, hogyan lehet egy hajóval hatékonyan és gyorsan kanyarodni...)

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz .tnm #6065 üzenetére

    kell, hogy tudjon, mert különben mi fogja megszüntetni a hajó sodródását, miután már befordult az új irányba?
    Még abban az életszerűtlen helyzetben is kell, ha a hajó halad előre, kikapcsolja a tolóerőt (ekkor elvileg siklik tovább az eredeti irányba, amin persze lehet lassítani egy változóval -mondjuk napszélre hivatkozva, de ez az űrben nagyon minimális kellene legyen). Majd 180 fokot fordul a hajó sodródás közben, ismét ráadja a gázt a főfúvókákra, ami ellentétes irányú gyorsulást ad - tehát megáll-. Ezután egy helyben forogva befordul az új irányba, ezután pedig ismét elkezd gyorsítani a főfúvókákkal.
    Szóval sehogy nem lehet kizárni a forgató fúvókákat gravitáció és légellenállás mentes térben.

    Ha van légellenállás ugye más a helyzet. azért csűrnek a vadászok is, ha gyorsan akarnak kis íven fordulni, mert a nagy has és szárnyfelületen gyorsan elemésztődik az eredeti irány mozgási energiája a légellenállással. DE a napszél azért ennél gyengébb. Persze akármekkorára beállíthatják a függvényben ezt a változót -légellenállás helyett lehet "napszél-ellenállásnak" nevezni, de csúnya lenne, ha légköri körülmények közötti irányítást igényelne az űrcsata.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Malibutomi #6072 üzenetére

    ettől féltem ... :O

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz CSiPet2 #6076 üzenetére

    A tengelydöntésekhez ott lehet egy botkormány. Amelyikhez nincs pedál, de komolyabb cucc, ott a botot lehet csavarni. Ezzel a három tengely mentén történő elforgatás megoldható.
    Ha van gázkar, akkor az egyik tengely mentén történő mozgás megoldott (a gáz-fék az előre-hátra)
    Ezen kívül kell még egy négyirányú kapcsoló, ami a helybőlfel-leszállást, illetve az oldalazást vezérli.
    A komplex mozgáshoz szumma 12 funkció kell, hogy az x-y-z koordinátatengelyeken történő elcsavarást (mindegyiknél 2 irányba), illetve ezek mentén való mozgást (szintén 3*2 irány) maradéktalanul le lehessen fedni.
    Ezt már a Sitek x52 is tudja, mert a bot tudja a három billentő-csavaró funkciót, a gázkar ugye az előre-hátra, és a gázkar elején meg a mutató ujjnál van egy D-pad, amivel az oldalazás és emelkedés süllyedés elvileg megoldható. Tehát ha szimulátor, akkor egy hotassal simán működnie kell. Kérdés, hogy a prog hogy szimulál. Ha nagyon árkád lesz, akkor fölösleges a hotas, egy jó egérrel meg egy Razer orbveaverrel egyszerűbb lehet az irányítás, ha az egér mozgáshoz is tetszőleg funkciót hagy rendelni a majd a játékprogram.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Revolit #6086 üzenetére

    Viszont másfajta játékhoz is jó. Az én x52-m sem véletlen porosodik a szekrényen lassan 3 éve... de ha ide sem kell az árkáditás miatt, leveszem, megtaposom, és eldobom, a másik irányba meg elrohanok, hogy minél messzebb essen. :O

    A tartarus mondjuk olcsóbb, csak hirtelen nem jutott eszembe a neve.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Ezt a fejvadász és körözött személy témakört ki tudná valaki recézni nekem?
    Addig ok, hogy lesznek különböző biztonságú zónák. Az is ok, hogy a safe zónában nem lehet rosszalkodni, mert a Security NPC-k nem nézik jó szemmel.
    DE ha én alapjában véve jófiúként kereskedek, és a világűr egy eldugott pontján összeakadok valakivel (mondjuk körözött személy) és jól lelövöm, elfogom, vagy nemtom, akkor nem tudom megszerezni a hajóját?
    Ez nem úgy lesz, hogy safe zónán kívül bármit le lehet nyúlni bárkitől?
    Mert akkor mi értelme a hajóelfoglalásnak is pl? Az elfoglalt hajót sem lehet megtartani?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Szőrös  #6097 üzenetére

    Nem biztos, hogy a sajátomat akarom meg tartani, ha véletlen belefutok egy olyan drága hajóba, amit épp szerelnek, és ezért nem tudnak harcolni.
    Vagy pl. azt is el tudnám képzelni, hogy egy bolygófelszínről jóárasítani lehet más hajóját, amíg a gazdája éppen a növényzetben Rambózik.
    Mondjuk elvitetem magam vagy elmegyek egy gagyi géppel egy kalózok által kedvelt bolygóra, ott leszállok, és várok, hogy valaki landoljon... és ha drágább hajóval jött, a célkereszt a homlokára, mikor kiszáll.

    Esetleg a vontatás is szóba jöhet, mint opció...

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz .tnm #6099 üzenetére

    Háde ha már rakományt lop az ember, azt nem egyszerűbb a komplett hajóval megtenni? Odamegy egy többszemélyes támadó hajó, a pilóta marad a támadóban, többiek boarding, aztán az elfoglalt hajó pilótájának meg fel lehet ajánlani, hogy kiugorjon az űrbe, vagy csendben ücsörögjön a raktérben, ha nem akar egy headshotot? Vagy lesz benne dobozpakolás, és rohangálni kell a cuccal egyik hajóról a másikra? Vagy lufiban hordjuk majd át a gázt, ha tartályos a rakomány? Vagy csak lesz egy felugró ablak, hogy akkor most elveszed a rakományt IGEN - NEM ? De hogy veszed el a rakományt mondjuk egy tartályos hajóról? CSak akkor lehet, ha te is tartályos hajóval vagy? (így lenne ésszerű)
    De a vége megintcsak az, hogy egyszerűbb a komplett hajót vinni, ha már úgyis űrbűnöz az ember.
    Vagy olyan lesz, hogy a cucc megszerzése utána saját hajóval szépen vissza lehet menni a safe zónába, és eladni a lopott cuccot, mint a sajátunkat?

    Nem valószínű, hogy én leszek a főkalóz, de azért érdekelne, mert ugye ezt ellenem is elkövethetik, tehát jó tudni, mire kell készülni.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Ugye ha most megveszem az alapcsomagot egy Aurora MR+ hajóval, de később kialakul, hogy másik hajóval repülnék szívesen, akkor az alap Aurorát RSI kreditért ingame eladhatom bármikor? Vagy azt csak úgy adhatom el, ha egy másik játékos veszi meg tőlem? Szóval hogyan kell ezt elképzelni?

    Vagy RSI kreditért másik játékosnak tudom eladni, ingame pénzért meg a játékban azt mondom, hogy eladás, és nem kell keresni hozzá vevőt?

    Hajót majd ingame pénzért is meg lehet venni, és lehet rajta folyamatosan, tetszőleges idejű garanciát is tartani úgy, hogy folyamatosan befizetem a következő időszak garanciáját?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz .tnm #6117 üzenetére

    És akkor mi lesz a felhalmozott RSI-vel? Átkonvertálják ingame pénzzé, és onnantól mindent abban kell rendezni?

    A hajó adás-vétel esetében kell valós, élő személyt, vásárló-partnert keríteni, vagy magának a játékprogramnak is el lehet adni a hajót?
    Vagy esetleg becserélés opció, amikor elveszi a régi hajót, különbözetet levon/jóváír az ingame pénzen, és ad helyette egy másik hajót?

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Remélem, hogy ezek a külső nézetes huncutkodások nem lesznek meg a játékban, mert ezt ránézésre nemszeressem:
    https://www.youtube.com/watch?v=TRRgD1oG-w0

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Tőőőőtőőőőőőődik a hangááááááááár :DDD

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Drenadar #6306 üzenetére

    "Vettem" (ha ez a jó kifejezés :U, vagy támogattam, vagy nemtom ) egy aurora MR+ hajót, és gondoltam, megnézem rajta, amit meg lehet ...

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Diopapa #6305 üzenetére

    Tudom. :O

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    A futás gomb, (Shift) csak nálam nem működik, vagy ez általános jelenség? A karakter mindig fut, amikor nem guggol.
    A hajó ajtaját nem lehet bezárni, illetve úgy tűnik, hogy az audio és képernyő beállításokat valamiért nem jegyzi meg.
    A holotabla az idegeimre fog menni, azt már most látom. Valamiért nem is fér ki rendesen 1680*1050-es képernyőre, meg a működése sem fehér embernek való szerintem.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Szőrös  #6311 üzenetére

    El sem tudom képzelni, hogyan lehet majd szerelni benne a nagyobb hajókat, amin ezer kis bizbasz lesz, egymás takarásában. Meg szerintem nem is ad jó képet a hajóról, pláne nem úgy, hogy azt vagy forgatja tetszőleges irányban/sebességgel, vagy pedig piszkálni lehet.
    De majd elválik, a végleges verzióig biztosan sok víz lefolyik még ... mindenhol.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Én egy [ilyen]
    navigációt szeretnék a hajómba, de nagyon. Kár, hogy nem volt a szavazási listában.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Diopapa #6325 üzenetére

    Én belehallgattam most, és ami megfogta a figyelmemet, az a hajók sebességére vonatkozó kérdés, ami kb arról szólt, lesz-e értelme lassabban repülni bármikor is, mint a a hajók max sebessége, tekintettel mondjuk az üzemanyag felhasználásra és az amortizációra... És a válasz igen, illetve kitér a fight eseményekre is, ahol is ha jól értettem, a túl nagy sebességgel történő manőverek Black-outot okoznak, sötét képernyővel... (14:05 környékén)

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Malachi #6330 üzenetére

    Jelentem, Jelentkeztem.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz KO2 #6341 üzenetére

    Mondjuk a bsgo-ban jellemző csatákat tudom elképzelni ehhez a játékhoz is: Két vagy több massza, tömörülés, és aki közel megy az ellenhez, az Fókusz-Fire-t kap. Mivel a hajók drágák és nehezen pótolhatóak a felszereléseikkel, ezért mindenki inkább a biztonságra fog menni feltehetőleg. Zárt csoportokban repülés, hogy teljes tűzerőt lehessen használni minden közeledő ellenséggel szemben. Szóval szerintem falkázás ezerrel. És akin a túlerő rajtaüt, annak reszeltek. Aki meg kamikáze módon berepül az ellenség közé, annak a kórházi ágy szintén borítékolható, gyűjthet a hálapénzre a szép új cyborg-implantjáért.
    Persze függ a szervezettségtől is, hogy mennyire hatékonyan lehet tartani az FF-et, és a csoport mennyire veszi figyelembe az ilyen jellegű "utasításokat".

    Csodák nincsenek, a fegyelmezettség/szervezettség és a felszerelés_minősége/tűzerő együtt fogja eldönteni a csaták sorsát szerintem.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #6356 üzenetére

    Igen, és az ismeretlen tényezők közé a fegyverek hatótávolsága, tűzereje is bejátszik...
    Nem mindegy, hány rakéta kell egy adott hajó kiiktatásához, a rakéták milyen gyorsan jönnek, lehet-e ellenük manőverezéssel csinálni valamit, esetleg ki lehet-e lőni őket, vagy csalit lehet-e használni ellenük.
    Személy szerint nagyon gagyi dolognak tartanám, ha egy hajónak a a saját rakétáiból 1-nél több telitalálat kellene egy vele egyező méretű hajóosztály totális megsemmisítéséhez. Szóval régen rossz, ha a BSGO szinten 15-20- rakéta kell egy ugyanolyan hajó ellen. Az nem lehet normális játékmenet.
    És ha a rakéták komoly veszélyt jelentenek, és gyorsan ölnek, akkor azt is mindenki meggondolja, hogy kezdeményezze-e a csatát... mert lehet, hogy a saját rakétái becsapódása előtt még 1-2-t rá is visszalőnek a szemközti maszlagból, ami elég lehet a "mindenki meghalt" eredményhez. Olyan hidegháborúsan, hogy mindenkinek az ujja az atomcsapás gombon reszket - ki nyomja meg előbb???

    szerk: ezt lesz szerintem mocskosul nehéz balanszírozni, és úgy érzem, amikor ezeket fogják piszkálni, hangolni, mindig nagy-nagy anyázásokat fognak kapni.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Malibutomi #6382 üzenetére

    Az viszont elég gáz lesz akkor, amikor a rakéta mennyiség elég limitált... pl egy aurorán is jelenleg 4 db lehet ha jól rémlik (LX vagy melyik?)...
    Ha egy másik aurora kilövéséhez kell mind a 4 rakéta, meg 250 másodpercig kell darálni a lézerrel egy pontban, merthogy pajzsa van, akkor megette a fene.

    Jó, kelljen neki két rakéta találat, merthogy egyik leveri a pajzsot, a másik meg szétszedi a hajót. DE ha ennél is több, az nonszensz. A rakétának épp az a lényege, hogy hatalmas pusztítóerő kis térfogatban. Akár nukleáris töltet is lehet, amiből meg 1-2 a nagyobb hajóosztályok ellen is elég kellene legyen. Persze ennek a cuccnak is olyan árának kell lennie, hogy ne lehessen naponta 10-esével venni őket, és ha az ember ellőtte, akkor agyalhat rajta, hogy mikor tud venni megint újabbat helyette.
    Szóval a gazdasággal is erősen összefügg a fegyverek teljesítménye.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Mondjuk meglepő, hogy a key-binding sem műxik még a hangárban sem. És pont ez miatt tűnt fel, hogy igen problémás lehet, ha a pilótaülésbe/ből ki-beszállásra nem lesz külön gomb...
    Harc közben nem nehéz rányomni az F billentyűre, vagy a use gombra. Mondjuk kérdés, hogy mennyire kell sűrűn használni a USE gombot, mert annak megfelelő közelségbe teszi az ember.
    Személy szerint annak sem örülnék, ha a ki-beszállás, létramászás, pilótaszékbe ülés, stb mind egy gombon lenne, lassú animációval. a pilótaszékhez lehessen már odarohanni, ne kelljen félperces animációval odaoldalazni. A karinak a seggét lerakni, meg övet csatolni kb 3 másodperc.
    Azt sem értem még, hogy a hajóba létrán felmászásnak miért kell külön animáció, miért nem elég egy sima létramászás, ami az FPS-ekben már rendesen bevált. És a korlátot sem lehet átugrani a hangárban :( , hogy landolhassak az Aurora tetején.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz vaakuum #6471 üzenetére

    Szakmai ártalom, sok ilyen funkcionalitási anomáliát keresek napközben, amit célszerű javítani a felhasználói élmény (és hatékony munkavégzés) érdekében.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #6477 üzenetére

    Ez lesz az alfa és béta teszt ... bár fizuért nyilván jobb volna, meg hamarabb el is jutna a fejlesztőkhöz aaaaa zigény.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz KO2 #6527 üzenetére

    Végül is csalinak tökéletes lehet bárki a társaságból :DDD gondolom bárkinek ki lehet lőni a hajtóművét, hogy lemaradjon, és őt kapják el hamarabb... ;]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák